škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Birbirine paralel ön fardaki 7 çizgi ledler neden yanmıyor?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni Superb alanlar. sizde de ön farlarda ledlerle farlar arasında bulunan birbirine paralel 7 çizgi şeklindeki ışıklar yanmıyor mu. Bunlarda led olabilir. benimki Style paket. fakat bixeon far pakete sahip. Superb tanıtımlarında gündüz farları ile beraber yanıyor bu 7 çizgi. bende yanmıyor.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ancak akıllı far asistanı olan araçlarda o ledler yanar. Aracınızda bu opsiyon yoksa o kısımlar yanmıyor malesef. Yani far asistanı yoksa Prestige bile olsa yanmaz o kısımlar.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler bilgi için .Akıllı far asistanı nedir ve işe yarar ? fiyatı ne kadar? Ayrıca birisi tüm opsiyon fiyatları tablo şeklinde vermişti . Bir türlü formda bulamadım.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli form üyeleri; o dediğiniz kısımda ayrıca led far ya da ampül yok. Normal farlar yanınca yansıma yoluyla yanıyor görüntüsü veren bir materyal konulmuş. Yani bir nevi ayna gibi düşünebiliriz, dolayısıyla bu yansıma yapan çizgili bölmeler sizin araçlarda olmamış olabilir. İyi günler...

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
haberci, dediğin gibi değil. Orada kesinlikle lamba var. Smart Light Assist ile ilgili imiş. burada benim resimde işaretlediğim gibi videoda işaretlemiş. ama 7 çizginin bu fonksiyona katkısı nedir anlamadım.
 https://vimeo.com/125669963

Çevrimdışı alp06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam benim aracimda style gostermis oldugun 7 cizgi benim aracta farlar acikken gorunuyor fakat gunduz ledleri yanarken soyledigin gibi gorunmuyor

Çevrimdışı serhatto

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Oradaki ledler,smart light asist paketi alırsan yanıyor.Normal bi zenon farda yanmıyor.akıllı far denilen bu özellik camdaki kamera yardımı ile uzun farlar açıkken bile karşıdaki araçların olduğu bölgede far şiddeti perdeliyor ve karşıdaki aracın sürüsünün gözünü almıyor.bunun gibi bir çok özelliği mevcut

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhatto;539963
Oradaki ledler,smart light asist paketi alırsan yanıyor.Normal bi zenon farda yanmıyor.akıllı far denilen bu özellik camdaki kamera yardımı ile uzun farlar açıkken bile karşıdaki araçların olduğu bölgede far şiddeti perdeliyor ve karşıdaki aracın sürüsünün gözünü almıyor.bunun gibi bir çok özelliği mevcut

Smart light assist'in özelliklerin, okudum ve seyrettim.(https://vimeo.com/125669963) Seyrettim de bu 7 çizgisel ışığın faydasını anlamadım. Yani yukarıda gösterdiğim resimde sadece gündüz farları açık ve gündüz farları ile beraber yanıyor. Araçta Smart Light assist olduğun göstermek için sadece bir belirteç mi?

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: magicfriend;539927
haberci, dediğin gibi değil. Orada kesinlikle lamba var. Smart Light Assist ile ilgili imiş. burada benim resimde işaretlediğim gibi videoda işaretlemiş. ama 7 çizginin bu fonksiyona katkısı nedir anlamadım.
 https://vimeo.com/125669963

Bir araştıralım bakalım, ben bu yönde bir şey okudum diye hatırlıyorum ama emin olmadığımdan fikrimde ısrarcı değilim. Fakat mantıken de düşündüğümüzde orada yedi adet lambanın olması pek doğru gelmiyor. Sanırım kristal kesimlerin kanallı olarak uzantısının yansıttığı görsel bir ışık şöleni. Bakalım kesin bilgi bulursam yazarım ya da bir bilen çıkar elbet. İyi geceler...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
böyle ayrı bir led olayı olsa skoda ballandıra ballandıra anlatırdı. sadece kristal görünümü vermek için farın içine yapılmış kanallar onlar.  ışık yansıması gördüğünüz. adamlar yapmak istediklerinde başarılı olmuş yani.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kanalları aydınlatan ledler sadece light assistli sürümde mevcut ve bunu sadece Smart Light Assist opsiyonuna sahip araçları diğerlerinden ayırmak için yapılmış kozmetik bir farklılık. O çizgiler bir fayda sağlamıyor sadece görsellik katıyor. Ama arkadaşımızın dediği gibi Smart Light Assist gerçekten faydalı, uzun farlarınız açık olsa dahi gelen araç maskeleniyor, aydınlatma açısı düzenleniyor ve hatta tam geçiş esnasında karşı yönden gelen araç tarafındaki Xenon'un parlaklığı bile anlık düşürülüyor, çok iyi bir özellik ve daha iyisi Led'le değil Bi-xenon'larla bunu yapıyor olması.

Full Led kullanan araçlarda şehir içinde olmasa da şehir dışında ışık şiddeti açısından bence biraz daha yol almalılar. Henüz bi-xenon mercek görüş mesafesine göre iyi değiller gibi.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Özdil, belirttiğim videoyu seyredersen orada o 7 çizginin yandığı ve yanmadığı durumu göstermiş. benim de rumiexile'nin de dediği gibi sadece smart light Assistîn aktif olup olmadığını gösteren bir belirteç oluyor. orada 7 çizginin sadece kristal bir görüntü olmadığı bu video'dan ve eklediğim resimden de belli. Çünkü sadece gündüz farları açıkken bile yanmasından belli.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Passat forumunda bir üyenin smarth light assist özelliği olmayan aracında yedi adet çizgi yanıyor görünüyor, dikkatli bakıldığında bunların görsellik amaçlı ışığı yansıtan kanallar olduğu, led lamba olmadığı anlaşılıyor...