škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Antifiriz Hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba...

A101 şampiyon marka antifriz aldım sonradan farkettimki su ilave etmeyiniz yazıyor ancak -37 derece yazmışlar. antifriz  3 litre. araba 5-6 litre alıyor diye tahmin ediyorum su eklesem sıkıntı olur mu ?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;485802
Meraba

hocam alttaki soruyu görmedin mi ? :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayir gormedim ve hala daha gormemeye devam ediyorum. Yoksa sen goruyo musun? :D

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
su eklenmeyen antifiriz yeni duydum büyük ihtimale karışım yapılıp ambalajlanmıştır.,çünkü bildiğim kadarıyla saf  antifirizin  donma derecesi çok düşük oluyor su ile karışımdan sonra etkisi artıyor ambalajlarının üstünde kaç derece için ne kadar karışım yapman gerektiği yazıyor

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Soruyu hala bitek ben goremiyorum sanirim. Ya da sizofren olan sizlersiniz olmayan soruyu goruyosunuz :D :p

Çevrimdışı ferhatoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
melih bey günaydın markayı kötülemek istemem lakin antifirizin kaliteli olması önemli MANN VEYA TROW marka kırmızı antifiriz kullanıyorum verdiği değerler gerçek ve uzun ömürlü gidiyor aldığınız antifirizden bu kış verim alabilirsiniz lakin önümüzdeki kış derecesi düşecektie diye düşünüyorum aynı şey antifirizli cam suyu içinde geçerlidir ucuz ürünler su ve boyadan ibarettir sonra hortumları tıkıyo ve püskürtme gözlerinide tıkıyo sanra uğraş dur WÜRTH ürünleri bu konuda çok iyi
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2014, 09:48:29 Gönderen: ferhatoz »

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;485804
Hayir gormedim ve hala daha gormemeye devam ediyorum. Yoksa sen goruyo musun? :D

evet ddşi soru saçma bir sooru olmuş lakin kışı ılıman geçen aşırı don olmayan yörelerde antifirize su ilave etmeyi tercih ediyor insanlar doğru bişey değil ama donmadıkça sorun çıkarmaz.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ferhatoz;485825
melih bey günaydın markayı kötülemek istemem lakin antifirizin kaliteli olması önemli MANN VEYA TROW marka kırmızı antifiriz kullanıyorum verdiği değerler gerçek ve uzun ömürlü gidiyor aldığınız antifirizden bu kış verim alabilirsiniz lakin önümüzdeki kış derecesi düşecektie diye düşünüyorum aynı şey antifirizli cam suyu içinde geçerlidir ucuz ürünler su ve boyadan ibarettir sonra hortumları tıkıyo ve püskürtme gözlerinide tıkıyo sanra uğraş dur WÜRTH ürünleri bu konuda çok iyi

teşekkürler ferhat bey bir sonraki sefere öyle yaparız artık.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5-6 litre alıyor da elinizde 3 litre donmaz su varsa kalanını normal suyla doldurun, -37 rakamı -18,5 derece olacaktır...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;485916
5-6 litre alıyor da elinizde 3 litre donmaz su varsa kalanını normal suyla doldurun, -37 rakamı -18,5 derece olacaktır...

işte aradığım cevap teşekkürler ;) sadece su eklemeyin yazıyodu kafamı karıştırdı biraz.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2014, 22:58:11 Gönderen: melo_32_75 »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Suyu icme suyu kullanmaya calisin. Mumkunse full antifiriz

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer ''su eklemeyin'' yazmışlarsa aldığınız ürünün öyle bir özelliği olabilir ve su eklendiğinde bozulma, donma, jelleşme olabilir.
Benim yazdıklarım piyasada tamama yakın donmaz sular için geçerlidir ve ambalaj üzerinde eklem miktarına göre değişen donma dereceleri yazar, siz elinizdeki ürünün açıklamasını dikkate alın bence...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)