škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Süperb 1,6TDI nerenin yakıtını tavsiye edersiniz.

chook · 25 · 6791

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yakıt konusnda da kararsız kalıyorum
herkes birşeyler söylüyor euro dizel alıyorum fakat kimi opet kimi shelll kimi bp den şaşmam diyor
bu konudaki önerileriniz nedir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ondan ziyade sürekli aynı yerden almaya çalış, aksilik olursa kolay anlarsın

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gerek dizel gerek benzinde Opet ürünleri iyidir.
Uzun süre Shell benzini kullandıktan sonra değiştirip Opet kullanmaya başlayınca arabam kendine gelmişti :) Dizelde de opet'ten memnun çoğu kullanıcı.

Yalnız bu noktada İrfan Hoca'nın belirtiği nokta gerçekten çok önemli. Mümkün olduğunca şehir içinde, yoğun çalışan istasyonları tercih etmek ve zorunlu kalmadıkça başka yerden (özellikle şehirdışı seyahatlerde yol üzerindeki herhangi bir yerden) yakıt almamak işin püf noktalarından...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merkezi ve kalabalık yerlerdeki bilindik markalar en güzelidir. Birazda aracınıza göre deneyerek bulacaksınız randıman aldığınız markayı.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
nerden alırsanız alın. tabiki bilindik firmalar için söylüyorum. 3 aşağı 5 yukarı hepsi aynı kalitede ve katkılarıda benzer. aldığınız bayinin depolarının temizliği, mazotun dinlenmiş olup olmadığı çok önemli. buna göre tercih sizin. dizel araçların motorları bir miktar benzini bile yakıyor. hatta yağ. ancak su karıştımı geçmiş olsun.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
doğru ben önceden lpg aracıma yakıtı opetten alıyordum araba arasıra istop ediyor vede daha az yok gidiyordu bir arkadaşın tavsiyesi üzerine shell e geçtim araca çok iyi geldi istop etme olayı bitti birde yaklaşık bir depoda 30 km fazla yapmaya başladım
dizel konusnda pek tecrübem yok onun için sordum

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben benzinli arabamda shell kullanırdım. ama katkı maddesi yüzünden bir senede iki defa yakıt filtresi değiştim. petrol ofisi ve opetin benzinlerini ve dizelini kullanıyorum sorun yok şimdilik. tabii belli yerlerden alıyorum. bu çok önemli. şehir dışına çıktığım zaman gene bu markaların olmak kaydıyla istasyonun kalabalık olup olmadığına bakarak alıyorum.
ankarada iseniz emek opet, istanbul yolu şaşmazdan şehre dönerken jandarmaya ait petrol ofisi ( burası bir numaralı tercihim sırf burası için acele işim yoksa 20 kilometre yol tepiyorum.), konya yolu üstündeki balgat köprüsünü geçtikten sonraki karşılıklı petrol ofisleri.
bu da izmirli arkadaşlara uyarımdır; opel arabamla bir sene izmirde benzin almıştım. izmir otobanının ankara çıkışında outletlerin olduğu yer, istasyon poaş. arabayı haşat etti. servise gittim usta orası için yakıt filtresi yiyen demişti oradan benzin alıpta servise gelmeyen araba yokdemişti. tabii bende yakıt filtresi değiştim. bayağı işlek bir istasyon buna aldandım. sonuçta iş kadere kalmış, bildiğiniz yerden şaşmayın.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir yakınım pompa tamir işiyle uğraşıyor, dizel kullanan arkadaşlarımıza total tavsiye ettiğini biliyorum. Kendisi de total kullanıyor..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;359541
Bir yakınım pompa tamir işiyle uğraşıyor, dizel kullanan arkadaşlarımıza total tavsiye ettiğini biliyorum. Kendisi de total kullanıyor..

bizim bir ahbap totale yakıt taşıyordu. dediğine göre total diğerleri gibi ek katkı koymuyor diyordu. benzinini kullanmışlığım var. ama dizelini bilmem.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Full'den geçen gün benzini 3.91'den aldım. En ucuz neresi denk gelirse alırım yani. :)

Haa pahalı araç olsaydı belki farklı düşünürdüm.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam araba ucuz olabilirde parçalar pahalı şimdi her modelde aynı malzemeleri kullanıyorlar. tasarruf politikası

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genede mümkün olduğunca bilindik markalardan pek şaşmamak gerekiyor. Bundan 15-20 sene öncesine göre yakıt kaliteleri arttı, artmakta zorundaydı zaten, araç teknolojileri ilerledi yükseldi çünkü. Rekabette şimdi daha fazla olduğundan kaliteye önem veriyor markalar, mecburiyet dışında bilinen markaları almak pek can sıkmaz. Parçalar çok pahallı, ufak bir arızada cüzdana incir ağacını dikiyor direk. Biz dizel olsun benzin olsun PO'dan artık pek şaşmıyoruz, V/MAX serisi yakıtları çok başarılı, filtreler km'si dolduğu için değişiyor sadece, hiçte kirli çıkmıyorlar.