škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Style Plus

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ilkayk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: faocsu;551534
Arkadaşlar ben 1.4 tsi Manuel style aracı 86500'e aldım. ACC, Elktrk bagaj, metalik renk farkı siyah, Zenon far ekstrasıyla. Bazı arkadaşlar style plus'ın style kullanıcılarına yazık ettiğini söylüyor. Daha arabaya binmeden soğudum vallahi.

Style Plus benzinli araçlara gelmedi zaten, gelir mi bilmiyorum.

Çevrimdışı ozkanarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkayk;551577
Sizin canavar kaç yakıyor ozkan hocam

Ocak MTV sini ödememek için bekledik hocam. Kısmetse bu hafta aracı teslim alacağım ve ilk fırsatta yakıt tüketimi ile ilgili paylaşımda bulunacağım. Ancak önceki aracım B7 Passat 1.4 TSİ 122 BG Manuel di. Ankara içinde 34 krş yakıyordu. Fabrika verisi ş.içi 100km de 7,8 Lt yi tam olarak tutturuyordum.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozkanarslan;551607
Ocak MTV sini ödememek için bekledik hocam. Kısmetse bu hafta aracı teslim alacağım ve ilk fırsatta yakıt tüketimi ile ilgili paylaşımda bulunacağım. Ancak önceki aracım B7 Passat 1.4 TSİ 122 BG Manuel di. Ankara içinde 34 krş yakıyordu. Fabrika verisi ş.içi 100km de 7,8 Lt yi tam olarak tutturuyordum.

Vallahi helal olsun arkadaşım. Ben Trabzonda şehir içinde 33 km ortalama sürat ile ancak 7.8 lt tutturabiliyorum ki bu sık bir şehir içi trafiği profili değil.

Çevrimdışı ozkanarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;551647
Vallahi helal olsun arkadaşım. Ben Trabzonda şehir içinde 33 km ortalama sürat ile ancak 7.8 lt tutturabiliyorum ki bu sık bir şehir içi trafiği profili değil.

Hocam sakin bir araç kullanımım var. Zaten biraz agresif kıllansanız hemen ortalama 1-2 Lt farkediyor malesef. Gerçi bu dizel araçlar içinde aynı. Sonuç olarak tamamen kullanım şekli ile alakalı. Mesela bir arkadaşım 1.6 TDİ 105PS DSG ile 8.5 ortala ile geziyor

Çevrimdışı alp06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben 1.4 tsi Manuel style aracı 86500'e aldım. ACC, Elktrk bagaj, metalik renk farkı siyah, Zenon far ekstrasıyla. Bazı arkadaşlar style plus'ın style kullanıcılarına yazık ettiğini söylüyor. Daha arabaya binmeden soğudum vallahi.

Hocam sizin dediğiniz araba söylediğiniz ekstralarla birlikte güncel fiyatlar üzerinden ortalama fiyatı 96.000-TL' ye geliyor. Mevcut Aralık ayı kampanyaları kapsamında 2.000-TL düşse 94.000-TL. 86.500-TL' ye alabilmeniz için bayinin size %8 e yakın bir indirim yapması gerekiyor. Bir yanlışlık olabilir mi bu fiyatta? Ben araç ilk çıktığı zaman ilk fiyatlar üzerinden aynı donanımda aracı 89.000-TL' ye aldım. Eğer bir yanlışlık yoksa hangi bayiden aldığınızı öğrenebilir miyiz?
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2016, 22:49:32 Gönderen: alp06 »

Çevrimdışı faocsu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alp06;551695
Hocam sizin dediğiniz araba söylediğiniz ekstralarla birlikte güncel fiyatlar üzerinden ortalama fiyatı 96.000-TL' ye geliyor. Mevcut Aralık ayı kampanyaları kapsamında 2.000-TL düşse 94.000-TL. 86.500-TL' ye alabilmeniz için bayinin size %8 e yakın bir indirim yapması gerekiyor. Bir yanlışlık olabilir mi bu fiyatta? Ben araç ilk çıktığı zaman ilk fiyatlar üzerinden aynı donanımda aracı 89.000-TL' ye aldım. Eğer bir yanlışlık yoksa hangi bayiden aldığınızı öğrenebilir miyiz?

Yanlışlık yok hocam. Hatta bir iki ıvır zıvır donanım daha var. 97250 liste fiyatı oluyor. Ben Diyarbakır Arm'den aldım. Ankara Efe de bu fiyata yaklaştı ama 1500 tl fazlası.

Çevrimdışı alp06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: faocsu;551731
Yanlışlık yok hocam. Hatta bir iki ıvır zıvır donanım daha var. 97250 liste fiyatı oluyor. Ben Diyarbakır Arm'den aldım. Ankara Efe de bu fiyata yaklaştı ama 1500 tl fazlası.

Bilgi için teşekkürler. Bende aracı Ankara Efe' den almıştım. Demek ki bize söyledikleri maksimum %2.5- 3 indirim yapabileceklerine yönelik bilgileri gerçeği yansıtmıyormuş. Bundan sonra Superb alacak arkadaşların pazarlık konusunda eli daha da kuvvetlenir.

Çevrimdışı faocsu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alp06;551738
Bilgi için teşekkürler. Bende aracı Ankara Efe' den almıştım. Demek ki bize söyledikleri maksimum %2.5- 3 indirim yapabileceklerine yönelik bilgileri gerçeği yansıtmıyormuş. Bundan sonra Superb alacak arkadaşların pazarlık konusunda eli daha da kuvvetlenir.

Hocam yılsonu bazı bayiler hedefleri tutturmak istiyorlar.
 Bazılarının ise böyle sorunları olmadığından indirim yapmıyor. En azından bana söyledikleri buydu. Diğerleri hep dediğiniz oranda indirim yaptılar.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozkanarslan;551545
Hocam haklısınız pazarlama stratejisi olarak da düşünebiliriz ancak araç piyasaya çıkalı 4 ay olmuşken 11.000 TL lik ekstra donanımı 3.000 TL fark ile vermeleri biraz ilginç değil mi

Yukarda arkadaş açıklamış 11000 lik donanımı 3000 lira farkla vermiyorlar aslında.  Hesaba göre prestij donanım style plus a göre daha avantajlı. Öte yandan style plus da style a göre daha avantajlı. coca cola fiyatları gibi yani 2,5 lt 1 lt ye, 1 lt de 330 ml ye göre daha avantajlı:)

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Siz o arabayı o fiyata aldıktan sonra, her bakışta içinizin ısınması lazım bence:)