škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia (style) için eklenebilecek özellikler (Derleme)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam.

İngilteredeki kendi skodanı yarat uygulamasından bakarak nelerin eklenebileceğini listeledim aşağıdaki gibi. Pek çoğu donanım ile olabilecek şeylermiş. Bu arada aşağıda bahsedeceklerim style pakete ek olabilecek özellikler. Ambition paket için liste daha uzun olabilir.

1- Yağmur asistanı: Dikiz aynasının camına yapışan kısmının içinde bulunan parçadaki sensör değişmesi ve kodlama yapılması ile araca kazandırılabiliyor. Mevcut araçlarda eğer ekletmediyseniz sadece nem sensörü geliyor.

2- Ön park sensörü: Ön tamponun komple değişmesi ile eklenebilen bir özellik. Kodlama gerekiyor.

3-Cruise Control System: Bunun için gösterilen kolun görseli bizim araçlarda olana benziyor. Acaba kodlama ile cruise control aktive edilebilir mi?

4- Ön farlar için sü püskürtme temizleyici: Bu da ön tamponun değişmesi ve kodlama ile eklenebilecek bir özellik sanırım. belkide silecek kolu da değişmeli?

5- Isıtıcılı ön koltuklar: Bu bana ilginç geldi. Fiyatı da diğer başka eklere göre ucuz. Acaba bizim koltuklarda bu altyapı var mı? düğmesini ekleyip kodlama yaparak bunu aktive edebilir miyiz?

6- Adaptive Cruise Control: Bunun kolu değişik bir kol. muhtemelen kol güncellemesi gerekiyor? ACC ile CC arasında ne fark var?

7- Araç geri görüş kamerası: Bu da kapıya takılacak kamera donanımı ve kodlama ile eklenebilir.

8- KESSY:
bildiğiniz gibi bizim araçlarda anahtarsız çalıştırma var. KESSY ise buna ek olarak anahtarsız giriş çıkış ı sağlıyor. Peki bu sisteme sahip olmak için farklı anahtar mı yoksa araçta farklı donanım mı gerekiyor? Yoksa araç yazılımında değişiklik mi gerekiyor? Bunu sağlayan donanım sonradan kolayca eklenebiliyor mu? Bu onuyu araştıracağım. Birşey bulursam paylaşırım.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
6- Adaptive Cruise Control: Bunun kolu değişik bir kol. muhtemelen kol güncellemesi gerekiyor? ACC ile CC arasında ne fark var?

ACC li arac, önündeki aracla mesafesini sabit tutup hizi sabitliyor.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;626904
ACC li arac, önündeki aracla mesafesini sabit tutup hizi sabitliyor.

hmmm peki şu özellik nedir?

otobanda gidiyorum hızı 120 ye ayarladım, yokuş çıktım hız düştü 80 e, düze cıkınca araç kendisi tekrar 120 ye geliyor. Bu Cruise control mü oluyor? (öndeki araca göre bir yavaşlama vs yapmayacak)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön park sensörü için tamponun değişmesine gerek yok sensör delikleri içten zaten belli matkapla delinip sensör ler yerleştiriliyor. Sonrası kodlama zaten

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;626905
hmmm peki şu özellik nedir?

otobanda gidiyorum hızı 120 ye ayarladım, yokuş çıktım hız düştü 80 e, düze cıkınca araç kendisi tekrar 120 ye geliyor. Bu Cruise control mü oluyor? (öndeki araca göre bir yavaşlama vs yapmayacak)
yokus cikarken acc yada cc aciksa zaten hiziniz 80 e dusmez. eger motoru cok zayif bir arabadan bahsediyorsak ve hizi belli bir oranda dusup yol duzeldikten sonra kendini topluyorsa cc vardir.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sayılanların hepsi sipariş aşamasında verilebiliyor. Ben ön çarpışma asistanı, ısıtmalı koltuklar, ve ön park sensörünü çok istemiştim. Ama malum ülkemizdeki ÖTV, KDV, ÖTV'nin KDV'si ile pek mümkün olmuyor :)

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;626909
Bu sayılanların hepsi sipariş aşamasında verilebiliyor. Ben ön çarpışma asistanı, ısıtmalı koltuklar, ve ön park sensörünü çok istemiştim. Ama malum ülkemizdeki ÖTV, KDV, ÖTV'nin KDV'si ile pek mümkün olmuyor :)

Peki acaba aractaki koltuklar isitma altyapisina sahip midir? Bunu gorebilecegimiz bir yer var mi acaba?butonlari taksak kodlama yapsak aktif olur mu?

