škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Shell FuelSave maceram ve 3.8 L tüketim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba, hafta sonu üni sınavları için İstanbul-Sakarya, Sakarya-Gölcük,  Sakarya-İstanbul rotasında yola çıktım. Bugüne dek sadece PO'dan yakıt almaktaydım ancak 1 senedir sürekli puan kartı kullanmama rağmen 300 puan gibi komik bir tutarda takılıp kalmış olduğunu öğrendim, müşteri hizmetlerini aradığımda aldığım tutarsız cevaplar sonucunda firmayı değiştirme gereği hissederek shell fuelsave yakıtını denemeye karar verdim. Gece sahur sonrası yola koyuldum, hedefe 40km kala motor ışığı herşey stabil olduğu halde yanmaya başladı, ilk kez karşılaştığım için panikleyip ilk dinlenme tesisine girerek aracı stop edip kaputu kaldırdım ilk işim yağ ve suya bakmak oldu. Radyatörün soguk olması kafamda soru işaretlerine ve kuruntulara sebep oldu,bu sırada saat 5 :( foruma yazıp bilgilenmeye acayip ihtiyaç duyduğum bir andı benim için... Neyse ki motor ustası akrabama ulaşıp aracın gerekli ısıya ulaşmadan radyatöre sıcak sunun gönderilmediğini öğrendim, ayrıca kendisi fuelsave koymadan önce 4/1 oranında içinde kalan po yakıtının fuelsave ile karışması sebebiyle olabileceğini iletti, bu cevaplardan sonra içim rahatladı ve yola devam ettim. Aynı günün akşamında hafif gazladım ve ışığın kaybolduğunu gördüm ve kocaman bir oh çektim :o .

Tüketim ; 3.8L/100km Serdivan kampüsü yokuşunu çıkmadan çekmek aklıma gelmedi 3.6-3.7 civarı idi.
51km (Gölcük-Sakarya)
58 km/h yol bilgisayarı hız ortalaması
ortalama seyir hızı 80-100 (evet sıkılmadım:D)

Tüketim 2 ; 4.1L/100km (Resimlemedim)
gidilen mesafe 200 km civarı
77 kmh yol bilgisayarı ort.
Klima %80 açık
2 yetişkin bagaj boş

Maşallah demeyenin kaportası çizilsin...

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah, depo ölçümü yapmadınız mı yol bilgisayarının hata payını ölçmüş olurduk? Birde aynı yolun dönüşünde ne kadar yaktı ki?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maaşallah gayet güzel değerler.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Masallah. Egr den yakmis olabilir arizayi. Zira po nun yakiti bence shellin fuel save inden bile kalin. Kurumlandirmistir. Fuelsave le de kurum temizligi olmustur biraz. Ya da tam tersi. Fuel save kurumludur tikamistir egr yi. Gazlayinca da sokup atmistir. Iki yakitida pek kullandim denemez

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah benzinli araçta güzel değerler (ama iyi sabır varmış)

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;579853
Maaşallah gayet güzel değerler.

Teşekkürler

Alıntı yapılan: DDŞ;579859
Masallah. Egr den yakmis olabilir arizayi. Zira po nun yakiti bence shellin fuel save inden bile kalin. Kurumlandirmistir. Fuelsave le de kurum temizligi olmustur biraz. Ya da tam tersi. Fuel save kurumludur tikamistir egr yi. Gazlayinca da sokup atmistir. Iki yakitida pek kullandim denemez

Aynen hacı abi, bende öyle düşündüm, sen gazcı adamsın shell nitro'yu nasıl denemezsin :gaz:

Alıntı yapılan: DuMaN38;579861
Maşallah benzinli araçta güzel değerler (ama iyi sabır varmış)

Parasız yolu tercih ediyorum daha yakın olduğu için o yolda zaten ortalama alan radarlar yüzünden basmak biraz cesaret istiyor. Sabıra gelince yaş 21 ruh 61 be abi :o

Alıntı yapılan: srdr4270;579839
Maşallah, depo ölçümü yapmadınız mı yol bilgisayarının hata payını ölçmüş olurduk? Birde aynı yolun dönüşünde ne kadar yaktı ki?

