škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Radyo Çekim Problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dt_okan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
düzelme var tabiki yüksek oranda. ancak hala netlikte problem var. sesin alçalıp artma hadisesi de zaman zaman oluyor bende. problemin %100 çözüldüğünü söyleyemem.

Çevrimdışı kadircagri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bizde radyo için yazılım guncellemesı yaptrdık efede

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dt_okan;441080
düzelme var tabiki yüksek oranda. ancak hala netlikte problem var. sesin alçalıp artma hadisesi de zaman zaman oluyor bende. problemin %100 çözüldüğünü söyleyemem.

+1
gala ayarını sıfırlamak yardımcı oluyor. bu gaza basınca sesi bozuyor

Çevrimdışı bomani

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba,
13 ağustosta octavia 1.4 tsi elegance sahibi olduk.
aracı yüce otoda görüp test sürüşü yaparken aklıma hiç radyo problemi gelmedi.
ancak forumda ve tecrübeyle sabitlenince radyoda bariz problem var..
önceki aracımız toyota'da gayet net mükemmel çeken kanallar skoda ile ses gidip gelmesi yapıyor kısılıyor ,ama şirket otoparkında toyotanın kesildiği kanallar da bu araçta çekiyor...vs gibi değişik durumlar var ve çok sinirimi bozdu.1. şikayetim bu.
2. olarak aracın sesi sonuna kadar açılmıyor..
şöyle anlatayım mesela 40 ses seviyemiz var diyelim (bizim araçlarımızda çubuk olarak gösteriliyor) ses seviyesi 25 olduktan sonra ister 30 yapmışım ister 40 bana mısın demiyor ses artmıyor... arkadaşımda golf 6 var ses seviyesini asla sonuna kadar açamadık çünki rahatsız edici seviyelere gelebiliyor . ama ben bu arabada sonuna da dayasam 3-5 tık aşağıda çeksem ses asla değişmiyor.. bunu farkeden var mıdır?
birde araç full donanım olmasına rağmen bir türlü bluetooth bağlantısı yapamadım.. ayarlardan girdiğimde eşleşmiş telefon yok diyip duruyor başka bir müdahalede bulunamıyorum..
yani aracımda bluetooth yok mu? .. 60000 tl verdik bu araca. ama radyosundan bu bolero sistemden hiç memnun kalmadım...
araçta başka bir yerde bulunacak bir kusur yok.. gerek performans gerekse konfor olsun mükemmel.. ama bu fiyatta bir araca böyle bir müzik sistemi yakıştıramadım.. şirket araçlarımız tamamı ford . connect'ten tutun fiestenın en boş modellerine kadar var. müzik benim için çok önemli bu araçlarda gerçekten ses sistemi çok hoşuma gidiyor. e skoda alıyoruz aşağı mı kalacak diye düşünürken beni çok şaşırttı.
çekme problemi genel onu öğrendim ama ses seviyesi bas-tiz-mid oranlarında sorun yaşayan yada bluetooth bağlantısı ile ilgili yardımcı olabilecek arkadaşım olursa çok sevinirim.
iyi forumlar.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bomani;443121
arkadaşlar merhaba,
13 ağustosta octavia 1.4 tsi elegance sahibi olduk.
aracı yüce otoda görüp test sürüşü yaparken aklıma hiç radyo problemi gelmedi.
ancak forumda ve tecrübeyle sabitlenince radyoda bariz problem var..
önceki aracımız toyota'da gayet net mükemmel çeken kanallar skoda ile ses gidip gelmesi yapıyor kısılıyor ,ama şirket otoparkında toyotanın kesildiği kanallar da bu araçta çekiyor...vs gibi değişik durumlar var ve çok sinirimi bozdu.1. şikayetim bu.
2. olarak aracın sesi sonuna kadar açılmıyor..
şöyle anlatayım mesela 40 ses seviyemiz var diyelim (bizim araçlarımızda çubuk olarak gösteriliyor) ses seviyesi 25 olduktan sonra ister 30 yapmışım ister 40 bana mısın demiyor ses artmıyor... arkadaşımda golf 6 var ses seviyesini asla sonuna kadar açamadık çünki rahatsız edici seviyelere gelebiliyor . ama ben bu arabada sonuna da dayasam 3-5 tık aşağıda çeksem ses asla değişmiyor.. bunu farkeden var mıdır?
birde araç full donanım olmasına rağmen bir türlü bluetooth bağlantısı yapamadım.. ayarlardan girdiğimde eşleşmiş telefon yok diyip duruyor başka bir müdahalede bulunamıyorum..
yani aracımda bluetooth yok mu? .. 60000 tl verdik bu araca. ama radyosundan bu bolero sistemden hiç memnun kalmadım...
araçta başka bir yerde bulunacak bir kusur yok.. gerek performans gerekse konfor olsun mükemmel.. ama bu fiyatta bir araca böyle bir müzik sistemi yakıştıramadım.. şirket araçlarımız tamamı ford . connect'ten tutun fiestenın en boş modellerine kadar var. müzik benim için çok önemli bu araçlarda gerçekten ses sistemi çok hoşuma gidiyor. e skoda alıyoruz aşağı mı kalacak diye düşünürken beni çok şaşırttı.
çekme problemi genel onu öğrendim ama ses seviyesi bas-tiz-mid oranlarında sorun yaşayan yada bluetooth bağlantısı ile ilgili yardımcı olabilecek arkadaşım olursa çok sevinirim.
iyi forumlar.

