škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda servisinin ayıbı hakkında....

chook · 39 · 8888

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar çok üzücü vede can sıkıcı bir olayla karşılaştım
bu durumu sizlerle paylaşmak isterim
süperb alırken tabi bendeki active modeli park sensörü hediye etmişlerdi
takılan park sensörü arıza verdi bunun içi 3 sefer servise gittim düzelttiler sonra yine sorun neyde
daha kötüsü
yine sensörle ilgi sorun yaşadım sonra servisi aradım beni farklı biryere yönlerdi oradada yeni sensörü takarlarken başlarında izledim
neyse arka kolduğun yanlarını sökerken yanların tırnağını servis kırmış sonrada japon yapıştırıcısıyla tutturmaya çalışmışlar ama ne ala ne kadar tutarki oda usta sökerken kırıldı o da neyse bir baktım kablolar açık doğru dürüst bantlamamışlar açıkta onu gördüm ve cıldırdım adeta
neyseki gittiğim yerde usta iyi bir usta idi hallet kabloları ve tırnağı silokonla falan sağlamlaştırdı
ama çok üzücü bir olay
servis böyle yaparsa daha nediiiim
birde önceki taktıkları sensör en adi çin malı
yani nebilim arkadaşlar çok canım sıkıldı
60.000 tl lik araba satıyorsunuz yaptığınız işe bak
böyle yapacaktını hediye etmeyin

Db1

• Ziyaretçi

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
inş. başka bişiler yapmamışlardır.
1500 km olsun doğuş otomotiv e genel komple ekspetiz yaptıracağım
güvenim çok sarsıldı

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet hemde kaç sefer hemen gel halledelim cevabını alıyorum
hemde çok kibarcana
ama sonuç ortada

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elektrik işleri konusunda hep sıkıntı oluyor. dua et arabada yangın çıkaracak bir durum olmamış. aslında bir vw bayisine gitsen onların adamlar daha bir iyi yetişmişler. ee buda yan firması bir baksınlar derim. geçmiş olsun.

bende geçen gitmiştim demiştim ya. araba galeride sergideydi. arabanın arka ortasına muşamba koyduğum gün sol ön kapının biraz çıkıntılı durduğunu farkettim. gittim usta kaporta üstündeki menteşenin yukarı kaydığını ondan çıkıntılı olduğunu söyledi. kapı sert çarpılmış. düşünüyorum ben daha kimseyi bindirmedim, bende çarpmadım sonradan uyandımki galeride bakanlar iyi etmiş hiç huyum değildir başkasının değdiği malı almak ama ankarada o anda tek 2.0 motor o vardı. aldık gitti. kampanya sonu nedeniyle; sonra ne oldu mayısta 8000 tl daha indirim yaptılar biz aldığımızla kaldık.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet bende ona şükrediyorum
sevet haklısınız
zaten benim için skoda yetkli servisleri bitmiştir artık
bundan sonta vw gideceğim aradımda garanti dahilinde hertürlü baktıklarını söylediler
hayatımda ilk defa sıfır araba aldım oda hevesim kursağımda bıraktılar

Çevrimdışı çağatay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mustafa Bey bende sizin sorununuzla ankara da istanbul yolundaki Ford servisiyle yaşadım aynı sıkıntıyı arka krom çıta takıp çıkarıldı bagaj kapağı değişiminden dolayı takarken tırnağını kırmışlar iki güne saldı yanlardan götürdük silikonu bastı öle taktı silikon sanki bir yaz geçince çatlamayacak ki öyle oldu ve yine bıraktı merkeze şikayet ettik yeni parça sipariş ettiler taktılar ücretsiz nasıl yaptılar bilmiyorum şu an sol taraf yine kalktı yetmediği takarken arabanın boyasını çizdi  bende artık umudu kestim komple iki yandan bırakmasını bekliyorum kendim takacağım. Zaten oradaki adamlar yeni yetmeler deneyim kazanan direk kendi yerini açmaya bakıyor işini bilen usta çok az var. Sizin de dediğiniz gibi çok kibarlar bir lafı iki kere söyletmiyorlar ama işçilik olmadıktan sonra anlamı yok.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, can sıkıcı bir hadise.

