škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ÇALINTI / BULUNTU ARAÇ // Nedir???

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer Kuzubaşoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Arabamı satarsam Super B veya Octavia almayı düşünüyorum. Malum sitede dolanırken çok uygun fiyatlı OCTAVİA gördüm. Detayına baktığımda

"Araç Sigorta şirketinden Çalıntı/Buluntu olarak alınmıştır.
Bu sebepten Araç hasar kayıtlıdır(TUTAR YOK). "

şeklinde not düşülmüş. Böyle bir şeyi ilk defa duyduğum için paylaşmak istedim. Tam olarak ne olduğu konusunda bilgisi olan varmı???
Yada güvenip alınır mı???

Teşekkürler şimdiden.

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çalınan araçlar belli bir süre bulunmaz ise firma, mal sahibine para veya yeni araç veriyor. Çalıntı araç bulunduktan sonra da sigorta şirketi araçları satıyor. Ben bu şekilde biliyorum.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet aynen oyle. Ve coguda hasarli oldugundan boyle. Arac calinmis belirlenen sure sonunda bulunamamis. Sahibine tazminati odenmis ve trafik kaydi dusulmus. Ancak arac bi sure sonra genelde hirsizlik masasi tarafindan bulunmuys ama ya hasarli yada onemli bazi parcalari uzerinden sokulmusdurumda. Sirket araci bu sekilde satisa cikartiyor, alan genelde sanayi esnafi araci alip eksiklerini tamamliyor, tekrar tescil islemi yapilarak piyasa ya sunuluyor.

Çevrimdışı Ömer Kuzubaşoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
O zaman sağlam bir firmada yada güvenilen bir ustada ekspertiz yaptırılıp gönül rahatlığıyla binilebilir diye anlıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2015-octavia-optimal-10.000km-de-330587835/detay

Bahsekonu olan araç bu.

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat uygun ancak aracı kullanacak hale getirirken ne kadar masraf edilecek hesaplanmalı. Kar edelim derken zarar etmeyin.