škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor Temizliği

anıl · 52 · 26808

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adem28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
motor sıcaklığını kaybetmeden tabancayla mazotu püskürtüyorum 5-10 dk sonra yağlar yumşuyor yağ sökücü kimyasalı sıkıyorum 1-2 dk sonra köpüklüyorum ve yıkama fırçasıyla yüzeysel dolanıp köpüğü akıtıyorum son olarak hava ile kurutuyorum. ben 4.5 yıldır bu şekilde yıkıyorum.dikkat edilmesi gereken basınçlı suyu rast gele tutmamaktır. sigorta kutusu,korna, karbüratörlü araçlarda distribütör , en önemliside beyindir. 2002 model üstü araçlarda problem çıkmaz.karbüratörlü gazlı araçlarda kablo soketlerine ve bujilere hava tutmak gerekir

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yıllarca her aracımın motorunu kendim yıkadım ama artık yaş ilerleyince gidip yıkatıyorum ve üstüne bir motor koruma yaptırıyorum böylece motor yaklaşık 1,5 yıl pırıl pırıl kalıyor ayrıca bir + sıda bu ürün ek parçalrın ek kısımlarını da izole ediyor öneririm. vernik gibi ama daha sağlam bir katman oluşturuyor motor üztünde
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar size dün getirdiğim öneri yeni aldığım her araçta yaptırdığım komple detaylı temizlik, ben buna gusül abdesti aldırma diyorum :) yeti me uygulanmış olarak geldi motor komple ıncık cıncık yıkandı ve hava ile kurulandı sonrada MA FRA ürünü motor koruyucu ile kaplandı ayrıca göğüslük koruma koltuk tavan korumalarda yine MA FRA nın ürünleri ile yapıldı. unutmazsam yarın foto çeker koyarım artık motorum 1.5 yıl pırıl pırıl olacak 2011 model aracın moturu sanki sıfır gibi temizleniyor lütfen motorlarınızı temiz tutun
Her nekadar Demir bükey hoca kirli motor iyidir kaçaklar görünür dese de bu cümle bence artık hükümsüzdür kalmadı öle eski kaçakları olan sistemler, çünkü çok kaliteli birleştirme maddeleri var
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ewt arkadaşlar işte motorum bu durumda

2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;441111
arkadaşlar size dün getirdiğim öneri yeni aldığım her araçta yaptırdığım komple detaylı temizlik, ben buna gusül abdesti aldırma diyorum :) yeti me uygulanmış olarak geldi motor komple ıncık cıncık yıkandı ve hava ile kurulandı sonrada MA FRA ürünü motor koruyucu ile kaplandı ayrıca göğüslük koruma koltuk tavan korumalarda yine MA FRA nın ürünleri ile yapıldı. unutmazsam yarın foto çeker koyarım artık motorum 1.5 yıl pırıl pırıl olacak 2011 model aracın moturu sanki sıfır gibi temizleniyor lütfen motorlarınızı temiz tutun
Her nekadar Demir bükey hoca kirli motor iyidir kaçaklar görünür dese de bu cümle bence artık hükümsüzdür kalmadı öle eski kaçakları olan sistemler, çünkü çok kaliteli birleştirme maddeleri var

Motor koruyucuyu kendimiz yapabilir miyiz? Uygulama hakkında bilgi verir misiniz. Camsil sıkar gibi mi sıkılıyor?
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2013, 10:07:03 Gönderen: bomax01 »

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bomax01;441248
Motor koruyucuyu kendimiz yapabilir miyiz? Uygulama hakkında bilgi verir misiniz. Camsil sıkar gibi mi sıkılıyor?

birde evvelki kirli hakini fotolasaydım farkı anlamak kolay olurdu.
benim yaptırdığım yer kompresörlü tabanca ile atıyor  şu ufak pano ressamlarının kullandığı küçük tabancalar ile aslında adamın eli işe ayrlı kompresörlede olunca ek yerleniin içine sızıp oraları yalıtıyor avandanlık takım vs varsa yapabilirsiniz benim tüm temizlik malzemelerim var başka bir formda yöneticilik yaptığım içinde siteye yazacağımız malzemeleri önce kendim denerim ama bu tür ince ayar isteyen işleri kendim yapmam erbabına bırakırım :hoh:
2020 Karoq 1.6 TDI