škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.0 TSI Fiyat Listesinde

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;591463
...3 silindir motor bi farklı oluyor, silindirler daha büyğk olduğundan tork herhalde daha iyi oluyor...
Silindiri büyütmeyip piston kolunu uzatıyorlar. Torkun artmasına bu etkendir. Bir de 3 veya 5 veya 7 silindir gibi tek sayılılar asimetrik çevirdiği için güç daha kesintisiz veriliyor bir 4 veya 6 silindirliye göre.:wnk:
Alıntı yapılan: turker;591463
...Kağıt üzerinde her türlü 1.2'nin üzerinde...
Bence her türlü değil zira 1.2' ye göre azamî torku daha yüksek devirde veriyor.:wnk:

Cep telefonundan yazdım. Yazım hataları affola.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;591459
Sizdeki 1.0 motor ile bunun ne alakası var? Sizinki 75 beygir, bu 115 beygir. Sizdeki 95nm tork, bu 200nm. Sizinkinin 0-100 değeri 14,7 sn, bunun 9,9 saniye.

ben performansı karşılaştırmadım zaten. uzun yol rahatından bahsettim. 1.0 atmosferikle kıyaslamak zaten saçma. yanlış düşünmüşsünüz. Benim merak konum uzun yolda hıza göre arabanın devir göstergesi. şimdi daha açık oldu herhalde !  ( '  Performans açısından sıkıntı olmaz zaten turbo sayesinde. ' )  . Yazmışım zaten :)
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2016, 21:30:42 Gönderen: FabiaYarışMavisi »

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Makyaj öncesi koymaları ilginç olmuş, eskiden Passat'ta çok olurdu makyaj öncesi yeni motor seçenekleri.
Ekim ayında makyajlı kasa tanıtılacak gibisinden söylentiler var yabancı sitelerde.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Uğur Akar;591516
Silindiri büyütmeyip piston kolunu uzatıyorlar. Torkun artmasına bu etkendir. Bir de 3 veya 5 veya 7 silindir gibi tek sayılılar asimetrik çevirdiği için güç daha kesintisiz veriliyor bir 4 veya 6 silindirliye göre.:wnk:

Bence her türlü değil zira 1.2' ye göre azamî torku daha yüksek devirde veriyor.:wnk:

:blg: Hmm... Techical fruchterrung zondermann :rm:

Gözel bi şey o zaman, o yüzden hoşuma gitmiş. Ama torku yukarıda vermesi var tabi.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;591546
:blg: Hmm... Techical fruchterrung zondermann :rm:

Vorsprung durch Technik:rm:
Alıntı yapılan: turker;591546
Gözel bi şey o zaman, o yüzden hoşuma gitmiş. Ama torku yukarıda vermesi var tabi.

He az yukarıda olur tork tabii.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;591581
Vorsprung durch Technik:rm:

He az yukarıda olur tork tabii.

Bende dikkat ettim abi ona 1.2 1400 de max verirken 1.0 taa 2000 de veriyor torku. Bu beni ciddi düşündürürdü

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;591609
Bende dikkat ettim abi ona 1.2 1400 de max verirken 1.0 taa 2000 de veriyor torku. Bu beni ciddi düşündürürdü

benimde dikkatimi çekti

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;591609
hocam benim de kafama takıldı ve biraz araştırdım. başka bir forumda bir tablo buldum.  olay tamamen tork eğrisi ile alakalı. 1.2 tsi max 175nm torku 1400 devirde veriyor. 1400'den 4000 devire kadar 175nm torku veriyor ve sonrasında azalıyor.  1.0 tsi motor ise 1400 devir civarı yine 175nm tork veriyor ve 2000 devirde max 200nm torka ulaşıyor 3500 devire kadar 200nm tork üretebiliyor sonrasında ise 4500 devirde 175nm torka kadar düşüyor ve tork eğrisi aşağı iniyor. yani 1.0 tsi maximum torku daha fazla ve 1.2 tsi'nin verebildiği 175nm maximum torku daha geniş devir aralığında verebiliyor.
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2016, 12:23:43 Gönderen: osamanos »

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durumda 1.0 motor 1.2 den her halükarda başarılı, bizim 1.2'nin papucu damda :(

Çevrimdışı desarc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kilimanjaroo;591427
Fiyat listesinin güncellenme tarihi değişince fark ettim, 1.0 TSI Grren Tec ve 1.0 TSI DSG Green Tec eklenmiş listeye.

