škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gizli Özelikler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uyarozgur82

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir kaç sorum olacak ;
Aracıma chip tuning yaptırdım. Bunu yaptırırken gizli özelik açma olayına baktık.
1-Aracım active paket. Bu pakette açılabilecek özelik sınırlı mı yoksa firma daki yetkili beceremedi mi?
Örnek olarak sadece virajlarda direksiyon yönüne göre yanan sis farı özeliğini açabildi.
Ben konfor sinyalini 3 ten 5 e çıkarma ve acil frende dörtlü yakma olayını istedim. Yetkili kullandığı yazılımda açmasına rağmen özelik aktif olmadı.Bu  normal mi.
2-Bir de aracı ilk aldığım da dot ekranında yağ sıcaklığını görebiliyordum. Bir süre sonra görememeye başladım. Bunun sebebi ne olabilir.
 Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2019, 07:52:41 Gönderen: uyarozgur82 »

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uyarozgur82;649291
Bir kaç sorum olacak ;
Aracıma chip tuning yaptırdım. Bunu yaptırırken gizli özelik açma olayına baktık.
1-Aracım active paket. Bu pakette açılabilecek özelik sınırlı mı yoksa firma daki yetkili beceremedi mi?
Örnek olarak sadece virajlarda direksiyon yönüne göre yanan sis farı özeliğini açabildi.
Ben konfor sinyalini 3 ten 5 e çıkarma ve acil frende dörtlü yakma olayını istedim. Yetkili kullandığı yazılımda açmasına rağmen özelik aktif olmadı.Bu  normal mi.
2-Bir de aracı ilk aldığım da dot ekranında yağ sıcaklığını görebiliyordum. Bir süre sonra görememeye başladım. Bunun sebebi ne olabilir.
 Teşekkürler.

Ben oynatmadım çok da araştırmadım ama bir mühendis olarak söyleyebilirim ki donanımda olan şeyi yazılımsal illaki açabilirsin. yani sinyalini 3 den 5 e cıkarırsın. Ama style pakette dıreksyon yonune donen sis farları var bıldıgım kadarıyla ki bunun için sis farları motorlu olması gerekir. (motor dediğin oyle koca bisey değil, bildiğin oyuncak araba motoru) aktive de motor mekanızması yoksa bu özelliği acsan da işlevi yapacsak donanım olmadıktan sonra bir işe yaramaz. Ama standart tüm sis farları aynı da pakette acık değilse  yazılımsal açılır.
Bu yazdıgım tamamen örnekleme açısındandı.
yani sinyali 3 den 5 e çıkarmıssın, kontağı mar yapınca F1 kadran oluyormuş. Kilit açınca uzunları veya kısaları da yakma, ani frende ABS devreye girince dortlu yanması bunların hepsi yazılımsal.
Yazılımı atan iyi atamamış bence ve hatta bahsettiğin gibi olan göstergedeki belirtec bile kaybolmuş. yani kaş yaparken göze çöp batmış.

Sağlam bir yerde, adam gibi bakıttır ve işlemlerden emin olmadan denemeden öyle kalmasın. gitmeden not al, gidince ve işlem sonrasında kontrol et hepsini.

Daha tecrubeli bu işe merak salmış arkadaşlar daha iyi ve bilinçli yardımcı olur bence birazdan sana. Kolay gelsin.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Doğru kablo lazım, bir sene öncesinin kablosu bile bazı özellikleri açamıyor her araçta. Yeni kablolar da eski araçlardaki farklı modüllerden dolayı iş görmüyor, açılır ama dediğim gibi doğru kablo lazım.

Çevrimdışı uyarozgur82

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;649293
Ben oynatmadım çok da araştırmadım ama bir mühendis olarak söyleyebilirim ki donanımda olan şeyi yazılımsal illaki açabilirsin. yani sinyalini 3 den 5 e cıkarırsın. Ama style pakette dıreksyon yonune donen sis farları var bıldıgım kadarıyla ki bunun için sis farları motorlu olması gerekir. (motor dediğin oyle koca bisey değil, bildiğin oyuncak araba motoru) aktive de motor mekanızması yoksa bu özelliği acsan da işlevi yapacsak donanım olmadıktan sonra bir işe yaramaz. Ama standart tüm sis farları aynı da pakette acık değilse  yazılımsal açılır.
Bu yazdıgım tamamen örnekleme açısındandı.
yani sinyali 3 den 5 e çıkarmıssın, kontağı mar yapınca F1 kadran oluyormuş. Kilit açınca uzunları veya kısaları da yakma, ani frende ABS devreye girince dortlu yanması bunların hepsi yazılımsal.
Yazılımı atan iyi atamamış bence ve hatta bahsettiğin gibi olan göstergedeki belirtec bile kaybolmuş. yani kaş yaparken göze çöp batmış.

Sağlam bir yerde, adam gibi bakıttır ve işlemlerden emin olmadan denemeden öyle kalmasın. gitmeden not al, gidince ve işlem sonrasında kontrol et hepsini.

Daha tecrubeli bu işe merak salmış arkadaşlar daha iyi ve bilinçli yardımcı olur bence birazdan sana. Kolay gelsin.

Yağ sıcaklık göstergesinin dot ekrandan kaybolma olayı daha önceden olmuştu. Son yapılan işlemle olmadı. Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2019, 08:47:51 Gönderen: uyarozgur82 »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;649293
... yani sinyalini 3 den 5 e cıkarırsın. Ama style pakette dıreksyon yonune donen sis farları var bıldıgım kadarıyla ki bunun için sis farları motorlu olması gerekir. (motor dediğin oyle koca bisey değil, bildiğin oyuncak araba motoru) aktive de motor mekanızması yoksa bu özelliği acsan da işlevi yapacsak donanım olmadıktan sonra bir işe yaramaz. Ama standart tüm sis farları aynı da pakette acık değilse  yazılımsal açılır.
...

Benim 2011 Yeti de Active paket, sislerde motor falan yok. Farklı üst paketlerde sis farını tam köşe farı gibi yönlendiren, otomatik far sistemi gibi motor tertibatı olabilir. Ben sis farlarını dönüş farı olarak açtım. Üstelik eskiden bilindiği üzere sadece hafızalı koltuklu paketlerde olacağı söylenen geri viteste sağ aynanın kaldırıma eğilmesini bile destekliyor. Tek ihtiyaç duyduğum gündüz farları ile arka parkların birlikte yanması, maalesef farklı kablolarla da denememe rağmen öyle bir seçenek bulamadım. Işıklandırma sisteminde 36 seçince tüm parklar ve arka stoplar düşük seviyede olmak üzere yanıyor, istediğim bu değil tabi.