škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb alacağız, kafama takılanlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SpeCTRuM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Şubat sonu gibi gelecekmiş, istediğim donanımlar;

Karartılmış arka camlar
Arka cam sileceği
Isıtmalı Ön Cam Suyu Püskürtücüleri
Arka Yan Hava Yastıkları
Havalandırmalı Tam Deri Koltuklar
3 Kollu Çok Fonksiyonlu, Telefon Kitiyle Uyumlu ve DSG Şanzıman Kontrol Özellikli Direksiyon
Adaptif Hız Sabitleyici (160 km/s sürate kadar)
Şerit Takip Asistanı & Kör Nokta Bilgi Asistanı & Akıllı Far Asistanı (Smart Light Assist)

Kafama takılanlar ise şunlar;

Arka yan hava yastığı çocuk varken sıkıntı olur mu?
Adaptif hız sabitleyici şehir içi kazaları engeller mi dur kalkta?
,Şerit takip zırt pırt öter mi bizim yollarda? Gece uyuyakaldın diyelim, süper özellik :)

Yorumlarınızı paylaşırsanız, sevinirim.

Teşekkürler.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hava yastığı güvenli bir çocuk koltuğunda oturan çocuk için sorun oluşturmaz.
ACC birlikte çalıştığı sistemlerle şehir içi düşük süratlerde dahi kazayı engellemeye çalışacaktır elbet, ancak sisteme %100 güvenmemek lazım. Bundan birkaç ay önce gazetelerde ACC nedeniyle kaza yapan bir Tesla haberi vardı. Hangi il olduğunu unuttum ama öndekine bayağı bir şiddetli çarpmıştı.
Yazmayı mı unuttunuz bilmiyorum ancak sürücü diz hava yastığı da ekletin derim. Sonradan ses sistemi kurmayacaksanız Canton da almanızı öneririm.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: SpeCTRuM;546835
Selamlar,

Şubat sonu gibi gelecekmiş, istediğim donanımlar;

Karartılmış arka camlar
Arka cam sileceği
Isıtmalı Ön Cam Suyu Püskürtücüleri
Arka Yan Hava Yastıkları
Havalandırmalı Tam Deri Koltuklar
3 Kollu Çok Fonksiyonlu, Telefon Kitiyle Uyumlu ve DSG Şanzıman Kontrol Özellikli Direksiyon
Adaptif Hız Sabitleyici (160 km/s sürate kadar)
Şerit Takip Asistanı & Kör Nokta Bilgi Asistanı & Akıllı Far Asistanı (Smart Light Assist)

Kafama takılanlar ise şunlar;

Arka yan hava yastığı çocuk varken sıkıntı olur mu?
Adaptif hız sabitleyici şehir içi kazaları engeller mi dur kalkta?
,Şerit takip zırt pırt öter mi bizim yollarda? Gece uyuyakaldın diyelim, süper özellik :)

Yorumlarınızı paylaşırsanız, sevinirim.

Teşekkürler.

Havayastığı ciddi yaralanmalara sebep veriyor fakat hayatta kurtarıyor. Şerit takip asistanı genelde otoyollarda kullanılıyor ve şeridi otomatik takip ediyor neden ötsün ki. Hayırlı olsun tercihleriniz gayet güzel

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.Aslında yan hava yastıkları çok gerekli bir şey.Çocuk koltuğu varken de koltuk ile cam arasında açıldığından sıkıntı yaratmıyor.Bu hususta u tube da videolar var.Ekstra bir güvenlik güzel olur.
2.Adaptif hız sabitleyici güzel bir şey kazaları engeller mi bilinmez. Ama bunların hepsi yapay zekanın ürünü. Yine de çok güvenmeyin. Siz alacaksanız konfor için alın ama bu konforun sizin reflekslerinizi ve dikkatinizi pasifize etmesine hiçbir zaman izin vermeyin.
3.Şerit takip güzel bir şey zaten siz PNG kodunu(3 ünü birden) alarak birini bedavaya getiriyorsunuz. Yarın çok kullanışlı olmasa bile sizin bir zararınız olmaz. Alın bulunsun. Kullanışlı bulmazsanız En fazla devre dışı bırakırsınız.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hasan Bey'e ilave olarak; dün yazmayı unutmuşum; üreticiler Ncap testlerine de en dolu versiyonla, yani arka yan hava yastığı olan araçlarla giriyorlar zaten. Arkada da çocuk koltuğu bulunuyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çocuk koltuklarında yan koruyucular zaten oluyor. airbag doğrudan çocuğa çarpmasın diye.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi keşke kör nokta uyarısı da alsaydım diyorum.. Volvo'da kullanmıyorum diye elemiştim.. Ama kullanıyormuşum demekki..

