škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Millete Fabia1 Önerdiğime Pişman Oldum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Satan insan üstüne koymamış diye şikayet ediyor , alacak insan çok pahalanmış diye şikayet ediyor.

Bu işte bir yanlışlık var.Normalde ikinci el, kullanılan , eskiyen araba üstüne koyar mı , altın mı bu ? Eskiyen malın pahalanması bizim ülkemizde görülen bir durum .

Ben bunu sadece Fabia için söylemiyorum her marka için söylüyorum. Fabia'yı pahallı satan x markayı da pahallı alacaktır. Skoda'ya bakış açısı belli ülkemizde . İnsanlar için Skoda " yan sanayi vw " gibi görülüyor.Onun için piyasası diğer markalara göre daha zayıf. Getz dediğiniz araba Fabia'nın yanında tabi ki  daha kötü. Ama çoğu insanın bunu idrak edecek otomobil kültürü yok ki .

O tüpte kaç kuruş yakar , parçası ne kadar ona bakar. Birisinden duymuştur " Skoda kötü araba " diye , bu fikir değişmez onda.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer06;574938
Bence bizim millet arabadan anlamıyor, kötüye çok para vermekten zevk alıyor. Dayım 2 hafta önce 2006 model getzini 22 bin'e sattı araç dizel manuel, yaklaşık 250.000 civarındaydı bitik bi arabaydı. Ben 5 kuruş para vermem ama adam sattı. O arabayı alan abimizle tanışmak isterim doğrusu. :D :D

90 model gunes yanagindan ruhsat rengiyle gorsel rengi arasinda daglar kadar fark olan sayinin, sirf boyasiz diye 15milyar para ettigi bir ulkede yasamak istemiyorum.

Alıntı yapılan: umtdrn;574939
Satan insan üstüne koymamış diye şikayet ediyor , alacak insan çok pahalanmış diye şikayet ediyor.

Bu işte bir yanlışlık var.Normalde ikinci el, kullanılan , eskiyen araba üstüne koyar mı , altın mı bu ? Eskiyen malın pahalanması bizim ülkemizde görülen bir durum .

Ben bunu sadece Fabia için söylemiyorum her marka için söylüyorum. Fabia'yı pahallı satan x markayı da pahallı alacaktır. Skoda'ya bakış açısı belli ülkemizde . İnsanlar için Skoda " yan sanayi vw " gibi görülüyor.Onun için piyasası diğer markalara göre daha zayıf. Getz dediğiniz araba Fabia'nın yanında tabi ki  daha kötü. Ama çoğu insanın bunu idrak edecek otomobil kültürü yok ki .

O tüpte kaç kuruş yakar , parçası ne kadar ona bakar. Birisinden duymuştur " Skoda kötü araba " diye , bu fikir değişmez onda.

Cok normal. Paranin degeri dusuyor. 3 sene once 20 milyar olan araba simdi 26-27 melyar. Ama 3 sene once 20 melyar parayla bugunun 27 milyarindan cok daha fazla sey alinabiliyordu

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;574939

Skoda kötü araba " diye , bu fikir değişmez onda.

Skoda kötü araba algısı artık eskisi kadar yok. 20 bin nüfuslu ilçedeyim, hiç görmesem yolda her gün 10 tane yeni kasa beyaz octavia görüyorum.  burda çoğu esnaf passatını satıp suberb veya 4x4 octavia ya geçtiler.  bizim üniversitede üst düzey birisinin resmi makam arabası bile siyah octavia.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam sıkıntı birazda ilanı Kırşehir'den vermiş olmanız.Maalesef alıcılar pek şehir dışına çıkmıyor.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;574945
Hocam sıkıntı birazda ilanı Kırşehir'den vermiş olmanız.Maalesef alıcılar pek şehir dışına çıkmıyor.

İlanı Ankaradan verirler de , nasıl gösterecekler göstermeye gelince :D

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 yaşında alıp 2sene önce 14 bine sattığımız transporterımızın piyasası bir yükseldi bir yükseldi ettiğimiz zarara hala üzülürüm :).

