škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Biktiran ön takim sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tahafurkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1.4 2011 fabia sahibiyim. Aldığım günden beri çözülemeyen bir ses var araçta. Amortisör salıncaklar bilyalar akslar nerdeyse tüm ön takım işlem gördü fakat çözemedik. Araç 150-160 dahi gitse ses yok ama yol ayrımlarına girerken direksiyonu 45 dereceden fazla çevirdiğiniz an ağır bir küt sesi geliyor. Bunu bazen ilk kalkışta da bazen düşük hızlar da dönüşlerde de yapıyor.

İstanbul' da yaşıyorum eğer gerçekten şu arabadan anlayan bir usta varsa bildiğiniz bu önerilere de açığım. Yardımlarınızı bekliyorum

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Tahafurkan;647086

İstanbul' da yaşıyorum eğer gerçekten şu arabadan anlayan bir usta varsa bildiğiniz bu önerilere de açığım. Yardımlarınızı bekliyorum

Güngören'de Şahkan Oto'ya gidin. Serkan Usta ile test sürüşü yapın derim

Çevrimdışı Tahafurkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öneri için teşekkürler mutlaka bakacağım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor bağlantı kulaklarına baktırdınız mı?

Çevrimdışı Tahafurkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Baktılar ama bişey bulamadılar motor 5-10 derece falan eğik ama skodalarda böyle dedi 2 tane usta

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Tahafurkan;647101
Baktılar ama bişey bulamadılar motor 5-10 derece falan eğik ama skodalarda böyle dedi 2 tane usta

Eğiklik konusu doğru, o modellerin hepsinde var

Çevrimdışı Tahafurkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet öyleymiş. Birde özellikle fabia 2 lerde ön takım çok nazlı diyorlar. Salıncakların da polo da dahi kronik olduğunu söylüyorlar.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam aks başında bilyalarda problem olabilir. Dönüşlerde benimde küt küt küt vuruntu yapıyordu. değiştirdim düzeldi.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam ben olaya farklı bir görüş sunayım. Belki de sorunun kaynağı çok farklıdır. 4 yıl önce bir Citroen C3 sahibiydim. Aracın ön takımlarından gelen ses insanı kanser edecek türdendi.

Salıncaklar, rotlar, amortisör takozları v.s. aklınıza ne geliyorsa değişti arabada. Ama sorunun kaynağı direksiyon kutusuymuş. Direksiyon kutusu değişince araçta ses falan kalmamıştı.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;647350
Hocam ben olaya farklı bir görüş sunayım. Belki de sorunun kaynağı çok farklıdır. 4 yıl önce bir Citroen C3 sahibiydim. Aracın ön takımlarından gelen ses insanı kanser edecek türdendi.

Salıncaklar, rotlar, amortisör takozları v.s. aklınıza ne geliyorsa değişti arabada. Ama sorunun kaynağı direksiyon kutusuymuş. Direksiyon kutusu değişince araçta ses falan kalmamıştı.

Onca gereksiz değişenler işin ceremesi mi oldu, yoksa çözüm bulununca geri mi takıldı?

Çevrimdışı Tahafurkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Akslara baktırdım sol aks işlem gördü sağ aks sorunsuz dediler. Şüphelendiğim tek şey direksiyon kutusu kaldı yada artık son çare o ses yapan parçanın kırılmasını bekleyeceğim bıktım artık