škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Katlanir yan ayna sorunu

plastix · 28 · 41949

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı plastix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugun yan aynalarin kumandayla kapanmadigini farkettim. Nomalde kumandanin kilit dugmesine uzun bastigimda aynalar kendiliginden katlaniyordu. herhangi bir ayar degistirdigimi hatirlamiyorum. arabanin icindeki ayna kumandasindan yan aynalar katlanabiliyor, herhangi bir mekanik sorun yok, ama uzaktan kumandadan kapanmiyor. uzun sure kilit dugmesine basili halde bekledim, aynalar katlanmadi, daha sonra kilit acma dugmesine bastigimda kapilar acildi ve ayni zamanda butun camlar iki parmak aralanacak kadar acildi.
Bilmedigim bir ozellik mi var acaba? Benzer sorunu yasayanlar ya da cozum onerisi olan var mi? Tesekkurler.
(1.6 tdi Elegance 2011)

Çevrimdışı plastix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;331074
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=290664

tesekkurler ama kastettigim sey geri viteste sag yan aynanin asagiyi gostermesi degil, her iki yan aynalarin katlanmasi.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapatırken basılı tutunca, camlar açıksa kapanıyor, yan aynalarda katlanıyor. Açarken basılı tutunca da aynalar eski haline dönüyor, camlarda açılıyor. Basmayı bırakırsanız camlar o kadar açık kalıyor. Bilmediğiniz özellik bu olabilir.

Aynalar neden katlanmıyor onunla ilgili bir fikrim yok ama.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: plastix;331122
tesekkurler ama kastettigim sey geri viteste sag yan aynanin asagiyi gostermesi degil, her iki yan aynalarin katlanmasi.

Doğru diyorsunuz, benim aklım sağ aynaya gitti nedense. Kullanma kılavuzuna baktınız mı?

Ugur A.

• Ziyaretçi
"İç mekândaki ayna ayar butonlarının belirli bir konumda kalması gerekir" gibi bir durum olabilir mi?:hmm::blm:

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şöyle bir durum olabilir, benim başıma gelmişti.

Camlardan biri az biraz açık ve siz bu durumu farketmediyseniz, kumandaya uzun basınca sadece camları kapatıyor. Aynaları kapatmak için kumandaya 2.kez uzun basmanız gerekmekte.

Çevrimdışı plastix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugun arabanin icine oturup uzaktan kumandadan kilit dugmesine uzun bastim. aynalardan kapanacakmis gibi sesler geldi ancak kapanmadi. sanki kapanmalarini engelleyen bir durum var gibiydi. sonra kontagi acip yan ayna ayar butonlariyla aynalari birkac kez katlayip actim. herhangi bir sorun gorunmese de sunroof ve tum pencereleri actim kapadim. sonra kumandadan kilit dugmesine uzun basinca hersey normale dondu. ne kadar teknolojik o kadar sorun cikma ihtimali yuksek iste..
herkese tesekkurler, umarim tekrarlamaz.

Çevrimdışı hekimoglu78

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beyin programında öncelik sırasına göre gidiyor olabilir. pencere, sunroof, ayna gibi. fazla elektrik sistemi kullanma aküyü boşaltmasın diye olabilir. Beyne su kaçması gibi bir sebeple arıza da olabilir. araba o kadar detaylıki çoğu servis çalışanı bile bilmiyordur nasıl kullanılacağını. ben kitabı elime aldığımda 4 saatte sadece 3 te birini bitirdim.

Çevrimdışı RadaR65

• Meraklı Superbci
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok düşük bir ihtimal ama,

aracın içerisinda manuel olarak aynaları katladığınızı söylüyorsunuz. Katladıktan sonra anahtarı hangi konumda bıraktınız? '0' da çalışıp 'L' de sistemin deaktif olma ihtimali var çünkü.

Çevrimdışı adnan052

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynısı bende oldu.mekanik sensörden bazen arada yapabiliyormuş.kontağı aç,4 cam düğmesini aynı anda aşağı indir 5 sn basılı tut.tekrar 4 cam düğmesini yukarı kaldır 5 sn basılı tut.sonra ayna katlama butonunu katlayıp aç.sensör kendini resetleyip arıza kendiliğinden düzelecektir.camları şöför koltuğundan aynı andan açıp kapayabilrisin..

Çevrimdışı hasan sümen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben söylediğinizi denedim ama olmadı.emin misiniz böyle olduğundan?

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yazılımsal bir sorun gibi duruyor. Aynalarınız şoför mahallinden ayar yaptırmaya müsade ediyorsa ayna motorlarında bi sıkıntı yoktur. Birde su döküp ısıtmalarınıda kontrol edin bir ne olur ne olmaz sıkıntısı var mi diye. Kumandayla ayna bağlantısını kuran aksam veya yazılımda bug dediğimiz olay meydana gelmiş olabilir. Yazılım işinin getirdiği dezavantajlardan birisi.