škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vag-com Uygulama ve Bilgilerizi Paylaşırmısınız!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli forumdaşlar vag-com uygulamaları,kodlamalar,testler ve araçlarda her türlü yapılası işlemler hakkında bilgi ve uygulamalarızı amatör ve yabancı dil bilmeyenlerinde anlayıp yapabilecekleri şekilde anlatıp,elizde varsa bir klavuz yada döküman burada paylaşırmısınız rica etsem.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet evet ben de bir yerlerden başlamak istiyorum bu olaya artık. özellikle kadran selamlama...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen...
yapan bir çok arkadaşımız var ama şu ana kadar bir işlem formatı paylaşılmadı...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu konuda bilgi,beceri,deneyim ve kaynak sahibi arkadaşlar lütfen bencillik ve tembellik etmeyiniz dünya işini dünyada paylaşmak aslolan insanlığın temel gereklerinden biridir ki komşunun külüne muhtaçlık bundandır külü esirgemeyen asla ateşe muhtac olmaz kanaatimce.
şunuda ilave edeyim kimse bişey paylaşmasa da ben deneme yanılma ile edindiğm her şeyi paylaşacağım.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2014, 15:43:44 Gönderen: MaÇaHeL »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumda bu konunun uzmanı rumiexile nickli Faruk arkadaşımızdır. Şahsen görüştüğümüz için bu ara fazlasıyla yoğun olduğunu biliyorum. Vakti olduğunda ve bu konuyu gördüğünde eminim paylaşımı olacaktır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bilmeyenler için riskli bir iş o yüzden anlatan pek olacağını sanmıyorum birde zahmeti var tabi.Aracınızda olmayan bir özelliği aç diye komut verirseniz kitle durumunuz çok yüksek bu sefer tekrar düzeltmeye uğraşmanız gerekiyor düzeltemezsenizde beyine sıfırdan yazılım lazım :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;482132
Forumda bu konunun uzmanı rumiexile nickli Faruk arkadaşımızdır. Şahsen görüştüğümüz için bu ara fazlasıyla yoğun olduğunu biliyorum. Vakti olduğunda ve bu konuyu gördüğünde eminim paylaşımı olacaktır.

Buluşmalarda 2 kere karşılaşmamıza rağmen yoğunluktan işimi hallettiremedim, olmazsa kablo, cd vs.. alıp, öğrenip, ben paylaşacağım artık...
VW sitesinde benim arabama kumandadan cam kaldırma, indirme, gösterge, sinyal, silecek, kilit sistemi, fren lambalarının çalışma düzenini değiştirmeye kadar tonla işlem yaptılar...bir ben kaldım...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;482146
Buluşmalarda 2 kere karşılaşmamıza rağmen yoğunluktan işimi hallettiremedim, olmazsa kablo, cd vs.. alıp, öğrenip, ben paylaşacağım artık...
VW sitesinde benim arabama kumandadan cam kaldırma, indirme, gösterge, sinyal, silecek, kilit sistemi, fren lambalarının çalışma düzenini değiştirmeye kadar tonla işlem yaptılar...bir ben kaldım...
Engin dediğim gibi bendeki kabloyu istediğin zaman alabilirsin.

Bu arada bahsedildiği üzere yanlış kodlama nedeniyle silecekleri çalışmayan ya da farları abuk sabuk kombinasyonlarla yanan araçlar duymuştum:)

Çevrimdışı dr_enver

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Olayın farkındayız nasıl yapılacağını öğrenirsek hata yapmayız ama kendimiz Öğrenmeye kalkışırsak bu hataları yaparız

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aşağıda rumiexile rumuzlu Faruk arkadaşımızdan öğrendiğim kodlama ile ilgili hemen herşeyi bulabileceğiniz Alman menşeli sitenin linkini veriyorum. Sol tarafta marka-modele göre seçim yapıp aracınızda yapılabilecek tüm kodlamaları görebilirsiniz.

http://www.stemei.de/pages/coding.php

Olası sorunlarda sorumluluk size ait...
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2014, 20:39:00 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı umut111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ooo buluşma yapilmiş :D tuh kaçirdim birdahakine bende geleceğim :D

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;482179
Aşağıda rumiexile rumuzlu Faruk arkadaşımızdan öğrendiğim kodlama ile ilgili hemen herşeyi bulabileceğiniz Alman menşeli sitenin linkini veriyorum. Sol tarafta marka-modele göre seçim yapıp aracınızda yapılabilecek tüm kodlamaları görebilirsiniz.

http://www.stemei.de/pages/coding.php

Olası sorunlarda sorumluluk size ait...

Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.Vermiş olduğunuz sitede faydalı bilgiler mevcut lakin web çevirilerle tam sağlıklı işlem yapılacak gibi değil, bu ve benzeri net ortamında ki kaynaklara göz atıyorum lakin çok karışıyor iş teknik ingilizcesi iyi olan forumdaşlar şunları daha anlaşılır şekilde çevirip burda paylaşabilirlerse çok faydalı olacaktır.
Henüz araç üzerinde bir çalışmam,denemem olmadı lakin derme çatma da olsa kendi yabancı dil bilgim ve çeviriler vasıtası ile yapacağım ve işe yarar çalışmalarımı en anlaşılır şekilde yakında paylaşacağım.
Lütfedip paylaşımda bulunacaklara şimdiden çok teşekkür ediyor çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiye menşeli bir sitedeki hazır kodlama linkini paylaşıyorum. Listeden aracınızı ve kodlama yapmak istediğiniz modülü seçip kodlamaları görebilirsiniz.

http://www.vcdsturkiye.com/hazir-kodlamalar

Çevrimdışı dr_enver

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;482335
Türkiye menşeli bir sitedeki hazır kodlama linkini paylaşıyorum. Listeden aracınızı ve kodlama yapmak istediğiniz modülü seçip kodlamaları görebilirsiniz.

http://www.vcdsturkiye.com/hazir-kodlamalar

Vermiş olduğunuz sitede octavia 3 e ait kodlamalar yok octavia 2 ile 3 Ün kodlamaları aynı mı?