škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön Konsol Titreme ve Trim Sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onuroktay

• FabiaLovers
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.onuroktay.com
Merhabalar arkadaşlar ,

Fabia ll de torpidonun orası ve Sağ konsol yani torpido üstü titreme ve trim sesi yapıyor. Bu ses bir süre sonra beni acayip rahatsız etmeye başladı. Bunun sebebi nedir Nasıl o sesi yok edebilirim ya da İndirgeye bilirim normalde malzeme kalitssi cok kotu degil bizim araclarin biliyorsunuz.. bizim arabalara yakismayan bir ses.

Tesekkurler

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı drydxul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var. Çözümü yok herhalde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim sol A sütunun ordaki konsol direk birleşim yerinden geliyor hafif gıcırtı. Direğin o gri plastiğiyle konsolun siyah plastiği birbitine temas ediyor o yüzden ama onu hallettim.
Beni asıl rahatsız eden stabilize yolda arka bagaj kapağındaki camın üzerinde led var ya stop ledi siyah yuvarlak var oradan geliyor sanki arka cam sallanıyormuş gibi. Bunu halletmmem gerek var mı önerisi, çözümü ? O arka siyah yuvarlak aksamı çıkartamıyorum içinde led olan kısmı.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
On sag hava yastiginin kutusundan geliyor sanirim. Benim aracta da var ayni sorun. Hava yastigi kutusunq hafif bastirinca azaliyor.

Çevrimdışı onuroktay

• FabiaLovers
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar beyler,

şöyle bir çözüm ürettim gibi en azından ses azaldı...

Torpido'ya sert, sert plastik ya da Metal bir şey koyarsam Ses çoğalıyor. Ancak Torpido gözünü yumuşak maddeler ile doldurursam ya da çok doldurmazsam ses azalıyor.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onuroktay;627100
Selamlar beyler,

şöyle bir çözüm ürettim gibi en azından ses azaldı...

Torpido'ya sert, sert plastik ya da Metal bir şey koyarsam Ses çoğalıyor. Ancak Torpido gözünü yumuşak maddeler ile doldurursam ya da çok doldurmazsam ses azalıyor.

Sizin ses torpidodan yani gözlerin içerisinden geliyor galiba hocam. Bunun için suet kaplama yapılabiliyor bu gözlere.
Daha donanımlı araçlarda süet kaplama oluyor zaten kapı gözleri, torpidolar trim seslerini azaltmak için.

Çevrimdışı onuroktay

• FabiaLovers
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;627282
Sizin ses torpidodan yani gözlerin içerisinden geliyor galiba hocam. Bunun için suet kaplama yapılabiliyor bu gözlere.
Daha donanımlı araçlarda süet kaplama oluyor zaten kapı gözleri, torpidolar trim seslerini azaltmak için.

Evet hocam büyük ağırlıkla Torpidodan ve kapı eşiklerinden geldiğini duyuyorum.. Süet Kaplama hmm.. Yaza doğru inşallah yaz bakımı yaparken kafamda olabilir. Teşekkürler hocam sağolun.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onuroktay;627283
Evet hocam büyük ağırlıkla Torpidodan ve kapı eşiklerinden geldiğini duyuyorum.. Süet Kaplama hmm.. Yaza doğru inşallah yaz bakımı yaparken kafamda olabilir. Teşekkürler hocam sağolun.

Aynen hocam kolçak aldım içi süet ve içine koyduğum şeyler hiç ses çıkartmıyo mesela ama sert plastik olsaydı ütülerdi kafamı.
Rica ederim hocam iyi akşamlar.