Optimal ve Style donanımlı modeller 1.2 TSI'a göre 1.000 TL daha pahalı,

3 silindir, 115 HP, maksimum torku 200 Nm,

Katalog değerlerine göre yakıt tüketimi şehir içinde 1.2 TSI'a göre 0,7 lt daha iyi (5,4 lt), şehirlerarasında 0,1 lt (4,1 lt), ortalamada da 4,5 lt. Gayet iyi gözüküyor.

Skoda ailesine hayırlı uğurlu olsun.

Fiyat listesine simdi ben de baktim, 1.2 tsi dsg style 79600 idi, 1.0 tsi dsg style 81600. Fiyati 2000 tl artmis. Motor verimli , guncel , performansli ama 2000 tl koymayalarmis keske.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hocam adamlar o kadar kafa yormuşlar daha iyisini yapmışlar, 200cc tasarruf edip daha perf motor yapmışlar. O kadarda olsun be. Aynı fiyat olursa bizim 1.2 ne olacak, 2. elde kimse almayacak değeri çok düşecek.
Benim merak ettiğim küçük motordan alınan verimlerin nereye kadar gideceği, mesela 500cc 120gb motor yapabilirler mi? Bunun bir sınırı var mıdır? Yapabiliyor olsalar bile hemen yapmaz bu deyyuslar 100cc indire indire yaparlar ki her motor küçüldüğünde zam yapsınlar.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;591763
...
Benim merak ettiğim küçük motordan alınan verimlerin nereye kadar gideceği, mesela 500cc 120gb motor yapabilirler mi?...
Şimdi model adını hatırlayamıyorum ama Honda iki kişilik, mini ve 600cc ve turbo, 110HP bir araç üretmişti ve bunu '90' ların sonlarına doğru yapmıştı. Avrupa pazarına hiç sunmadılar.

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;591763
hocam adamlar o kadar kafa yormuşlar daha iyisini yapmışlar, 200cc tasarruf edip daha perf motor yapmışlar. O kadarda olsun be. Aynı fiyat olursa bizim 1.2 ne olacak, 2. elde kimse almayacak değeri çok düşecek.
Benim merak ettiğim küçük motordan alınan verimlerin nereye kadar gideceği, mesela 500cc 120gb motor yapabilirler mi? Bunun bir sınırı var mıdır? Yapabiliyor olsalar bile hemen yapmaz bu deyyuslar 100cc indire indire yaparlar ki her motor küçüldüğünde zam yapsınlar.

bence o kadar karamsar olacak bir durum yok. bizim vatandaş 1,0 küçük motor çekmez dalgasında olacağı için 1,2 tsi motor alıcı bulmaya 2. elde tutmaya devam edecektir diye düşünüyorum. bir de önemli olan sağlayacağı yakıt tasarrufu. ben 1.0'ın o kadar tasarruflu olacağını sanmıyorum. kağıt üstünde daha başarılı yakıt değerleri olsa da gerçekte ne olacağını kullanıcılardan öğreneceğiz.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Malum forum sitesinde gelen ilk parti araçların çoğunu satıldığından bahsediliyor, 58.800'e alanlar olmuş aracı.

Çevrimdışı csungurlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar

Araç bakmak için skoda bayisine uğradım. Artık 1.2 TSI motorun üretilmeyeceği 1.0 ile araçlar geleceğini söyledi. Hatta test aracı gelmiş plakası çıkmadığı için süremedim.