škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi 2.yıl bakımı yakıt filtresi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Cumartesi günü Erzurum servisinde 2. yıl bakımını yaptırdım. Arac 20731 km'de idi. 30bin veya ikinci yıl bakımında yakıt filtresi değişir diyor bakım tablosunda ancak beninkin değişmediler. Sebebini sorunca da 1.2 tsi'larda yakıt filtresi depoda olduğu için hiç değişmiyor dediler ki aklıma pek yatmadı. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Octavia'ya özel bir durum olabilir, motorla ilgisi yok.

Benim araç da 1.2 TSI zira, ama benzin filtresi sağ arka tekerin önünde  ;)

Değişmemesi kafama pek yatmadı, zira zamanla tıkanan bir şey

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı teslim alırken servis görevlisi
İki bakimda bir yakıt filtresi değişeceğini söylemişti
Bu motorlarda yakıt filtresi önemli tabi
Bi nevi dizel motor gibi düşünün

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;504008
Aracı teslim alırken servis görevlisi
İki bakimda bir yakıt filtresi değişeceğini söylemişti
Bu motorlarda yakıt filtresi önemli tabi
Bi nevi dizel motor gibi düşünün

Emin olmak için trabzon servisini aradım. Telefona bakan bayan önce yakıt filtresi değişiyor dedi. Sonra erzurum servisinden böyle demişlerse bir ustamıza sorayım dedi ve bir süre sonra filtre değişmiyormuş dedi. Yüce otoyu aradım müşteri hizmetlerini ancak kayıt açtılar konuyla ilgili size dönülecek dendi o kadar.

Dün erzurum servisinden aradılar. Önce sanki müşteri memnuniyet anketi yapıyormuş gibi sorular sormaya başladılar ancak filtre durumunu sordum orada bir ustaya verdi telefonu. Usta bana diğer tsi araçlarda yakıt filtresinin aracın altında olduğunu ve değiştiğini ancak octavia'da benzin deposunun içinde olduğunu ve merkezden değiştirmemeleri konusunda bilgi geldiğini söyledi. E dedim tıkanma vs olunca ne yapıyorsunuz aracı çöpe mi atıyorsunuz? Öyle bir durumda yakıt pompasıyla birlikte sökülüp içinin temizlendiğini söyledi ama inanın hiç aklıma yatmadı.

1.2 tsi sahibi kimse yokmu ikinci yıl bakımını yaptıran? Bu iş hala kafamı kurcalıyor.

Çevrimdışı lcdvscrt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rduran;504188
Emin olmak için trabzon servisini aradım. Telefona bakan bayan önce yakıt filtresi değişiyor dedi. Sonra erzurum servisinden böyle demişlerse bir ustamıza sorayım dedi ve bir süre sonra filtre değişmiyormuş dedi. Yüce otoyu aradım müşteri hizmetlerini ancak kayıt açtılar konuyla ilgili size dönülecek dendi o kadar.

Dün erzurum servisinden aradılar. Önce sanki müşteri memnuniyet anketi yapıyormuş gibi sorular sormaya başladılar ancak filtre durumunu sordum orada bir ustaya verdi telefonu. Usta bana diğer tsi araçlarda yakıt filtresinin aracın altında olduğunu ve değiştiğini ancak octavia'da benzin deposunun içinde olduğunu ve merkezden değiştirmemeleri konusunda bilgi geldiğini söyledi. E dedim tıkanma vs olunca ne yapıyorsunuz aracı çöpe mi atıyorsunuz? Öyle bir durumda yakıt pompasıyla birlikte sökülüp içinin temizlendiğini söyledi ama inanın hiç aklıma yatmadı.

1.2 tsi sahibi kimse yokmu ikinci yıl bakımını yaptıran? Bu iş hala kafamı kurcalıyor.

Octavia değil ama VW Golf 1.2 TSI aracımı 30 bin servise bıraktığımda benim yakıt filtresini de değişmediler. Ben de değişecek diye biliyordum ama sorduğumda değişmediğini söylediler. Octavia'da da aynı motor olduğu için benzer durum olabilir.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merak edince ankara and skodayı aradım şimdi

bujiler-yağ-yağ filtresi-polen-hava filtreleri-yakıt filtreniz değişecek dediler

fiyatı 650 dedi :mad:

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;504219
merak edince ankara and skodayı aradım şimdi

bujiler-yağ-yağ filtresi-polen-hava filtreleri-yakıt filtreniz değişecek dediler

fiyatı 650 dedi :mad:

Al bir de buradan yak. Hangisine güveneceğiz şimdi? Ben Erzurum servisinden telefonla fiyat alırken de yakıt filtresini saymıştı değişecekler arasında. Ama iş bitince faturada görmeyince sordum yok değişmiyor dediler.

Bir de Erzurumda ustanın dediğine göre giriş yapılırken sistemden aracın şasi numarasını ve hangi bakım olduğunu girdiklerinde değişecekler otomatik çıkıyormuş onun haricinde birşey değiştirmiyoruz dediler.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servisler bilgisiz, genel müdürlük ilgisiz, skoda sahipsiz kalmış

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adı üstüne filtre işte yav. Filtre dediğin zararlı şeyleri tutarken tıkanmak için yapılmıştır zaten :) Değişmemesi bana da çok saçma geldi.