Ustalar gereksiz yere strese girmesin ve rahat çalışsınlar diye aracın başında beklemiyorum, bunun dışında vaktimi serviste harcamakta hoşuma gitmiyor, bu nedenlerden dolayı anahtarı bırakıp gidiyorum.

Benim aracım da da ustalardan kaynaklı gözle görülmeyen bir hata var.

Vitesin etrafına tuşları takarken vites topuzunun etrafındaki derinin tırnağını kırmışlar, bunu Vw'de çalışan bir akrabam var, o söyledi daha sonra.

Servis iyi niyetli olduğu ve usta da elinden geleni yaptığı için bunu söylemedim servise, ustayı şikayet etmedim, hatta ustanın bile çok çok sonra haberi oldu dersem doğru olur.

Ben böyle durumlarda karşımdaki insan iyi niyetli mi, elinden geleni yapıyor mu, çözüm üretmeye çalışıyor mu, ona bakıyorum.

Benim servisi ayağa kaldırmam orada 1.000 TL (tamamen tahmini yazıyorum, belki daha az, belki az bir şey fazla) gibi komik bir rakama çalışan ustayı zaman içinde ekmeğinden bile eder, o yüzden iyi niyet, gerekli ihtimam, özen varsa ve sıkıntı elde olmayan nedenlerden dolayı olmuşşa sorun etmiyorum, gözle görülür bir sıkıntı varsa usta ya da servis bu sorunumu çözerlerse yine sorun çıkarmıyorum.

Nitekim Toyota kullanırken ( araç üç dört aylıktı ve sıfır almıştım) AutoKing'de aracımı sürtmüşler, yetkili arkadaş söyledi böyle böyle oldu diye, konuştuk,onlar müşteri memnuniyeti adına ekstra bir talebimi ücretsiz karşıladılar ve sorun çözüldü, daha doğrusu iki tarafında iyi niyetli olması ve olumlu adım atması ile her iki tarafın da işi görülmüş oldu.

Başımıza böyle şeyler gelebiliyor, bence önemli olan iyi niyet, araca gerekli özen ve ihtimam gösterilmiş olması ve çözüm üretilmeye çalışılması.

Sizin olayınız nasıl gelişti, bilemiyorum, bu yazdıklarımı sizin için değil, genel olarak yazıyorum, yanlış anlaşılma olmasın.

Servis iyi niyetli değil, artistik patinaj yapıyor, bana yanlış ve yalan bilgi veriyorsa işte o zaman beni görmek bile istemezsiniz emin olun, en sevmediğim şeydir.

Passatı ilk aldığımda Vw servise ilk gidişimde bana 200 TL'lik anahtar için ailemin yanında kimlik sormaya kalktılar, servisi o zaman ayağa kaldırmıştım haklı olarak, ondan sonra özür dilemeler, kapıdan uğurlamalar olmuştu.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2012, 09:21:19 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;363571
evet bende ona şükrediyorum
sevet haklısınız
zaten benim için skoda yetkli servisleri bitmiştir artık
bundan sonta vw gideceğim aradımda garanti dahilinde hertürlü baktıklarını söylediler
hayatımda ilk defa sıfır araba aldım oda hevesim kursağımda bıraktılar

Vw Skodaya bakmaz, bu bilgi nasıl yayıldıysa hatalı bir bilgi.

Vw'in Skodaya bakmasının tek alternatifi bulunduğu şehirde bir Skoda bayisinin olmaması.

Vw'de yaptığınız işlem garantiyi bozar mı bozmaz mı, onu da bilemiyorum, ancak bana göre garantiyi de bozacaktır yapılacak bu bakım işlemi.

Bulunduğu şehirde bir Skoda bayisi var ise eğer Vw YETKİLİ SERVİSİ ARACINIZA KESİNLİKLE BAKMAZ.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, daha kötüsü olmasın.

