škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSİ 18 jant???

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi aracında 18" jant kullanan varmı arkadaşlar?Motoru zorlarmı?Tecrübe ve görüşlerinizi bekliyorum!

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motordan çok ön takımı zorlar. Bildiğim kadarıyla depo kapağı içinde kullanılabilecek lastik ebatları yazar, oarad 18'' yok ie çok tavsiye etmiyorum.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;538974
Motordan çok ön takımı zorlar. Bildiğim kadarıyla depo kapağı içinde kullanılabilecek lastik ebatları yazar, oarad 18'' yok ie çok tavsiye etmiyorum.
Depo kapağında 18" yazıyor...[emoji4]

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o zaman sıkıntı yok gayet güzel kullanırsınız. Taban ve ağırlıktan dolayı bir miktar perf düşüşü hissedebilirsiniz.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha büyük janta geçmek lastik yuvarlanma mesafesi aynı kalmak şartıyla yanağın daralması demek. Bu görüntüyü güzelleştirirken konforu düşürür, yol tutuşu (kuru zeminde) arttırır. Ayrıca mecburen genişleyen taban yüzünden aracın yola tutunan kısmı artacağından bir miktar yakıt artışı da olabilir. Geniş taban kuru zeminde yol tutuş için avantajken ıslak zeminde dezavantaj olur. Bu yüzden lastik tercihi yaparken ıslak yol tutuş performansı daha yüksek lastikleri tercih ederek bu sorunu aşabilirsiniz.

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben 17 kullanıyorum konfordan dolayı keşke 16 alsaydım derken sizin 18 istemeniz çok ilginç

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu konfor olayi cok.goreceli. Bana 17" cok konforlu geliyor. Hatta forumdan Aykut un 18" olan aracini da kullandim arada cok az fark vardi.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Vetmustafa;539090
Ben 17 kullanıyorum konfordan dolayı keşke 16 alsaydım derken sizin 18 istemeniz çok ilginç
Zevkler ve renkler tartışılmaz diyoruz biz buna!

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam sen 18 i taktırdıkdan sonra eminim aklına ilk ben gelecem

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yay takılmayacaksa 18 jantlar aracın altında emanet gibi duruyor. Çamurluk ile teker arasındaki o anlamsız boşluk daha da belirginleşiyor. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2015-octavia-ozel-siparis-sifirdan-farksiz-7.000-km-de-full-plusfull-237393181/detay Ben şu aracı alacak olsam ilk iş jantları 17' teron ya da denom la değiştirmek olur. Şuan kullandığım Golf 7 aracımda 16 dover, 17 dijon, 18 durban 3 jantı da denedim. 18 görünüş olarak elbette güzel ancak konfor, kullanım ve biraz da estetik görünüm için kesinlikle 17 jantı öneririm. Kışlıklar için de 16 iyidir.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A7 de 17'' ve üstü tüm uygulamalar için yay şart zaten

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;539095
bu konfor olayi cok.goreceli. Bana 17" cok konforlu geliyor. Hatta forumdan Aykut un 18" olan aracini da kullandim arada cok az fark vardi.

Şu jant değiştirme arefesinde arabasız kalmamak için 17 jantları lastikçime bırakıp 16 kışlık jantları takmıştım. 215/55/16 lastiklerle inanın bariz bir konfor farkı hissettim ama nitekim 18-19 derece sıcaklıklarda lastikleri harap etmemek adına tekrar söktüm. (Tabi yeni jantları alıp hiç takmadan kullanmamak olmazdı)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yanak kalınlığı artıkça tabii ki de konfor artacaktır.

Ama görüntü ve tutuş performansı da önemli noktalar

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;539522
yanak kalınlığı artıkça tabii ki de konfor artacaktır.

Ama görüntü ve tutuş performansı da önemli noktalar

Hiç şüphesiz.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ideal olarak 2 takım jant

biri 16" kislik lastiklerle dieri 18" yazliklarla tadindan yenmez :)