škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Camdaki Taş İzi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sn. kolgezer, çatlak çok büyük ve sürücünün görüş alanı içinde değilse(örneğin ön yolcu tarafında ise) hiç elletmeyin en iyisi.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;552968
Sn. kolgezer, çatlak çok büyük ve sürücünün görüş alanı içinde değilse(örneğin ön yolcu tarafında ise) hiç elletmeyin en iyisi.

Evet kalem ucu izi kadar ve dediğiniz gibi yolcu tarafında. Ben de o sebeple değiştirmiyeyim diye düşündüm. Yoksa kaskodan değiştiririz problem olmaz. Usta da o görüşte. Aslında araba sıfır olunca göze geliyor böyle şeyler. Yoksa ufacık bir nokta nihayetinde.şu halimizi çöpten ekmek arayayan güzel insanlardan biri görse ne düşünür kim bilir. Neyse buna da şukür Allah kaza bela vermesin.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;552966
Şirketten şirkete değişiyor olmasın..? Önceki aracımın kaskosu(alyanz) ön camı orijinali ile değiştirmişti.

Doğrudur. GÜneş sigorta idi benimkisi

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;552981
Evet kalem ucu izi kadar ve dediğiniz gibi yolcu tarafında. Ben de o sebeple değiştirmiyeyim diye düşündüm. Yoksa kaskodan değiştiririz problem olmaz. Usta da o görüşte. Aslında araba sıfır olunca göze geliyor böyle şeyler. Yoksa ufacık bir nokta nihayetinde.şu halimizi çöpten ekmek arayayan güzel insanlardan biri görse ne düşünür kim bilir. Neyse buna da şukür Allah kaza bela vermesin.

Şanslıymışsınız. Benim camlara gelen taşlar nedense tam da göz hizamda iz bırakır :(. Diğer konuda da çok haklısınız; bazen kendimden utandığım oluyor. Elalem ne derdinde, ben neyin derdindeyim diye!!!! Bulmuş da bunuyoruz vallahi..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;552947
Kaskodan cam hakkınız varsa değiştirebilirsiniz ama orjinal cam takmazlar.
Bende de aynısından vardı. "Hocam  sen git biz hallederiz" dediler. Dönüp geldiğimde baktım, camın ortasına çekiçle vurup kırmışlar. Diğer türlü kasko para vermiyormuş.

Yalnız benim gittiğim yer düzgün bir yer değildi. Üst taraftan kanırtmışlar, tavanda hep iz doluydu. Yani çok da tavsiye etmem değiştirmenizi.

Alıntı yapılan: Toygar;552966
Şirketten şirkete değişiyor olmasın..? Önceki aracımın kaskosu(alyanz) ön camı orijinali ile değiştirmişti.

Alıntı yapılan: mustklc;552986
Doğrudur. GÜneş sigorta idi benimkisi

Güneş Sigorta da olsa cam ücretinin belli bir oraninı (firmadan firmaya değişir; %20,%25 gibi) öderseniz orijinal cam ile değişir. Hatta benim gibi takıntılıysanız ısrar ederek değişimi yetkili serviste bile yaptırabilirsiniz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;553040
Güneş Sigorta da olsa cam ücretinin belli bir oraninı (firmadan firmaya değişir; %20,%25 gibi) öderseniz orijinal cam ile değişir. Hatta benim gibi takıntılıysanız ısrar ederek değişimi yetkili serviste bile yaptırabilirsiniz.

Aynen, kasko poliçenizde bile tercih nedeni olabilecek önemli bir detaydır. Kasko anlaşmalı camcılarda yaptırıyorsa ve camın muadili varsa gidip o anlaşmalı yerde yaptırmak zorundasınız.

Kaskonuzda o yüzden cam da dahil tüm iş ve işlemlerin yetkili servislerde orjinal ürünlerle yapılacağına dair madde olup olmadığını kontrol etmenizde yarar var.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;553043
Aynen, kasko poliçenizde bile tercih nedeni olabilecek önemli bir detaydır. Kasko anlaşmalı camcılarda yaptırıyorsa ve camın muadili varsa gidip o anlaşmalı yerde yaptırmak zorundasınız.

Kaskonuzda o yüzden cam da dahil tüm iş ve işlemlerin yetkili servislerde orjinal ürünlerle yapılacağına dair madde olup olmadığını kontrol etmenizde yarar var.

Faruk o işi de kökten çözdüm. Allianz'da %3 gibi bir prim ödeyerek her daim orijinal cam ile fiyat farkı olmadan değişim sağlanıyor. Ayrıca kaso süresi boyunca sınırsiz değişim hakkı var. Kavga dövüşe sinir strese gerek kalmıyor böylece...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...