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
eski skodaların Türkiyede piyasası yok sadece yeni modeller artık yavaştan piyasaya girdi hatta a5 kasa octavialar bile hemen satılmıyor

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu piyasayı sürekli takip ediyorum. 2. elde Fabia 1'lerin sahipleri hatta octavialarıda buna dahil edebilirim, en az 3. el ve genelliklede km 100.000 km üstünde, 200.000 ni geçende var.Haliyle araca ne kadar bakarsanız bakın aslında hem transmisyon hem motor hemde ön düzen görünüşte olmasa bile kısa sürede sorun çıkartabilecek araçlar. Daha kaporta ne alemde yazmadım. Ben octavia combi peşindeyim Satanlara bakıyorum 1.6 MPI olanlarda 100.000 altında olan yok 100-150.000 km arasında 2000 modeller bile uçmuş.Çoğu 200.000 devirmiş %90 nı ya kaportada 1-2 parça değişmiş belki 10 defa irili ufaklı kazası var. Adam 27-28.000 den kapı açıyor. Sırf kaporta ne alemde diye geçen sene boya kalınlığını ölçen alet aldım. Elimde aletle aracın orasına burasına baktığı gören bu defada "benim galericiye satılacak aracım yok" diyor. EEEE !.... vuruk çarık yok diye ilan veriyorsun aracın sağ sol çamurlukları haşat,ön konsol değişmiş diyorum.Yaşıma, başıma bakmasa bide üstülük sopa yiyecem. Artık yanıma komşuyu almadan araca gitmiyorum 3-4 aydır. Kazara geçen sene ilan verdim bari elimde para olsunda öyle yola çıkayım dedim, bin pişman oldum 25.000 etiket koydum 17-18 teklifle geldiler darbesiz,boyasız 40.000 deki arabaya.15 günde sildim ilanı. Birde satanın açısından da bakmak lazım. Kısacası TV'deki Dacia Sendero reklamındaki gibi  "Skoda kendi kendini satan bir araba" değil.Nedense son bir yıldır 20-50.000 km de son 3 yılın modeli octavia 1.6 dizel ve 1.2 benzinli ilanları var kıyamet gibi,Anladığım kadarıyla bu son emilsyon olayıda vurdu satışları 2. elde.

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srdr4270;574959
2 yaşında alıp 2sene önce 14 bine sattığımız transporterımızın piyasası bir yükseldi bir yükseldi ettiğimiz zarara hala üzülürüm :).

Motoru 2.4 D miydi yoksa 1.9 TD mi? Biz 7 yıl 1.9 TD ye binip 13 e sattik bi 13 de 7 yıl da harcadik. Bende sizin gibi uzuldum harcadigimix paraya yakasim geliyordu ama harcanan parada bi anda toplanamadigindan degistiremiyorduk.Şimdi aynı kasa 2.5 TDİ kendince VIP bi araç aldık 21 e siz dusunun piyasanin halini
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2016, 13:51:21 Gönderen: brkdmr38 »

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7503]brkdmr38[/MENTION]
2.4tü fakat tertemizdi, biraz hantaldı o kadar :)
Bakalım t5 ler az daha düşünce kısa şasi t5 almayı düşünüyoruz

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
 [MENTION=11243]srdr4270[/MENTION] T4 den T5 e geçenler hep yol tutuşu ve sağlamlıktan şikayetçi. T5 lerde de 2.5 TDi tutulmuyor 1.9 TDİler tutulmakta Turkiyem in çarpık yapılaşması gibi

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7503]brkdmr38[/MENTION]
Evet özellikle esp sizler t4 sen kötüymüş ama tipi çok güzel meretin :) 105 lık motor kalkışta çok harika 2.5 ler çok turbo arızası veriyormuş.(özellikle 2004-05ler)

Konuyu dağıttık kusura bakmayın :)  sözüm şu ki1500 kilo altı arabaya binmeyecen bugün konyada bir fırtına vardı 80i geçince ölecem zannettim

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
4 sene boyunca kullandığım 2005 fabia 1.4 classic model arabamı bu yaz satmayı düşünüyorum.Açıkcası ilk arabam olduğu için ilk göz ağrım oldu bu araç.Yerine ne mi alacağım denirse değişik birçok araba kullanmış birisi olarak yine tercihimi skodadan yana kullanacağım.Ya Rapid ya da Octavia ile yoluma devam edeceğim.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;574942
Skoda kötü araba algısı artık eskisi kadar yok. 20 bin nüfuslu ilçedeyim, hiç görmesem yolda her gün 10 tane yeni kasa beyaz octavia görüyorum.  burda çoğu esnaf passatını satıp suberb veya 4x4 octavia ya geçtiler.  bizim üniversitede üst düzey birisinin resmi makam arabası bile siyah octavia.

Son yıllarda çıkarttığı modellerle marka değerini arttırdı. Mesele bu algının daha fazla yaygınlaşması .

Örneğin bir Honda'yı herkes almaz, ama hemen herkes Honda için iyi araba der. Toyota içinde der. Bu algıyı oluşturmak kolay değildir.

Skoda'nın bu seviyeye çıkmasına biraz daha zaman var...