škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 2.0 tdi 150 bg !!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sertaç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba... Sitede 2.0 tdi da 150 bg yok 190 var bayilere soran varmi 150 bg gelecekmi... Birde teknik olarak araba cok agir oldugundan 2.0 tdi 150 bg 1.6 tdi dan daha az yakiyor diyorlar gerci bana mantikli geliyo ...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
150 BG sadece Passat'ta var. Passat'ın otopark testinde bu motorun performansından pekte memnun olmamışlardı. Alınacaksa 190 BG alınmalı demişlerdir. Ben hem 1.6 TDİ 105 BG kullanıyorum hemde 2.0 TDİ 190 BG. 2.0 TDİ, 1.6 TDİ'den daha ekonomik bir motor. Özelliklede uzun yolculuklarda bayağı fark ediyor tüketim.

Çevrimdışı Sertaç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet fabrika verisinde arada 0.2 litre gorunuyo sehir disinda... bi an 190 bg 400 nm deyince asiri gibi geldi gozu korkuyo insanin ama o kasaya 2.0 sart... 2.0 190bg in sehir ici 5.4 gosteriyo siz kac litrelerde tuketiyorsunuz... 1.6 tdi dsg 4.6 litre dio verilerde ama 6.5 la geziyo herkez sehir icinde...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertaç;553649
Evet fabrika verisinde arada 0.2 litre gorunuyo sehir disinda... bi an 190 bg 400 nm deyince asiri gibi geldi gozu korkuyo insanin ama o kasaya 2.0 sart... 2.0 190bg in sehir ici 5.4 gosteriyo siz kac litrelerde tuketiyorsunuz... 1.6 tdi dsg 4.6 litre dio verilerde ama 6.5 la geziyo herkez sehir icinde...

Fabrika verisi pek tutmaz. Aracı şehir içinde hiç kullanmıyorum. Uzun yol amaçlı aldım. 1.6 TDİ boş iken sorun değil belki ama ailede kilolu bireyler var. Uzun yola full bagaj çıkıyoruz (1 poşetlik yer kalmıyor) durum böyle olunca 1.6 çok yetersiz geliyor ve yoruyor. Bu gibi durumlarda gerçekten bu kasaya 2.0 TDİ şart.

Not; İlk tüketim verilerim, 2.0 TDİ 190 BG başlığımda var.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2016, 20:30:37 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı Sertaç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu 6.5 inclik ekran yerine ek ucret verip 8 inclikten getirtebiliyomuyuz navigasyonlu olandan...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertaç;553656
Bu 6.5 inclik ekran yerine ek ucret verip 8 inclikten getirtebiliyomuyuz navigasyonlu olandan...

Ender Elektronik 1 ayda getiririm para peşin dedi. Uyum sıkıntısı yok ki böyle dedi. Fiyat tam aklımda değil.

Çevrimdışı Sertaç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda taksin yollasin mis gibi orjinal icimiz rahat olurdu simdi arabaya dunyanin parasini verip alacaz sonra elin elektrikcisine guvenecez :) abi sen superb konforuna alisiksin ben ilk superbimi alacam hayellerimi gerceklestirecem sorun cikarsa elektrikciyi perisan ederim :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertaç;553664
Skoda taksin yollasin mis gibi orjinal icimiz rahat olurdu simdi arabaya dunyanin parasini verip alacaz sonra elin elektrikcisine guvenecez :) abi sen superb konforuna alisiksin ben ilk superbimi alacam hayellerimi gerceklestirecem sorun cikarsa elektrikciyi perisan ederim :)

Yoo o konuda içiniz rahat olsun :) ender elektronik birçok vw, skoda servisinin bilmediği şeyleri biliyor :) sorularınız varsa yanıtlayabilirim

Çevrimdışı Sertaç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abi sorun olmasinda yok geri gorus kamerasi tam entegre olmadi yok usb tam calismadi falan :) Abi babam 1.4 tsi act al dio ben 1.6 tdi diodum yakit icin sen aklima 2.0 190 i soktun simdi kafamda cok soru var ara ara sorucam bi fayda maliyet oranlamasi yapmam lazim :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertaç;553667
Abi sorun olmasinda yok geri gorus kamerasi tam entegre olmadi yok usb tam calismadi falan :) Abi babam 1.4 tsi act al dio ben 1.6 tdi diodum yakit icin sen aklima 2.0 190 i soktun simdi kafamda cok soru var ara ara sorucam bi fayda maliyet oranlamasi yapmam lazim :)

Çok başka çok yalnız alışkanlık yapar benden söylemesi :) 2011'de SuperB 2.0 TDİ 170 HP almıştım. Sattım Passat 1.6 TDİ DSG aldım, 4 bin KM'de sattım. Gerçekten zevk vermiyor bu tür büyük kasalarda küçük motor araçlar. Ekonomik olarak yeterlilik varsa mutlaka 2.0 TDİ 190 BG'yi tercih etmelisin :ok:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
baba63'ün dediği gibi Türkiye'deki tüm yetkili servisleri toplasanız bir Ender Elektronik etmez; o kadar net ve iddialıyım bunda.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Sertaç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadasimda 2014 1.6 tdi passat var cok iyi gidiyo dio bana bendede 2.0 140 bg passat var aldim arkadastan arabayi dediginiz gibi araba gitmiyo gibi geliyo tamamen aliskanlik guce alisinca 2.0 dan asagiya tatmin etmiyo :) sakin agir basli bir kullanim tarzim var superbide o yuzden seviyorum performanstan cok oturakli asil bi araba prestijli seytan fazla yakarsa yaksin aradaki para farkla kac litre mazot alinir haberin varmi senin diyo bakalim :)

Çevrimdışı cello123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2.0 superb şehir içi 7.2 yakıyor dikkatsiz kullanımla özellikle kış etkiledi baya araba ilk zamanlarda 6.7 ye kadar düşmüştü