škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1 mercekli bi-xenon far modifiyesi

Engin E · 24 · 11722

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllar once birkaç defa daha yapıp, arkadaşlara kaptırdığım projeyi yeniden yaptım, gündüz orjinal uzunlarla, geceleri ise mercek ile selector yapıyor, bu sinyali kısa fardan alıyor...
Park lambaları merceğin arkasında kaldığı için OEM fardaki gibi uzun reflektörünü delip oraya taşıdım...
şu an halojen ampul takılı, muayene sonrası xenon ampullere geçeceğim...selektörü inanılmaz keyifli...
 Sırada ise -becerebilirsem- tofaş grubuna ait far yıkama sistemini takmayı planlıyorum...

« Son Düzenleme: 16 Ocak 2014, 11:04:40 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu böyle şeyleri arabayı satmadan önce niye görmem aşırı güzel maşallah nazar değmesin

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İllaki yine araba alacaksın, gönder farları, halledeyim sana da...

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Murat tam da sana geceucusu üzerinden mesaj atacaktım burayı gördüm, tamponu sökmeden farları nasıl çıkardın? Ellerine sağlık çok güzel olmuş.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Harbi yapabilirmisin yanlız martta askerim ancak 2015 te olur a3 almayı planlıyorum

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya işte bu. yıllardır arabama yapmak isteyip de birtürlü gerçekleştiremediğim proje. abi ya bu iş için bana yardımcı ol ya da farlarını bana sat :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullan abi orjinal iş olmuş,çok beğendim :) Arabayı en çok gösteren kısım.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
far yıkama olayını da benim garajda yapabiliriz abi istersen ama önce projesini kafada oturtup malzeme almak gerekiyo. istersen kafa yoralım ona

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi-Xenon bambaşka bir dünya.Sırf bu yüzden geceleri passatı sürmekten ayrı bi keyif alıyorum..sırf selektör atmak içi sol şeridi kapatıp gidiyorum.Hastalık oldu neredeyse:)

Eline sağlık abi:gut:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;456169
Harbi yapabilirmisin yanlız martta askerim ancak 2015 te olur a3 almayı planlıyorum

ben bu forumda olduğum sürece verdiğim sözün arkasındayım, elime yapışmaz, yaparım tabii...hayırlısıyla bir git, gel bakalım...:)

Alıntı yapılan: DDŞ!;456209
ya işte bu. yıllardır arabama yapmak isteyip de birtürlü gerçekleştiremediğim proje. abi ya bu iş için bana yardımcı ol ya da farlarını bana sat :D

Yaparız beraber, iste yeter ki...:)

Alıntı yapılan: gokcen59;456238
Güle güle kullan abi orjinal iş olmuş,çok beğendim :) Arabayı en çok gösteren kısım.
Sağolasın, araba boş olunca biz doldurmaya çalışıyoruz işte...:)

Alıntı yapılan: DDŞ!;456244
far yıkama olayını da benim garajda yapabiliriz abi istersen ama önce projesini kafada oturtup malzeme almak gerekiyo. istersen kafa yoralım ona
Tamam, o işte de sen bana yardımcı ol...:)

Alıntı yapılan: dgn;456248
Bi-Xenon bambaşka bir dünya.Sırf bu yüzden geceleri passatı sürmekten ayrı bi keyif alıyorum..sırf selektör atmak içi sol şeridi kapatıp gidiyorum.Hastalık oldu neredeyse:)

Eline sağlık abi:gut:
Teşekkürler, şu selektor gerçekten bambaşka...ama ölçülü kullanıyorum, trafikte dayak yemek de var uzunlarla  taciz edersem...:)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güzel çalışma, aracın ön tasarımını değiştirmiş resmen. Güle güle kullanın.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;456268
Farları nasıl söktün? :)
Pardon, cevap geç oldu biraz...

farlar 2 şekilde sökülüyor, biri uzun ve güvenli yol, diğeri kısa ama biraz yorucu ve riskli...

1. yöntem : Kaput açıldıktan sonra üzerinde kaput kilidinin bulunduğu levhayı söküyorsun.
Bunun için torx takımın olmalı,
en sağ ve en solda 1 er adet T35 torx vida var,
farların üzerinde 2 şer adet T20 torx var,
panelin önünde -tam hatırlamıyorum- 6-8 adet T25 torx vida var.
Paneli üste alıyorsun (kilit teli olduğundan tam sökülemiyor, gerekmiyor da zaten) sonrasında farın radyatöre taraf yanında 1 adet 10 mm somun başlı civata var,
Far arka kapağının altında da T20 torx civata var, bunları ve elektrik soketini söktüğün an far elinde.

2. yöntem:
Far üzerindeki 2 adet T20 torx vida,
far kapağı altındaki 1 adet T25 torx civata
farın radiator tarafı 1 adet 10mm civata
bu civatanın altında tampona ait T25 civata sökülecek.
Elektrik soketini çıkardıktan sonra, tampon, diz ile aşağı esnetilirken far da kendine doğru çekilecek, bu yöntem ile farı kırabilir, tamponu çizebilirsiniz, ilk defa yapacaksanız önermem.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi valla ben direk kısa yöntemi kullanıyorum. bir tek M10 civatanın bağlı olduğu ayağı kırmıştım bikeresinde sonra geri yapıştırdım onu. üşenmiyo musun bu kadar şeyi sökmeye :D

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;456166
İllaki yine araba alacaksın, gönder farları, halledeyim sana da...

bana da yapalım be abi (: