škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1,2 tsi krank kasnağı yalpalıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
https://www.youtube.com/watch?v=SBxR-30uERY&feature=youtu.be

Klima çalışırken klima kompresöründen  sivrisinek vızıltısına benzer bir ses geliyor ona bakmak için kaputu açıp eğildiğimde krank kasnağının yalpalama yaptığını gördüm.Acaba göz yanılması mı? diyerek video çektim .Linkteki videoyu yavaş oynatımda seyredince yalpalama daha da belli oluyor.Aracım daha bir aylıkken ilk kontrolde gergi rulmanı değişmişti ki ben bir şikayette bulunmadan usta bunun sesi değişik diyerek garantiden değişimi yapmıştı.Gergi bozuksa krank kasnağını da zamanla bozabileceğini biliyorum.Krankşafta bir zarar vermiş midir? Aracım rolantide biraz sarsıntılı zaten hele bir de klima ve bazı elektriksel donanımlar da açıksa aynı anda; sürücü koltuğu masaj koltuklarını aratmıyor desem yeridir.Alıştım artık bu araba böyle diyerek takırtı tukurtu titreme sarsıntı olabildiğince görmezden duymazdan geliyordum,kafama takmıyordum artık.Ama bu durum canımı sıktı açıkçası.Değerli yorumlarınızı bekliyorum .iyi forumlar (Videoyu izlerken video sitesindeki oynatıcıda sağ alt köşeden hızı 0.25 yaparak  izleyin)
« Son Düzenleme: 09 Mart 2016, 15:10:32 Gönderen: kmlglcn »

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçtada klima açıkken rolantide titreme yapıyor.bazende araç sanki istop edecek gibi oluyor ve araç sanki kendi kendine gaz veriyor düzeliyor.değißik bir durum.bu arada son zamanlarda klima açıkken pis bir koku yapıyor klima siz öyle bir durum yaşadınızmı

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kötü koku olmadı hiç, ama soğutmasından ilk gün de memnun değildim bugün de değilim. .Ama titreme aynen sizin dediğiniz gibi oluyor.Klimayı açınca rolantinin birazcık yükselmesi gerekirken aksine rolanti düşüyor (ama ibre hiç değişmiyor.)Çok kez denedim  klima (son kademede) farlar (uzun) ön-arka sisler ,ayna ısıtma,arka cam ısıtma,teyp(son seste) ,iç ışıklar vs. bütün donanımları aynı anda çalıştırınca rolanti nazlana nazla 1000 devire çıkıyor .hepsini kapatsam da rolanti yine 1000 devirde kalıyor gazı biraz verip bırakınca sarsıntılı rolanti devrine  o zaman dönüyor.Ama stop edecek gibi bir kez oldu o da anlık bir olaydı.Aracım 10 gün kadar hiç çalışmadan yatmıştı ilk çalıştırmada bir kez  saçmaladı sonra kendisi bir saniyede  toparladı devrini.

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence yalpalama yok, yavaş oynatımda soru işareti belirten şey ışık yansıması gibi...
Tabii titreşim için birşey diyemem...

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Golfün formunda görmüştüm titreme ile ilgili sıkıntı varmış onlardada servise götürmüsler sanırım yazılım atarak çoğu araçta çözülmüş proplem.bizde bir servise sormamız lazım

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Titreme sorununun yazılımla düzeleceği kanısındayım ben de .elektronik bir rolanti ayarı gibi yani.kasnak umarım göz yanılmasıdır .1hafta 10 güne kadar ilk yıllık bakıma gideceğim (15bin bakımı,tahminen 8000 km  bile yapmamış olarak yaptıracağım  ama bir yılı önümüzdeki hafta dolacağı için mecburen)sorunlar ve sorularımla ilgili artık orada ne derlerse paylaşırım.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bencede göz yanılması olabilir çünkü öyle bir sorun olsa araçda bi dengesizlik oldugu anlasılır sürerken.bu arada servise unutmadan sorun ve sonucları bekliyoruz

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de sıkıntı yok.
Yalpalıyor olsaydı kayışlar yerinde durmaz çıkardı diye düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün hem ilk bakım hem de bir kaç sıkıntı için servise gittim.
Krank kasnağında herhangi bir problem olmadığı söylendi.Fakat sürpriz bir durum çıktı.Usta ile test sürüşüne çıkarken usta geri geri atölyeden çıkarken (hafif yokuş) yoğun bir debriyaj balata kokusu geldi .Usta bunun normal olmadığını bu kadar az bir yokuşta  kokmaması lazım dedi ve sonuç olarak garantiden parça sipariş edildi,bekliyorum.Ben kullanırken de  bir sene içinde 7-8 defa koku gelmişti farklı zamanlarda ama aracın yeni olmasına yorup çok da üstünde durmamıştım bakalım ne çıkacak.Bu arada 15bin ilk bakım 560TL. tuttu.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ona da normal dediler.Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama bakımdan sonra sanki biraz düzeldi .Hava filtresi ile ilgili olabilir sanırım,aracım daha 8000 km bile yapmadı ama üzerinden çıkan eski filtre oldukça kirliydi.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracında bakımları yaklaştı bu yüzden olabilir çünkü önceden öyle bir sıkıntı yoktu

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;564199
Benim araçtada klima açıkken rolantide titreme yapıyor.bazende araç sanki istop edecek gibi oluyor ve araç sanki kendi kendine gaz veriyor düzeliyor.değißik bir durum.bu arada son zamanlarda klima açıkken pis bir koku yapıyor klima siz öyle bir durum yaşadınızmı

Klimayı gittiğiniz yere varmadan 1-2 dk önce kapatırsanız olmuyor o. Kontağı kapatırken klima açıksa bir dahaki sefere koku yapıyor. İçinde kalan gazla ilgili bir sıkıntı oluyor zannımca.

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
https://www.youtube.com/watch?v=Q35K6CUbFCc&feature=youtu.be

bu ses mi vız vız aralıklı devam eden servise gittim klima komprosoru yada gergi rulmanı dedi yarın bırakıcam sıcak soguk test sonrası kesin sorun ortaya cıkar