Cunku bubozellik 180 pound ingilitere sitesinde. Kessy ise 360 pound. Bu ucuzluk beni suphelendiriyor :)

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;626910
Peki acaba aractaki koltuklar isitma altyapisina sahip midir? Bunu gorebilecegimiz bir yer var mi acaba?butonlari taksak kodlama yapsak aktif olur mu?

Cunku bubozellik 180 pound ingilitere sitesinde. Kessy ise 360 pound. Bu ucuzluk beni suphelendiriyor :)

polo için montajını görmüştüm. altyapılık bir durum yok, koltuk kılıflarının altına çok ince bir rezistans yerleştiriliyor. gerekli düğme yerleri ve kodlama konusunda bir sıkıntı yoksa yapılabilir.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Yurt dışında ÖTV, ÖİV, TRT bandrolü gibi şeyler olmadığı için normal fiyatlar :D

Koltuklarda ısıtma alt yapısı yok, tuşu alıp kodlama ile yapılamıyor. Sipariş aşamasında belirtirseniz ön koltukların altında ısıtıcı mekanizma ile birlikte geliyor, ancak nasıl bir mekanizma var bilmiyorum. Briskoda'da Yunan bir arkadaş vardı, o sipariş etmişti oradan hatırlıyorum.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2017, 15:01:36 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Valla ben aliexpressten 10 dolara şu ürünü aldım https://www.aliexpress.com/item/car-Electric-heated-cushion-auto-supplies-heated-pad-car-heating-pad-winter-thermal-seatpad-interface-12v/2035689041.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1WFgBB

Geçen hafta elime ulaştı. 30 saniye içinde deliler gibi ısınıyor. Çakmaklık girişinden alıyor enerjiyi. Kesinlikle tavsiye ederim.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;626917
Valla ben aliexpressten 10 dolara şu ürünü aldım https://www.aliexpress.com/item/car-Electric-heated-cushion-auto-supplies-heated-pad-car-heating-pad-winter-thermal-seatpad-interface-12v/2035689041.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1WFgBB

Geçen hafta elime ulaştı. 30 saniye içinde deliler gibi ısınıyor. Çakmaklık girişinden alıyor enerjiyi. Kesinlikle tavsiye ederim.

valla ben bunu da düşündüm fakat sağda solda kablo sevmiyorum. araçtaki şarj kablosunu bile kısacık buldum.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;626917

Fazla sıcaklığın testisler için iyi olmadığını belirtmişti bi arkadaş diğer forumda, Aman dikkat kaş yapalım derken göz çıkarmayalım. :D

Çevrimdışı Feridun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu urun bende de var. Dizel aracta kullaniyordum. Kisin bi aciyosun abi hemencecik isiniyor. Toto isininca zaten kapiyorsun hemen. Cok guzel bisey. Ama diger arkadasin dedigi gibi cok kablo annecim

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Feridun;626934
Bu urun bende de var. Dizel aracta kullaniyordum. Kisin bi aciyosun abi hemencecik isiniyor. Toto isininca zaten kapiyorsun hemen. Cok guzel bisey. Ama diger arkadasin dedigi gibi cok kablo annecim

Hani bir laf varya, "ne kadar ekmek o kadar köfte".  Sadece 10 dolarlık ürün için f/p inanılmnaz yüksek.

Elbette görüntü hoş gelmeyebilir. Ancak bu işi profesyonel bir döşemecide yaptırmanın maliyeti koltuk başına 500 TL'den başlıyor arkadaşlar. Bütçesi elveren arkadaşlar için sorun olamayabilir. Ancak +470 TL vermenin anlamı olmadığını düşünüyorum.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla ben koltuğun içini ve alt yapısını ok merak ediyorum.
sabahtan beri nette araştırma yapıyorum , merak eden bile olmamış, bırakın denemeyi.