Merhabalar arkadaşım. Bu radyo problemi biz ilk alanlar için can sıkıcı bir durumdu ama artık değil bu kadar canını sıkmana gerek yok. Servise götürdüğün zman söyle yarım saatlik bi işi var forumda okumuşsundur problem büyük ölçüde gideriliyor. Onun dışında aracına siparişte bluetooth kiti almadıysan bluetoothun yoktur. Bunu direksiyonun sağ tarafındaki tuşlardaki ölü bölgen varsa daha net anlayabilirsin. Bolero sistemine gelirse kesinlikle laf edilebileck bir sistem değil. Eski rcd lere kıyasla ve piyasadaki çoğu ekrana kıyasla mükemmel bir ekran hiç olmasa kapasitif ekrana sahip yakınlık sensörü var renkler canlı. Yanlız video işi sıkıntı başka bir sorunu yok. İyi forumlar

Çevrimdışı bomani

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki arkadaşlar birşey sorsam,
mesela ben bluetotth kiti almadan aldım arabayı ama aklıma düştü taktırmak istiyorum.
opsiyon olarak servise belirttiğimde aracıma takarlar mı?
aynı soru diğer opsiyonlar içinde geçerli.
mesela park asistanı? yada sadece ön park sensörleri?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bomani;443210
peki arkadaşlar birşey sorsam,
mesela ben bluetotth kiti almadan aldım arabayı ama aklıma düştü taktırmak istiyorum.
opsiyon olarak servise belirttiğimde aracıma takarlar mı?
aynı soru diğer opsiyonlar içinde geçerli.
mesela park asistanı? yada sadece ön park sensörleri?

Bluetooth kiti sonradan takılaniliyor ön park sensörleri de tahminimce komple yeni sensörlü tampon takılarak ops uyumlu şekilde boleroya bağlanabilir. Ancak park asist için ön arka tampon ve kiti gibi şeyler almakta gerekir ondan dolayı hiç girmemek gerek o işe

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;443770
Gala ayarlarina nasil giriyoruz

radyodan ayarlara girince ses ayarları var. burayı secince menude gorunuyor

Çevrimdışı dt_okan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar; radyo güncellemesinden sonra problemin tamamen çözüldüğünü düşünüyormusunuz?

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tamamen düzelmedi ama idare eder düzeyde.

ben gala ve ses kısma özelliğini kapattım. bunlar açıkken yine artma azalma oluyor

Çevrimdışı dt_okan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
:) kötünün iyisi bencede. yeni bir güncellemeyle çözülürmü acaba? tekrar aramayı düşünüyorum  yüce otoyu. sorun bence antenin cama entegre olmasıyla alakalı. adam gibi bi anten yapsalardı bu problem yeşanmayabilirdi.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eskiden tv ler icin yukseltici olurdu. acaba arac icin  multimedia satan yerlwrde radyo icin yukseltici var midir

Çevrimdışı dt_okan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;444399
Eskiden tv ler icin yukseltici olurdu. acaba arac icin  multimedia satan yerlwrde radyo icin yukseltici var midir

varsa bile estetik bir görüntü yakalanabileceğini düşünmüyorum.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;443217
Bluetooth kiti sonradan takılaniliyor ön park sensörleri de tahminimce komple yeni sensörlü tampon takılarak ops uyumlu şekilde boleroya bağlanabilir. Ancak park asist için ön arka tampon ve kiti gibi şeyler almakta gerekir ondan dolayı hiç girmemek gerek o işe
Bluetooth kiti sonradan takılabiliyor demişsiniz. Ben de taktırmak isterim ancak tavandaki alarm sensörünün olduğu yerde mikrofon olması, direksiyonda da telefon kontrol tuşlarının bulunması gerekmez mi? Bu parçaları da değiştirmeli diye düşünüyorum.