škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi (cjz kodlu) lpg taktıran var mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah Sarıoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar cjz kodu ile başlayan 1.2 tsi aracına sıvı lpg taktıran ya da eşi dostu taktıran var mı ? ben biraz araştırdım netten, karşılaşılan sorunlar ilk çalışmada pompadan gelen ses ve geç marş alma olayı. acaba bu problemleri çözemediler mi daha ?
bu arada izmirde vialle bayisinden fiyat aldım nakit 6500 tl gibi bi cevapla karşılaştım. baya bi yüksek.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam 1.2 tsi motora lpg nin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Sıvı sistemler çok pahalı, zaten ucuz olsaydı şu anda tsi ların fiyatları en aşağı 3-4 bin prim yapardı.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG li A5 kasamın 18 kuruş yaktığı yolda bu 22 kuruş yakıyor benzinle. LPG ile ne uğraşacam.

Çevrimdışı Emrah Sarıoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim açımdan lpg ekonomiden ziyade gaz pedalını rahat kullanma anlamı taşıyor. benzinlide 2000 devirde vites değiştireceğine lpg de 3000-4000 de değiştir daha seri kullan aynı yaksın yine. neyse ben detaylı bilgiye ulaşırsam paylaşırım burada.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg de daha sert kullanmak olusacak tuksek sicakliklar nedebiyle basta subaplar olmak uzere motora oldukca zararli.

Kas yapayim derken goz cikarmayin. 1.2 tsi a lpg cok lazim degil

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
TSI motorda zaten 4 bin devirlere gerek olmuyor, düşük devirde tork bandı yüksek

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI ile 1.6 TDI farkı ne kadardı ki? Arkadaşlara aynen katılıyorum LPG çok gereksiz. Ben 1.4 TSI motorda aklımın ucundan geçmedi. Çok km yapacak olsam gider dizel alırdım.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;522480
1.2 TSI ile 1.6 TDI farkı ne kadardı ki? Arkadaşlara aynen katılıyorum LPG çok gereksiz. Ben 1.4 TSI motorda aklımın ucundan geçmedi. Çok km yapacak olsam gider dizel alırdım.
1.2 tsi 73
1.6 TDI 85
12 bin TL fark var.

Çevrimdışı chimarea23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun vadede yapılacak bir planlama 1.2 tsi motor için gereksiz.
3 sene kadar bin sonra takdır lpg yi.