Çevrimdışı SpeCTRuM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Arkadaşlar gerçekten çok teşekkür ederim, detaylı detaylı cevap vermişsiniz.

Arka koltuktaki çekingem, öne oturanlar sürekli takıyor kemer ama arkada oturanlar takmayabiliyor. Çocuğun koltuğu var, oturuyor ama atıyorum, 8 yaşındaki yeğenim kemer takmıyor, koltukta da oturmuyor. Allah korusun, bir kaza olduğunda daha büyük sıkıntı olur mu diye korkuyorum.

Diz hava yastığını ekletelim bakalım.

Bu arada, Şubat sonuna veriyorlar tarihi :(

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SpeCTRuM;546966
Selamlar,

Arka koltuktaki çekingem, öne oturanlar sürekli takıyor kemer ama arkada oturanlar takmayabiliyor. Çocuğun koltuğu var, oturuyor ama atıyorum, 8 yaşındaki yeğenim kemer takmıyor, koltukta da oturmuyor. Allah korusun, bir kaza olduğunda daha büyük sıkıntı olur mu diye korkuyorum.

Unuttum, arka cam silecekli SuperB gördüm. Hiç estetik durmuyor. Yerinizde olsam tercih etmem

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Imkanlar elveriyorsa cogu donanimi alin. Bayide gordugum 4x4 2.0 da colombus olmamasini yadirgadim cogu donanimi isteyen bayi bunu neden istemez bilemiyorum yada bu kadar dolu araci siparis veren birisi istemez mi bana bu da tuhaf geliyor

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;546972
Imkanlar elveriyorsa cogu donanimi alin. Bayide gordugum 4x4 2.0 da colombus olmamasini yadirgadim cogu donanimi isteyen bayi bunu neden istemez bilemiyorum yada bu kadar dolu araci siparis veren birisi istemez mi bana bu da tuhaf geliyor

Öyle zannediyorum ki Columbus'ların Türkiye uyumu ile ilgili bir sıkıntısı var.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;546975
Öyle zannediyorum ki Columbus'ların Türkiye uyumu ile ilgili bir sıkıntısı var.

Hocam ilk gelen araclarda iki arkadas almisti siparisle isin ilginc yani opsiyon listesinde de mevcut uc dort ay once samsun bayisi 2016 modellerde gelecek demisti. Bende gecen gun Inanç hocamla siparisi ne yapalim 2016 basinda tekrar konusalim diye karar verince sorun olmaz diye dusundum. Ama vw de discover pro lar sorunsuz geliyor yine satis mantigi anlaşılan

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SpeCTRuM;546966
Selamlar,

prestijde arka koltukların emniyet kemerlerinin de uyarıları var. oğlum 9 kızım 8 yaşında. oto koltukları var. kemerlerini bağlamadılar mı ekranda belli oluyor ben de uyarıyorum. bence siz de kesin uyarın. keşke dememek için. arka koltukta yan airbag olsa da olmasa da.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;546976
Hocam ilk gelen araclarda iki arkadas almisti siparisle isin ilginc yani opsiyon listesinde de mevcut uc dort ay once samsun bayisi 2016 modellerde gelecek demisti. Bende gecen gun Inanç hocamla siparisi ne yapalim 2016 basinda tekrar konusalim diye karar verince sorun olmaz diye dusundum. Ama vw de discover pro lar sorunsuz geliyor yine satis mantigi anlaşılan

passatların önünü kesmesin diyedir. onlar highline beklerken bir prestij alabildik. ama bazı opsiyonları bekletiyorlar aynı dsgde olduğu gibi.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Navigasyonla ilgili mantıklı tek açıklama haritayla ilgili bir sorun olabileceğidir. Yanılmıyorsam o konuda bazı izinlerin alınması gerekiyor. Ancak VW araçlarda navigasyon şu an çalışıyorsa Yüce bu konuya gereken önemi vermiyor demektir. Zaten haritalar aynı; yeni cihazlarınki ne durumda bilmiyorum ama eski Columbus/RNS-510 haritaları internette rahatlıkla bulunabiliyor. 5 yıldır tüm harita güncellemelerimi kendim yapıyorum.