škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia disk ten ses gelme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
meraba arkadaşlar fabiam da hafif fren yapınca on sağ veya sol diskten metal sürtmesi gibi bir ses geliyor araç 7-8 aydır bende ilk alırken bakımda balatalar iyi demişti servis değiştirmedi acaba taş vs...birsey mi girdi balataların arasına tam frende yapmıyor hafif yavaşlamak için basarsınız ya o şekilde kulağımi iyice verirsem duyuyorum nedir sizce. frenlerin tutmasında bir sorun yok ayrıca.

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: C@GL@R;108268
meraba arkadaşlar fabiam da hafif fren yapınca on sağ veya sol diskten metal sürtmesi gibi bir ses geliyor araç 7-8 aydır bende ilk alırken bakımda balatalar iyi demişti servis değiştirmedi acaba taş vs...birsey mi girdi balataların arasına tam frende yapmıyor hafif yavaşlamak için basarsınız ya o şekilde kulağımi iyice verirsem duyuyorum nedir sizce. frenlerin tutmasında bir sorun yok ayrıca.
Toz zerrecikleri bile o sese neden olabilir. En azından basınçlı hava tutularak bir temizlik ve kontrol yaptırmanızı öneririm.

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
geçen lastik değişiminde disklerin bir hayli paslı olduğunu gördüm önlerin bu normalmi döyle gıcır gıcır değildi diskler bunlara bir çözüm varmı

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: C@GL@R;108329
geçen lastik değişiminde disklerin bir hayli paslı olduğunu gördüm önlerin bu normalmi döyle gıcır gıcır değildi diskler bunlara bir çözüm varmı
Araç iki gün yatsa, diskler paslanır. Bir iki frende de balatalar o pası siler atar.