škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.0 TSI Fiyat Listesinde

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Test aracını sürdük
Motor güzel 3 silindirli olduğu için motor hafiften hırıltılı bir motor sesi veriyor anlaşılan biraz daha fazla kullanıyor silindirleri ben öyle yordum kafamda
1.4 kullanıcısı olduğum için 1.2 ile karşılaştıramıyorum  performans bakımından benim motorun bir tık aşağısı diyebiliriz
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2016, 11:52:51 Gönderen: cagatayozkan »

Çevrimdışı Safran78mt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar
1.0 in yakıt değerlerini test eden var mi?

Çevrimdışı leper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Safran78mt;595585
Arkadaşlar
1.0 in yakıt değerlerini test eden var mi?

1.0 manuel kullanıyorum 1 haftadır. Ortalama sürat 41 km. Yakıt degeri 5.8 lt. 28 kurus gibi bir rakam oluyor ki benzinli bir araç için oldukca iyi.

Çevrimdışı Safran78mt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: leper;595607
1.0 manuel kullanıyorum 1 haftadır. Ortalama sürat 41 km. Yakıt degeri 5.8 lt. 28 kurus gibi bir rakam oluyor ki benzinli bir araç için oldukca iyi.

çok iyi değerler zaman artık 1.0 tsı zamanı diyebiliriz.

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
09 Kasım'dan beri ambition donanım paketlisine biniyorum. Ankara Ş.İ 5.9 ortalama var. Çekme konusunda bir sıkıntı görmedim. Halihazırda 1.6 TDİ CR YETİM var. Onunla karşılaştırdığımda çekme gitme konusunda herhangi bir eksiği yok. Şu ana kadar gördüğüm tek eksik yol gürültüsünü biraz fazla içeri alıyor. Umarım bilgi ihtiyacı olanlar arkadaşlar için yararlı olur.

Çevrimdışı Safran78mt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abcdiver;596836
09 Kasım'dan beri ambition donanım paketlisine biniyorum. Ankara Ş.İ 5.9 ortalama var. Çekme konusunda bir sıkıntı görmedim. Halihazırda 1.6 TDİ CR YETİM var. Onunla karşılaştırdığımda çekme gitme konusunda herhangi bir eksiği yok. Şu ana kadar gördüğüm tek eksik yol gürültüsünü biraz fazla içeri alıyor. Umarım bilgi ihtiyacı olanlar arkadaşlar için yararlı olur.

Hocam ses yalıtımı diğer octavialarla aynı değil mi? Uzun yok deneyimlerimizi de bekliyoruz

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şu anda uzun yola çıkma imkanım yok.  Ancak fırsat bulursam en kısa sürede yazarım.  Daha önce hiç octaviam olmadı.  YETİ ye göre yol sesi biraz fazla gibi geldi.  Herkese saygılar.

Çevrimdışı Safran78mt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abcdiver;597078
Şu anda uzun yola çıkma imkanım yok.  Ancak fırsat bulursam en kısa sürede yazarım.  Daha önce hiç octaviam olmadı.  YETİ ye göre yol sesi biraz fazla gibi geldi.  Herkese saygılar.

Hocam en çok merak ettiğim dık bir rampada araçda 4 kişi var diyelim yığılma yaparmı ve yakıt değerleri tavan yaparmı? Böyle. dık rampa olan sehirler için de sizce ideal mi? Saygılar teşekkürler.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;591763
hocam adamlar o kadar kafa yormuşlar daha iyisini yapmışlar, 200cc tasarruf edip daha perf motor yapmışlar. O kadarda olsun be. Aynı fiyat olursa bizim 1.2 ne olacak, 2. elde kimse almayacak değeri çok düşecek.
Benim merak ettiğim küçük motordan alınan verimlerin nereye kadar gideceği, mesela 500cc 120gb motor yapabilirler mi? Bunun bir sınırı var mıdır? Yapabiliyor olsalar bile hemen yapmaz bu deyyuslar 100cc indire indire yaparlar ki her motor küçüldüğünde zam yapsınlar.

F1 araçları mesela Renault'un 1.6 motoru 760 hp diye biliyorum

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Safran78mt;597080
Hocam en çok merak ettiğim dık bir rampada araçda 4 kişi var diyelim yığılma yaparmı ve yakıt değerleri tavan yaparmı? Böyle. dık rampa olan sehirler için de sizce ideal mi? Saygılar teşekkürler.

Dik bir rampada yakıt değerleri tavan yapmayan araç var mı ki? :)

Çevrimdışı Nurullah55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Safran78mt;597080

dizel superb var o bile tavan yapiyor. Kiyaslaman yanlis.

Sehir ici yakit tuketimi 5.5 - 6 arasi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: abcdiver;597078

Zaten ilk çıktığından beri yeti'nin iyi yalıtımlı olduğu yazılıp çiziliyor. Fark yetiden kaynaklı olabilir yani. Diğer octilerle fark var mı acaba bunu octavia sahipleri çözebilir ancak.

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2016 model 1.2 tsi sahibiyim

1.0 motoru 100km kadar kullanma imkanım oldu bir fark görmedim.1.0 Motorun çok tatlı ve güzel bir motor sesi var yüksek devirlerde.Spor bir araç kullanıyormuş gibi hissediyorsunuz.

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
düşük motorları fazla zorlamamak gerek çok yakıyor sonra ş içi pratik kullananlar için ideal

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dik rampada yığılma konusunda şu an için bir yorum yapamayacağım. Ancak yakıt tüketiminin ciddi miktarda artacağı kesin. Belki şöyle de düşünebiliriz. Her rampanın bir inişi olacaktır. Ortalamayı aldığımızda artış nasıl olacak acaba. Bir de araçta yokuş kalkışında destek sistemi var. Oldukça kullanışlı bir şey. YETİ'de turbo gecikmesinden dolayı sıkı sık el freni kullanma ihtiyacı oluyordu. Octide bu olmuyor çok rahat kalkıyor.
Herkese saygılar.

Çok hızlı yazmaya çalışıyorum. Bu yüzden yazım hataları ve cümle düşüklükleri için çok özür diliyorum.