škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.0 TSI Fiyat Listesinde

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kilimanjaroo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fiyat listesinin güncellenme tarihi değişince fark ettim, 1.0 TSI Grren Tec ve 1.0 TSI DSG Green Tec eklenmiş listeye.

Optimal ve Style donanımlı modeller 1.2 TSI'a göre 1.000 TL daha pahalı,
3 silindir, 115 HP, maksimum torku 200 Nm,
Katalog değerlerine göre yakıt tüketimi şehir içinde 1.2 TSI'a göre 0,7 lt daha iyi (5,4 lt), şehirlerarasında 0,1 lt (4,1 lt), ortalamada da 4,5 lt. Gayet iyi gözüküyor.

Skoda ailesine hayırlı uğurlu olsun.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Net söyliyim 1.0 motor şehirler arası yolda 110 ve üzeri hız yapanlar için iyi değil. Şehir içinden fazla yakıyor bizzat tecrübemdir. Ankara içi 4 litre yakan araç otobanda en düşük 4.8 gördü ve baya dikkat etmiştim. Bide yüksek hızlarda motor bağırıyor falan uzun yol yapanlar almasın bence

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;591434
Net söyliyim 1.0 motor şehirler arası yolda 110 ve üzeri hız yapanlar için iyi değil. Şehir içinden fazla yakıyor bizzat tecrübemdir. Ankara içi 4 litre yakan araç otobanda en düşük 4.8 gördü ve baya dikkat etmiştim. Bide yüksek hızlarda motor bağırıyor falan uzun yol yapanlar almasın bence

Hocam bu motorun aynısı golf için de gelecek ve focust da benzer 1.0 ecoboost motor var. Bu gibi durumlar olacağını sanmıyorum çünkü 1.2 tsiden daha verimli bir motor. Siz hangi araçta test ettiniz

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osamanos;591436
Hocam bu motorun aynısı golf için de gelecek ve focust da benzer 1.0 ecoboost motor var. Bu gibi durumlar olacağını sanmıyorum çünkü 1.2 tsiden daha verimli bir motor. Siz hangi araçta test ettiniz

Şu an kendi aracım 1.0 motor :) 1 seneyi geçti. Performans açısından sıkıntı olmaz zaten turbo sayesinde. Benim şikayetim uzun yollarda yakıt meselesi bide ses meselesi. Benim araç 5 ileri tabi bunlara dsg 7 ileri vites gelirse uzun yolda devir düşeceğinden ses azalır. Ama 1.0 motorun uzun yolda tadı yok malesef. Şehir içinde ise kral sizsiniz sizden az yakan olmaz hele hele Ankara da :) Bide kaputu açınca bende turboda yok iyice küçük gözüküyor kucaklayıp götüresiniz geliyor :)
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2016, 17:07:17 Gönderen: FabiaYarışMavisi »

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;591443
Şu an kendi aracım 1.0 motor :) 1 seneyi geçti. Performans açısından sıkıntı olmaz zaten turbo sayesinde. Benim şikayetim uzun yollarda yakıt meselesi bide ses meselesi. Benim araç 5 ileri tabi bunlara dsg 7 ileri vites gelirse uzun yolda devir düşeceğinden ses azalır. Ama 1.0 motorun uzun yolda tadı yok malesef. Şehir içinde ise kral sizsiniz sizden az yakan olmaz hele hele Ankara da :) Bide kaputu açınca bende turboda yok iyice küçük gözüküyor kucaklayıp götüresiniz geliyor :)

Hocam turbo yoksa bu motorla karşılaştırmaniz doğru olmaz. Ben de şahsen hemen almayı düşünmüyorum. Biraz kullanıcı yorumlarını alayım o zaman bakarız.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;591443

Sizdeki 1.0 motor ile bunun ne alakası var? Sizinki 75 beygir, bu 115 beygir. Sizdeki 95nm tork, bu 200nm. Sizinkinin 0-100 değeri 14,7 sn, bunun 9,9 saniye.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
3 silindir motor bi farklı oluyor, silindirler daha büyğk olduğundan tork herhalde daha iyi oluyor. Fabia 1.2htp bile zamanında diğer markaların 1.4'leri kadr torka sahipti neredeyse.

Geçen arkadaaşın 3 silindir 1.5 dizel accentini kullandım, silindirin tanesi 0.5 cc olduğundan mıdır nedir kütür kütür çekiyor.

Pejonun 1.2 puretech'i de 3 silindir galiba, 230 tork 130hp var. 1 silindir 0.4cc. Bmw de 3 silindirli 1.5'lere geçti.

Var bi iş bu işte :) bence 1.0 tsi başarılı bir motor olacak. Kağıt üzerinde her türlü 1.2'nin üzerinde.

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;591459
Sizdeki 1.0 motor ile bunun ne alakası var? Sizinki 75 beygir, bu 115 beygir. Sizdeki 95nm tork, bu 200nm. Sizinkinin 0-100 değeri 14,7 sn, bunun 9,9 saniye.

tebrikler hocam gayet açık olmuş. biri atmosferik biri turbo. karşılaştırmak doğru olmaz. bilmeyen insan buraya bakarak yanlış bir anlayışa kapılabilir.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.0 tsi dsg motor hali hazırda satılan bir motor neyin kullanıcı yorumlarını bekleyeceksinizki ? Seat ibiza makyajlandığından bu yana 1.0 tsi dsg ile yaklaşık bir seneden beri satılıyor zaten

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu motor C segment araçlara ilk defa 1-2 ay önce makyajlı kasa Audi A3' e geldi. Şimdide Octavia' ya... Sıra Golf, Jetta ve leon' da :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;591488
Bu motor C segment araçlara ilk defa 1-2 ay önce makyajlı kasa Audi A3' e geldi. Şimdide Octavia' ya... Sıra Golf, Jetta ve leon' da :)

evet hocam onlara da gelecek bakalım heycanla bekliyoruz.

Alıntı yapılan: Esariipek;591480
1.0 tsi dsg motor hali hazırda satılan bir motor neyin kullanıcı yorumlarını bekleyeceksinizki ? Seat ibiza makyajlandığından bu yana 1.0 tsi dsg ile yaklaşık bir seneden beri satılıyor zaten

büyük ihtimal makyajlı kasa ile gelecek. bir de segment farkı var tabi iki araç arasında.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: crash;591488

Araç geldiyse bizde teste gelelim o halde abi :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;591498
Araç geldiyse bizde teste gelelim o halde abi :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yarın izmir bayine uğramaya çalışacağım. sorunuz varsa görevlilere sorabilirim

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkcası 1.0 TSI 115 hp motorun performansını çok merak ediyorum.

Acaba 1.2 TSI 110 hp 'den daha iyi olacak mı?

Hem daha iyi hem daha kötü diyenler var. Bakalım ne olacak?

Şaka maka bizim araçların (1.2 110 hp - 2016) fiyatlandırması nasıl yapıcak şimdi? 1.0 lar mı referans alınacak?