škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1,6 tdi dsg ilk kalkişlarda vuruntu problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustafaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar 2013 1,6 tdi dsg octavia sahibiyim
aracımı ilk kalkışlarda özellikle direksiyon sağa veya sola çevriliyken titreme oluyor diye servise götürdüm baskı balata değişti. şimdi ise daha önceden de hissettiğim ama bu işlemden sonra daha belirginleşen başka bir sorun çıktı. şu anda ilk kalkışlarda hareket etmek için ayağımı frenden çektiğimde gaza basmayıp kendisinin hareket etmesine musehade etmeme rağmen "düz vites arabalarda debriyajı aniden bırakırken ki gibi" bir vuruntu yapıyor. durumu servise bildirdim yeniden adaptasyon yapıldı. adaptasyondan sonra birkaç gün sorunsuz devam etti ama şimdi yine vuruntu yapıyor.

aynı sorunu yaşayan yada sorunun kaynağını bilen. çözüm önerisi olan bir arkadaş varmı
teşekkürler

maliilhan

• Ziyaretçi

maliilhan

• Ziyaretçi
Yok problem insanlar aydınlansin diye dedim.birde sizdeki kalkişta gelen küt sesi hil holder yokuş kalkişsisseminiz aracı geç bırakmasindan dolayi olmasin.hafif kalkışta bi irkilme olabilir

Çevrimdışı mustafaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Vitesli araclarda debriyaji birden birakinca cikan vurma sesi ve ileri atilma  oluyor

maliilhan

• Ziyaretçi
Kardeş dsg bi resetlesene dsg resetleme de.baya işe yariyor

Çevrimdışı mustafaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arabayi yaklasik 30 dakika cihaza bagli bir sekilde kullanarak adaptasyon yapildi. Adaptasyondan sonra 2 gun kadar sorunsuz kullandim arabayi sonra yine basladi. Sizin bahsettiginiz resetleme bu islemden farkli birseymi acaba?

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustafaras;545918
Arabayi yaklasik 30 dakika cihaza bagli bir sekilde kullanarak adaptasyon yapildi. Adaptasyondan sonra 2 gun kadar sorunsuz kullandim arabayi sonra yine basladi. Sizin bahsettiginiz resetleme bu islemden farkli birseymi acaba?
2 gün sorunsuz kullandiginiza göre sorun tespit edilmiş.  Şimdi kalıcı çözüm uretilmeli.

Çevrimdışı mustafaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Servisi arayip arabanin tekrar kalkislarda vurarak kalktigini soyledim. Bana verdikleri cevap " bizim araclarimizda oyle calisiyor sikinti yapmayin diyorlar" :))

Çevrimdışı kablan12

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracnızın kavraması degısmesı gerekıyor aynı sorunlarla gıttım ve degısmek ıstememelerıne rağmen ısrarla degıstıttırdım ve sorun kalmadı!

Çevrimdışı mustafaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
3 Hafta once servise titreme sorunuyla gittim kavrama degisti. Sonrada bu vuruntu olayi cikti daha oncede cok seyrekte olsa vardi bu vuruntu yaparak kalkma sanki bosluk varmis gibi ama bu kadar belirgin degildi. Hic bir islem yapilmmasina ragme bir kac gundur vuruntu azaldi sanki " artik benmi duruma alistim aracmi yeni balataya bilemiyorum:) "

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustafaras;545918
Resetleme ile ilgili konuya göz gezdirebilirsiniz:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=17798&highlight=DSG+resetleme

Hatta vitesleri yüksek devirlerde yükselttiği için bugün ben de yaptım epey yumuşak bir hal aldı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı tycho

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba

benzer bir sorun bende de var. aynı araca sahibim. benim sıkıntım genelde dur kalk trafikte araba 2. viteste ağır ağır giderken hızı düşünce 1. vitese geçerken gümgümgümgüm 4-5 kere "vuruntu" dediğinizi olayı yapıyor.

bu sorun dsgmin 2015 yılında yazılım güncellemesi sonrası arızalanıp yeni dsg mekatroniği takılmasından sonra olmaya başladı. ayrıca baskı balatası da aynı zamanda değiştirilmişti.

Çevrimdışı mustafaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim baski balata degistikten sonra vuruntu iyice artti. Mekatronik arizasi olmasindan korkuyorum. Yazilimin guncel oldugunu soyluyorlar. Serviste kendi araclarininda boyle calistigini soyleyip bunun normal oldugunu soyluyorlar. Ama ozellikle s konumunda sıkısık trafikte cok konforsuz bir surus sagliyor gaz kesmelerde yigilmalar hizlanirken vuruntu yapiyor. D konumunda yigilma biraz daha az oluyor.