škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

5-Serisi mi, Superb mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

İrlanda’lı bir Skoda yetkili satıcısı, yeni Superb hakkında öylesine güven dolu bir hareket sergiledi ki, herkesin ağzı açık kaldı.

Skoda modellerini sattığı plazanın önüne, Bayveralı 5-Serisi’ni de yerleştiren satıcı, modelin üzerine yazdırdığı ‘Test et ve kararını ver!’ sloganıyla Superb’e ne kadar güvendiğini gözler önüne serdi.

Kaynaklardan aldığımız bilgiye göre Pilsen Auto adındaki bayii, Skoda’nın nispeten en büyük otomobili olan ve prestij açısından en üst seviye modeli Superb’e karşı kullanıcıların ön yargılarını yıkmak için, iki modeli aynı anda test etmek gibi bir seçeneği bizlere sunmuş. Oldukça cesurca ve ilgi çekici bir hamle olduğunu kabul etmeliyiz.

Bunun yanı sıra ikisinin arasındaki fiyat farkını da kullanıcılarına nüksettiren bayii, premium sınıftaki bu iki otomobilden, 5-Serisi’nin baz fiyatını 45.200 Dolar ve diğer köşede yer alan Skoda Superb’in 26.995 Dolar’lık fiyatına etiketlerde yer vererek tüm seçim hakkını bu aracı satın almak isteyenlere bırakmış.

Tabii ki arada gözden kaçmayacak gibi 18.205 Dolar’lık fiyat farkı oluşunca, deneyip test edenler epey şoka uğrayacaktır. Ama uzmanların görüşlerine göre bu yöntem de satış rakamlarına epey etkili olabilir.

Örnek vermemiz gerekirse ülkemizde ve dış mecralarda da Superb’in fiyatı Passat’tan daha uygun. Eee motor aynı, şanzıman da aynı olunca insanların aklında Skoda Superb’in belirmesi çok zor olmuyor. Tabii ki her şey kullanıcıların istek ve talebine yönelik, alt başlıkta da yer verdiğim gibi ”Cevap sizin…’

http://www.otopark.com/2016/04/patron-cildirdi-5-serisi-mi-superb-mu/

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana gereksiz iddialı gibi geldi.bmw 5 ile başa çıkması oldukça zor.Yola gidişi konforu yol tutuşu bmw nin hissedilir derecede gerisinde kalacaktır.Ki bugün yapılan testlerde superb nin yol tutuşunun passatın bile bi nebze gerisinde kaldığı soyleniyor.

Bana kalsa param cebimde kalsın daha gösterişli olan süper b yi alırım ama hem 5 kadar iyi hem de 5 serisinden daha ucuza veriyoruz diyorlarsa gereksiz iddialı olmuş :)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
suberb yolcuya çalışır, bmw sürücüye çalışır.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SuperB yanında birde edilen tasarufla(18.205) Octavia RS alınabilir :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Param olsa gider 5 alirim tabii ki de. Sundugu konfor, teknolojik oyuncak ve sportif ozellikler coj daha fazla.

Ic malzeme kalitesine ve yalitima deginmiyorum bile.

Ama butcem yok ve prestijli araba istiyorum diyene tabii ki de Superb en iyi secenek