škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araçlarımızın ruhsat ve gerçek rengi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;280009
Ruhsatta beyaz yazıyor ama aslında beyaz değil, şeker beyazı denen hafif sarımsı veya kirli bir beyaz.

Rengin kodu 9P9P 1026  ;)

Hocam bizim rengin kodu LB9A olmalı.Ben rötuş boyası alırken bunu kullanmıştım haberin olsun :)

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizimkinin rengi Lacivert,ruhsatta mavi yazıyor. Ruhsat değişirken yakıt cinsinede benzin yaşmışlardı :D sonradan düzettiler,dizel olarak...

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ahanda etiket :)

Bunun renk kodu hangisi. Bu kod mavi mi yoksa benim ruhsatta yazdığı gibi gri mi?
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2011, 21:52:53 Gönderen: agasarca »

Db1

• Ziyaretçi
Benim de antrasit gri- fume ama ruhsatta gri yaziyor.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;280209

Bunun renk kodu hangisi. Bu kod mavi mi yoksa benim ruhsatta yazdığı gibi gri mi?

LF5T olması lazım abi.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: agasarca;280209

Orijinal skoda kodu blue Miami metallic 9444, F5T, C4C4

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğraşlarım sonuç verdi. :) Sonunda Yüce Auto merkezinde aracın AT uygunluk belgesini düzenleyen mühendis ile görüştüm. Gri ibaresinin yanına parantez içinde miami mavisini yazdı ve orjinal belgeyi bana gönderdi.

Bugün trafiğe giderek ruhsat ve yeni plakayı çıkardım. Ruhsata sadece ana renkleri listeden seçerek yazabildiklerinden gri rengi seçerek gerçek rengi ek açıklama kısmına yazdılar.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Helal olsun Cafer :) iyi uğraştın yav :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;281641
Helal olsun Cafer :) iyi uğraştın yav :)

Plaka CFK 92 :ok:

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;281630
Uğraşlarım sonuç verdi. :) Sonunda Yüce Auto merkezinde aracın AT uygunluk belgesini düzenleyen mühendis ile görüştüm. Gri ibaresinin yanına parantez içinde miami mavisini yazdı ve orjinal belgeyi bana gönderdi.

Bugün trafiğe giderek ruhsat ve yeni plakayı çıkardım. Ruhsata sadece ana renkleri listeden seçerek yazabildiklerinden gri rengi seçerek gerçek rengi ek açıklama kısmına yazdılar.

Anladığım kadarı ile aracın renginin, ruhsata farklı gibi yazılmış olması başlangıçta sizi biraz tedirgin etmiş. Ancak siz, aracın ilk sahibi olduğunuz
için kontrollerde hiç bir sorun çıkmazdı diye düşünüyorum. İrfan Hoca'nın belirttiği gibi boyanın kodu onun tanımıdır. Aracı her hangi bir boyama durumunda ise usta  o koda bakar ve ona göre boya alır. Benim 94 model eski aracımın rengi ruhsatta yanılmıyorsam fırtına mavisi olarak geçiyordu. Ama rengi gri idi. Sonuçta böyle olması hiç bir önem de arz etmedi:)

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burak35;282385
Anladığım kadarı ile aracın renginin, ruhsata farklı gibi yazılmış olması başlangıçta sizi biraz tedirgin etmiş. Ancak siz, aracın ilk sahibi olduğunuz
için kontrollerde hiç bir sorun çıkmazdı diye düşünüyorum. İrfan Hoca'nın belirttiği gibi boyanın kodu onun tanımıdır. Aracı her hangi bir boyama durumunda ise usta o koda bakar ve ona göre boya alır. Benim 94 model eski aracımın rengi ruhsatta yanılmıyorsam fırtına mavisi olarak geçiyordu. Ama rengi gri idi. Sonuçta böyle olması hiç bir önem de arz etmedi:)

Aracı sıfır aldım ama resmiyette 2. el. Bayi eylül ayında birisine satış yapmış ama daha sonra para tamamlanmadığından iptal olunca aracı teslim etmeyip kendi üzerine satış almış. Ben de noterde bayiden satış aldım.

Sorun çıkacağından değil ama aracın kendi renginin ruhsatta yazmamasına gıcık oldum. :) Bu forumda bulunan birisi için de normal sayılmaz mı? :bnn:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracın rengide antrasit gri, ruhsattada antrasit gri yazıyor :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;282924
Benim aracın rengide antrasit gri, ruhsattada antrasit gri yazıyor :)

Sizin araç da yeni sayılır aslında ama, trafiktekiler şimdiki sistemde sadece ana renkleri ruhsata yazabildiklerini söylüyorlar. Onlar da haklı kapuçino beji, miami mavisi gibi entel isimleri yazmakta bile zorlanıyorlar.
Mevcut sistemde sadece listedeki renklerden seçim yapıyorlar. Elle yazmak yok anladığım kadarıyla.

Çevrimdışı alikalafatlar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar.
Yeni üyeyim. Ruhsatta boya rengi ile ilgili bu başlığa ulaşabildim.
Aracımın rengi kapiçino beji, ruhsatta sarı yazıyor. Skoda yetkilileri 2013 sonrası araçlarda böyle bir ana renk uygulaması olduğundan bahsetti. Hatta internette satılık aracı olan birkaç bej rengi skoda sahibini de rahatsız ederek sordum. onlar da ruhsatta sarı yazdığını belirtti.
Ayrıntılı bilgisi olan arakadaşlar varsa detay öğrenmek isterim

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alikalafatlar;517414
Merhabalar.
Yeni üyeyim. Ruhsatta boya rengi ile ilgili bu başlığa ulaşabildim.
Aracımın rengi kapiçino beji, ruhsatta sarı yazıyor. Skoda yetkilileri 2013 sonrası araçlarda böyle bir ana renk uygulaması olduğundan bahsetti. Hatta internette satılık aracı olan birkaç bej rengi skoda sahibini de rahatsız ederek sordum. onlar da ruhsatta sarı yazdığını belirtti.
Ayrıntılı bilgisi olan arakadaşlar varsa detay öğrenmek isterim

genel olarak ana renkler yazılmasına karar verilmişti tarih net değil ama 2013 olabilir

daha önceki arabalarda
şeytan kırmızısı
zenit gri gibi ibareler görebilrsiniz ama artık tek ana renk olarak devam ediliyor diye biliyorum bende

sizinkini bej yerine sarı yazmaları bundan ötürü olmalı