škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

start stop özelliği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;543093
Zaten akü (ki start stop aküsü normal akü değildir) çok sıkışık trafikte şarj olmayacağı için 1 2 stop starttan sonra devreye girmez, giremez. Dolayısıyla dert etmeyin devam edin.
Ben sadece yokuş yukarı trafikte kapatıyorum. Çünkü bazen çalışıncaya kadar geri kaçırma olabiliyor. Ama nadir.

Arkadaşıma katılıyorum. Antep'te akşam trafiğine kalırsam ilk lambada stop ikincide stop fakat üçüncüde araç kendini kapatmıyor

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım hemen stop ediyor, yeni aldım henüz tam huyunu suyunu öğrenemedim. Kitapçığa göz attım çok kısa duraklamalarda dahi kullanın, zira bu durumda bile tasarruf sağlar diyor. İki gün önce ayrıldığım Superb'imde hiç kullanmazdım bu özelliği her nedense...
Bu arada aracım BMW 520i comfort + premium paket...

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önce start-stop olsun diye fazla para veriyoruz, sonra da kullanmamanın yollarını arıyoruz.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Keske bu ozellik fiyattan dusulsede hic almasam, kullanmasam.

Citroen c5 aracimda, yakin arkadasimin volvo s60 ve s80 araclarinda akuler degisti 60binde!!!

Start stop yuzunden. Akunun icine ediyor.

Ben c5'te biner binmez iptal ediyorum suan 120binde aku durumu ilk gunkune yakin!

Bir aku 750tl! Jel oldugu icin. Bence dur kalkta start stop ile bu kadar tasarruf olmuyordur.
Ama cevreye faydasindan bahsederseniz o ayri bir durum eyvaAllah. Ama ozamanda ben derimki, benim aracimin egzoz deligine kafa yoracagina sera gazi ve karbon salinimi yapan dev ulkelerin(bu araclari ureten) bacalarina dil uzat

Çevrimdışı cello123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aküler 750 tl'mi çok değilmi taş çatlasa 250-300 olmazmı?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cello123;548794

45 Amper varta akü 500₺

Çevrimdışı LastShot

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;543017
Size start stop ile alakalı bir püf noktası ( belki farketmemiş olanlar olabilir )

Araç ile durduğunuzda ayağınızı frenden hemen çekerseniz auto hold devreye giriyor ancak motor kapanmıyor.
Eğer frene araç durduktan sonra basmaya devam ederseniz o zaman start stop devreye giriyor ve motoru kapatıyor.

Bunun tam tersi içinde eğer motor stop etmiş durumda hareket etmek istiyorsanız ve motorun çalışıp bir anda aracın zıplamasından sıkıldıysanız farzı misal ışıklarda beklerken gaza ufak bir dokunuş yapın motor çalışmaya başlıyor ancak araç frenli konumda bekliyor, ikinci defa gaza dokunduğunuzda auto holdu bırakıp aracı saliyor.

Belki bu bilgi işinize yarar.

Bu özellik sanırım araçtan araca değişebiliyor passat comfortline paketinde araçta hold özelliği ve start-stop var hold eskiden sadece kemerle beraber çalıştığını biliyorduk şimdi kemeri takmadan hold ışığı yanıyorsa frene basınca aracı sabitliyor ve ayağınızı çekseniz bile araç belirli bir sıcaklığı ulaştıysa start-stop özelliğini devreye sokabiliyor.

Ben kendi rapid marka aracımda start stopu çok fazla kullanmamayı tercih ediyorum. Sebebi ise araçlarımızın marş motorları trafikte dur çalış dur çalış yaparsa ne kadar dayanabilir ?
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 11:47:02 Gönderen: LastShot »

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cello123;548794

Bende ilk duydugumda cok sasirdim cunku fiyat almadan servise degistir demistim.

Normal akuden (sulu) kat ve kat pahali oldugunu ogrendim.
2 sene once jel akum 750tl ye degisti

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fifth Gear'da yapılan testte start-stop'un %10 civarında bir tasarruf sağladığını tespit etmişlerdi.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı cello123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bilmiyordum hocam en son 95 corollanın aküsünü 110 liraya
Santafenin aküsüni 200 e değiltirmiştik 750 ye şaşiırdım baya :)