Hocam depo yarım olana kadar 4.2-4.5 L gösterdi karma po'dada hemen hemen 4.5-4.9 gibi değerler alıyordum şehirler arası önemseyip çekmedim ancak motor ışığı yanıp söndükten sonra bir haller oldu bende azcık kasıp ne olcağını izledim dönüş yolunda dahada şaşırttı köprüde trafiğe klima açık girdiğim halde 4.1 ile kontak kapadım. İbre 2.tıkta iken aldığım 100 lira benzin eve geldiğimde aynı yerindeydi yani 600 km yolculuğum boyunca 100 lira tükettim 3 aşağı 5 yukarı..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shell nitrodan baska pek bisey almiyorum zaten. Ama fuel save i 1-2 kere denedim tat alamadim. Nitro atiyorum %95

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kere fuel save koydular yanlışlıkla daha çok yaktı. Nitro ya alıştı başkası yaramıyor.

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;579872
Shell nitrodan baska pek bisey almiyorum zaten. Ama fuel save i 1-2 kere denedim tat alamadim. Nitro atiyorum %95

Bende onu deneyeyim :ok:

Alıntı yapılan: mrt03mrt03;579876
Bir kere fuel save koydular yanlışlıkla daha çok yaktı. Nitro ya alıştı başkası yaramıyor.

Alt devirlerde dahada canlandırdığını iddia ediyorlar onunla alakası olabilir hocam

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BerkayK;579879
Alt devirlerde dahada canlandırdığını iddia ediyorlar onunla alakası olabilir hocam

Belki olabilir fakat eski aracım dahil 4 yıldır nitro kullanıyorum. Eski ismiyle de aldıklarım var tabii ki.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Psikolojik de olabilir tabii, ama Nitro ile aracın alt devirleri daha canlı geliyordu. Ancak menzil bariz kısaydı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;579892
Psikolojik de olabilir tabii, ama Nitro ile aracın alt devirleri daha canlı geliyordu. Ancak menzil bariz kısaydı.

Dün gece test edip onayladım :D 3.viteste ilk defa 1400 devir ile %20-%30 yokuş caddeyi tırmandım :gut:

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok güzel değerler maşallah. ben de az yakmasını fırsat bilip performans arayışından sürekli sıkıştırıyorum arabayı :D bi gün buraya zinciri koparttım motor indi diye başlık açarsam şaşırmayın. bu arada ben de sakin kullanımlarımda lpg ile 3.6 l ortalamayı gördüm bi kaç sefer. tabi genel olarak ender abinin de dediği gibi menzil bariz kısa oluyor.

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benzinlikte yaptığım sohbet sonucu deli2Go isimli market olan istasyonların shell'in kendi istasyonu olduğunu öğrendim bilgilerinize...

Alıntı yapılan: noxy44;580346
çok güzel değerler maşallah. ben de az yakmasını fırsat bilip performans arayışından sürekli sıkıştırıyorum arabayı :D bi gün buraya zinciri koparttım motor indi diye başlık açarsam şaşırmayın. bu arada ben de sakin kullanımlarımda lpg ile 3.6 l ortalamayı gördüm bi kaç sefer. tabi genel olarak ender abinin de dediği gibi menzil bariz kısa oluyor.

65 eşşek gücünden ne bekliyon :D
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2016, 16:14:02 Gönderen: BerkayK »

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BerkayK;580563
Benzinlikte yaptığım sohbet sonucu deli2Go isimli market olan istasyonlar shell'in kendi istasyonu imiş bilgilerinize...

65 eşşek gücünden ne bekliyon :D

aaa öyle deme. hızını aldıktan sonra güzel gidiyo :D