Ben Toyota aracımi sıfır almıştım 2003 te. Ugrasmayayim diye 80000 e kadar tüm bakım onarımları yetkili serviste yaptırdım. 80000 bakımından bir süre sonra çekiş problemleri vb. abuk subuk problemler yaşamaya başladım.

Kendim anladığım için aracı detaylı bir kontrole aldım. Gördüm ki servisteki bakım sadece rutin parça değişiminden ibaret. Kimsenin birseye "baktigi" yok.. Bunun üzerine o günden beri tüm bakımları kendim yapmaya başladım. Motordan Kaportaya herşeyi ile kendim ilgilendim. Aracın bakim ve montaj el kitabını temin ettim. Bilmediklerimi öğrendim. Sağlam bir özel servis de edindim, gerekli olduğunda kaliteli hizmet alıyorum.

O günden itibaren arabam yeniden doğdu sanki...

Maalesef yetkili servislerin çalışma mantığı çok değişti. Genellikle genç çocuklar is başında. Usta personelin çoğu ise kendi işyerlerini aciyorlar.

Servisler "yetkili" ama "yetkin" değil!

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araba standırdında olmayan extra verdikleri herşey maalesef böyle en ucuzundan şeyler. park sensörü diyorlar piyasada aynısını zaten 60-80 tl ye takıyorlar. paspas diyorlar oda 50-60 tl.  bagaja bi trafik setti koymuşlar içindeki malzemeyi sokakta yerde görsen inan almazsın mesela el feneri tamamen sağlığa zararlı artık plastik malzemeden üretilmiş ve zaten çalışması kesinlikle imkansız birşey. sargı bezi ile sadece küçük bi çiziğin kanını anca alırsın. bu nedenle ek verilen hediyelere çok fazla bel bağlamamak lazım. ama düşünüyorsun arkasında vw var falan gibi aslonda yok olduğunu kullandıkça anlıyorsun.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cuneyt;363615
Vw Skodaya bakmaz, bu bilgi nasıl yayıldıysa hatalı bir bilgi.

Vw'in Skodaya bakmasının tek alternatifi bulunduğu şehirde bir Skoda bayisinin olmaması.

Vw'de yaptığınız işlem garantiyi bozar mı bozmaz mı, onu da bilemiyorum, ancak bana göre garantiyi de bozacaktır yapılacak bu bakım işlemi.

Bulunduğu şehirde bir Skoda bayisi var ise eğer Vw YETKİLİ SERVİSİ ARACINIZA KESİNLİKLE BAKMAZ.
Malesef siz yanılıyorsunuz doğuş otomotiv bakıyor
arar sorarsanız

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;363623
Geçmiş olsun, daha kötüsü olmasın.

Ben Toyota aracımi sıfır almıştım 2003 te. Ugrasmayayim diye 80000 e kadar tüm bakım onarımları yetkili serviste yaptırdım. 80000 bakımından bir süre sonra çekiş problemleri vb. abuk subuk problemler yaşamaya başladım.

Kendim anladığım için aracı detaylı bir kontrole aldım. Gördüm ki servisteki bakım sadece rutin parça değişiminden ibaret. Kimsenin birseye "baktigi" yok.. Bunun üzerine o günden beri tüm bakımları kendim yapmaya başladım. Motordan Kaportaya herşeyi ile kendim ilgilendim. Aracın bakim ve montaj el kitabını temin ettim. Bilmediklerimi öğrendim. Sağlam bir özel servis de edindim, gerekli olduğunda kaliteli hizmet alıyorum.

O günden itibaren arabam yeniden doğdu sanki...

Maalesef yetkili servislerin çalışma mantığı çok değişti. Genellikle genç çocuklar is başında. Usta personelin çoğu ise kendi işyerlerini aciyorlar.

Servisler "yetkili" ama "yetkin" değil!
kesinlikle size çok katılıyorum