škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ECO Lastik Basıncı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araç yakıt deposu kapağında basınç değerleri var fakat bir normal birde eco var.

Normalde ön-arka 2,2 Bar eco da ise 2,5 bar olarak belirtilmiş.

Ben daha kontrol etmedim fakat yüksek basınçta konfordan kayıp olacağını düşünüyorum. Sizler nasıl kullanıyorsunuz ? Tecrübeleriniz nedir ?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracı alırken ısrarla kontrol ettirmiştim. 4 lastik de 32psi idi. konfor çok iyi.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eco basıncı muhtemelen 'rolling resistance' olarak lastiklerin yola karşı daha düşük direnç göstermesi için tavsiye edilen bir basınç değeridir. Aradaki üç psi farkın somut konfor farklılıkları yarabileceğini çok düşünmüyorum. Sadece lastik ve süspansiyon sönümlemelerinde biraz daha yumuşak olabileceği söylenebilir.

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün denedim bana mı öyle bilmilmiyorum ama konfor açısından 2,2 bar (32 psi) çok daha iyi geldi bana tekrar eskiye döndüm.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
32 bence de ideal. kış lastiklerimde de aynı şekilde 32 yaptılar. 15 gündür bir sorun yaşamadım.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: kolgezer;546988
32 bence de ideal. kış lastiklerimde de aynı şekilde 32 yaptılar. 15 gündür bir sorun yaşamadım.

Aracınızda hangi lastik var ?

Bende Pirelli P7 Cinturato var. Aynı lastiği A6'da kullanıyor. Otopark testinde yüksek hızlarda araçta yüzme olduğunu belirttiler. A6 aracımda Continental SportContact 5 vardı. Yüksek hızlarda stabildi. Sanırım P7'yi kullanan tüm araçlarda yüksek hızlarda sorun var. Ciddi ciddi lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum artık. Continental Sport Contact 6 çıkmış. 350 km ye kadar stabil olduğunu yazıyor tanıtımında yol tutuşunun muhteşem olduğunu yazıyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;546995

Bende Pirelli P7 Cinturato var. Aynı lastiği A6'da kullanıyor. Otopark testinde yüksek hızlarda araçta yüzme olduğunu belirttiler. A6 aracımda Continental SportContact 5 vardı. Yüksek hızlarda stabildi. Sanırım P7'yi kullanan tüm araçlarda yüksek hızlarda sorun var. Ciddi ciddi lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum artık. Continental Sport Contact 6 çıkmış. 350 km ye kadar stabil olduğunu yazıyor tanıtımında yol tutuşunun muhteşem olduğunu yazıyor
Türkiye'ye gelmedi daha sanırım. Ben testini okumuştum, lastiği diğer lastiklerle değil direkt bir önceki nesli olan Sport Contact 5 ile karşılaştırmışlardı. Yeni seri eskiye göre tüm disiplinlerde ilerleme kaydetmiş. İleride lastik değiştirirsem benim de ilk tercihim olacak.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı cello123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Ben pirellinin yol tutuşunu değilde sesini sevmedim
Düşük süratlerde bile çok yol sesi geliyor sizde fark ettinizmi

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;546997
Türkiye'ye gelmedi daha sanırım. Ben testini okumuştum, lastiği diğer lastiklerle değil direkt bir önceki nesli olan Sport Contact 5 ile karşılaştırmışlardı. Yeni seri eskiye göre tüm disiplinlerde ilerleme kaydetmiş. İleride lastik değiştirirsem benim de ilk tercihim olacak.

Hocam ben genelde 180-200 km hızlarda gidiyorum otoyolda. Yol tutuşu konusunda en iyi lastiğe ihtiyaç var. Bu yüzden Conti'yi düşünmeye başladım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce de söylemiştim; Pirelli P7 Cinturato konusunda fikrim olumsuz. 4 sene mecburen kullandım ve memnun değildim. Sport Contact 6 bence güzel tercih.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Cinturato konusunda yüksek hızda stabil olmaması ve ıslak zeminde tutunma genel eleştiriler zaten.Bende yüksek ebatlarda pirelli tercih etmem, şahsi fikrim tabi.Kndi aracım için yazlık olarak nokian line veya zline düşünüyorum. Csc 5 zaten harika bi lastik, csc6 yı da çok mrk ediyorum ama sadece mrk,  nokiancıyız nihayetinde[emoji4]

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;547018
Cinturato konusunda yüksek hızda stabil olmaması ve ıslak zeminde tutunma genel eleştiriler zaten.Bende yüksek ebatlarda pirelli tercih etmem, şahsi fikrim tabi.Kndi aracım için yazlık olarak nokian line veya zline düşünüyorum. Csc 5 zaten harika bi lastik, csc6 yı da çok mrk ediyorum ama sadece mrk,  nokiancıyız nihayetinde[emoji4]

235 km de stabil gittiğim fotoğraflar mevcut ve video. Tabi araçlada ilgili bir durum ama Conti gerçekten iyi lastik.

Alıntı yapılan: enoktakenokta;547011
Daha önce de söylemiştim; Pirelli P7 Cinturato konusunda fikrim olumsuz. 4 sene mecburen kullandım ve memnun değildim. Sport Contact 6 bence güzel tercih.

Skoda Yeti aracımın üzerinde Michelin Energy Saver lastik gelmişti. Hiç memnun değildim, Michelin Cross Climate ile değiştirdim. 3 bin km deki lastiği alırlar mı sizce hocam ?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastikçiler kesin alır; ama düşük fiyat verirler. Sahibinden'de ilan açıp kendiniz satın derim. Makul bir fiyat istediğiniz sürece illa ki talip çıkar.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;547024
Lastikçiler kesin alır; ama düşük fiyat verirler. Sahibinden'de ilan açıp kendiniz satın derim. Makul bir fiyat istediğiniz sürece illa ki talip çıkar.

Mantıklı hocam, teşekkür ederim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;547027
Mantıklı hocam, teşekkür ederim.
Misal; geçen sene yeni kışlık lastik alırken eskileri lastikçiye sordum para eder mi diye, "bu lastik artık çöp" dedi. Ben de 1-2 hafta lastiği tutmasını, satamazsam çöpe atmasını söyledim. Sahibinden'e ilan verdim; 250-TL'den 4 lastik için, 2 günde 10 kişi aradı. Hatta sonra çok pişman olmuştum düşük fiyattan satışa çıkardığım için.