škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracınızı Götürdüğünüz Servis Hakkında Bilgiler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sevgili arkadaşlar,

bu başlık altında şehrinizde aracınızı götürdüğünüz servis ile ilgili yaşadığınız sorunları veya sizi mutlu eden çözümleri paylaşalım istedim. ilk kendi derdimle başlıyorum.

geçen hafta içi aracımı 15 bin bakımı yaptırmak üzere Ankara Efe den cumartesi sabah erken saate randevu aldım. motor yağını kitabına uygun özelliklerde kendim aldım. gün geldi vaktinde gittim ve hoşgeldiniz, beş gittiniz muhabbetinden sonra servis müdürü Aydın servis çizelgesiyle aracı incelemeye başladı ben de dedim ki:"ben yağ getirdim onun koyulmasını istiyorum".
hemen yüzü düştü ve biz bu şekilde çalışmıyoruz dedi. ben de ne diğer servisler çalışıyor, ayrıca benim aldığım yağ sizin varilden doldurduğunuzdan daha mı kötü dedim. uzatmayayım, bir kaç laftan sonra biz yapmayız dedi. ben de hemen orda AND'ın numarasını verin dedim ve yanlarında aradım. çıkan kişiye derdimi anlattım biz yaparız dedi.

gitmeden evvel de genel müdüre çıktım ve anlattım konuyu o da birşey yapmadı ve siz bilirsiniz dedi, konu kapandı.

AND otomotive gittim, paşalar gibi yaptılar. şimdi önce YÜCE ye şikayette bulunacağım. onlardan ses çıkmazsa yurtdışı merkezi ile bağlantıya geçmeyi düşünüyorum.

bu arada servisteki yağ değişimi yaklaşık 220 TL kadarmış ben yağı 95 TL ye aldım (mobil 1 5w-30) kargo dahil.

kısacası EFE oto beni kaybetti. hatta araca cam filmi ve kaput filmi yaptırdım bunun gelirinden de oldular. bu tür servis ukalalıklarına bir son verilmesi gerektiği kanaatindeyim.

sevgiler, saygılar...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
efe oto nun bir kendini beğenmişliği var ona katılıyorum.

servise bakan kişi olarak camekanlı kısımda oturan beyin tavırlarına bazen anlam veremediğim oluyor.  
ustalardan bazıları iyi, birkaç zaman arka kapıdan girince, aldığım ufak tefek parçaların montajını ücretsiz yaptıkları oldu.
ama Ankaraya bir servis daha şart

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Efedekiler çok artistler ve suratsızlar, and oto da güleryüz mevcut ama işçilikleri hiç iyi değil, bir kaput boyattık boya tutmadı üstelik beyaz renk araba. Beyaz boyayı gri tutturana ilk defa rastladım.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biraz önce 0216 999 10 30 numaralı telefondan şikayet kaydı oluşturdum. bakalım ne olacak?
bu arada benim bilmediğim veya okumadan imzaladığım bir yer mi var acaba hani illa ki yağ servisteki yağ olacak diye...

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öyle bir şart yok, bakım faturasını teslim ederken faturaya yağı sizin getirdiğinizi not ediyorlar diye biliyorum.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara'da yaşayıp mobil yağı internetten getirtmek ilginç olmus. Ostimde 4 litresi 80 lira :)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben olası durumda hiçbir servis kabul etmezse internetten 1 hafta içinde iade edilebildiği için bu yolu seçtim.

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
biraz abes bir soru olabilir ama dizel için kaç litre yağ gidiyor

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ucetinkaya;466452
biraz abes bir soru olabilir ama dizel için kaç litre yağ gidiyor

abes bir soru değil. kitapçıkta 4,6 lt yazılmış. bir dahaki sefere 5 lt alıp giderim diye düşünüyorum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servislerin geneli böyle hangisi olursa olsun.İstanbulda favorim oğuşlar.Servis müdürü mustafa beyle yardımcı elif hanım gayet ilgililer.Biraz zorlarsanız iskonto almanızda mümkün :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;466564
Servislerin geneli böyle hangisi olursa olsun.İstanbulda favorim oğuşlar.Servis müdürü mustafa beyle yardımcı elif hanım gayet ilgililer.Biraz zorlarsanız iskonto almanızda mümkün :)

Oğuşlar' a bir uğradığında heber et de çay ikram edeyim Kadirim.;)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Efe'de böyle bir tatsızlık yaşamanız üzücü.. Ben kendi adıma Efe'ye gidiyorum hep, memnunum da; oradakileri iyice de tanıyorum tabii artık. Ben de And'dan ağzı yananlardanım...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle bir anlayış olmamalı, yetkili servisin müşteriyi geri çevirme gibi bir lüksü/hakkı olamaz.
İstediğin malzemeyi götürürsün, işçilik ücretini ödersin gereken yapılır.
Götürdüğün malzeme kaynaklı bir sorun olursa garantiye dahil olmaz, o kadar.
Sonuçta hizmet satın alıyorsun..

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;466574
Böyle bir anlayış olmamalı, yetkili servisin müşteriyi geri çevirme gibi bir lüksü/hakkı olamaz.
İstediğin malzemeyi götürürsün, işçilik ücretini ödersin gereken yapılır.
Götürdüğün malzeme kaynaklı bir sorun olursa garantiye dahil olmaz, o kadar.
Sonuçta hizmet satın alıyorsun..

evet aracın krank mili kırılır önceki bakımda yağıda sen götürmüşsündür ve derler ki sizin getirdiğiniz yağdan dolayı krank kırıldı. pistonlar eğildi motor gövdesi yamuldu şanzımanda eğilmiş bu arada.  al sana bursadaki 1000 yıllık çınar ağacı kalınlığında fatura. geçen gün gazatede haberi vardı araç bakımı ve yedek parçadan kazanılan kar, araç  satışından elde edilenden fazlaymış. bu nedenle servis hizmetlerine ve yaygınlaştırılmasına ağırlık verilecekmiş.