škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 269502

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben geçen yaz 1100 km. yi gördüm,  daha menzil 100km falan gosteriyordu. 90-110km. hizlarda, dikkatli kullandim. Klimayi kapasam ve 80-90 la gitsem belki 1250 bile yapabilirdim (yakit için sabırlıyımdır).

karyaz

• Ziyaretçi
2012 1.6 tdi mazot litresi 4.27 km de 26 kuruş yakıyor şehir içi , (yakıt sarfiyatı kontrolü yapmadan) kullanımda :)

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Edremit Güre Hattuşa'dan Altınoluk Küçükkuyu Assos Behramkale yolculuğumuz. Küçükkuyu'ya kadar çok sıkışık olmayan ama bol trafik ışıkları olan düz ve 3 şeritli bir yol fakat Küçükkuyu'dan sonrasında Assos'a kadar tek gidiş ve geliş dar dağlık inişli çıkışlı virajlı güzel bir yol ortalama hız 44 km genellikle 60=80 km sürat aralığında mükemmel bir yakıt tüketim değerleri 100km/3.9  4.0 lt  

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallahınız var Zafer Bey, iyi bir değer. Az km yapan benzinci olarak yaklaşık kuruş olarak iki katına geliyor. Ama yapılan toplam km yi üstüste koyunca da az km yapanları yine kurtarmıyor!;) Çünkü bu hesaba göre 60K km de ancak sıfır dizel motor farkını telafi edebiliyor (ikinci elde satarken bir kısmı alınabiliyor), MTV ve diğer masrafları hesaplamadım.

Neticede; mutluyum, mutlusun, mutlu... ise sorun yok:gaz:

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Recep bey 2.5 yıl sonunda 16.000 km yol yapmış ama dizel tercih etmiş biri olarak bu sıfır alırken ödenen farkı ve diğer etkenleri hiç düşünmedim ama bu değerleri görmek ve aracı kullandıkça her açıdan verdiği kullanım zevki ve maliyetleri olarak çok mutluyum. Bazen ne zaman yakıt aldığımı bile unutuyorum biraz daha dikkat etsem araç nerede ise yakıt yakmadan gidecek :):D:xx:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9325]rocky62[/MENTION]  Abi senin canavar yine koklamış mazotu

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] Mehmet kardeşim gerçekten koklamak tabiri bu olsa gerek valla bu değerleri tutturmak için özel bir uğraş vermedim Güre Küçükkuyu arası bilenler bilir bir çok trafik ışığı var ve sürat limitleri olan yerleşim bölgesi 60-80 km/h ile sakin kullanımda bu değerler çıktı ama tabiki biraz yüksek süratlerde ve performanslı kullanımda bu değerler olanaksız. Ama şöylede bir durum var Yeti'nin fabrika verileri ortalama 4.6L/100 km

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tek bildiğim, şu anki 1.4 TSI benzinli Yeti'min bir önceki 1.6 benzinli Roomster'ımdan daha çok yaktığı... Ne ilginç... Hem daha yeni teknoloji bir motor olsun, hem de daha çok yaksın!...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06FSE21;597374
Tek bildiğim, şu anki 1.4 TSI benzinli Yeti'min bir önceki 1.6 benzinli Roomster'ımdan daha çok yaktığı... Ne ilginç... Hem daha yeni teknoloji bir motor olsun, hem de daha çok yaksın!...

Yakıt olarak karşılaştırmak için aslında aracın kilosu, rüzgar direnci, lastik ebadı kriterleri bir birinin aynı yada yakın olması gerekiyor o yüzden aralarında fark olduğu için yakıt olarak da fark olması normal. Mesela Hyudai İX35, Tuscon çok daha fazla yakıyor Yeti'den, Benim için tüketimi makul ama tabi kişiye göre değişir ben şu an ş.içi, ş.dışı karışık 7,5 lt civarı geziyorum o da bana normal geliyor.

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;597402
Yakıt olarak karşılaştırmak için aslında aracın kilosu, rüzgar direnci, lastik ebadı kriterleri bir birinin aynı yada yakın olması gerekiyor o yüzden aralarında fark olduğu için yakıt olarak da fark olması normal. Mesela Hyudai İX35, Tuscon çok daha fazla yakıyor Yeti'den, Benim için tüketimi makul ama tabi kişiye göre değişir ben şu an ş.içi, ş.dışı karışık 7,5 lt civarı geziyorum o da bana normal geliyor.

Kesinlikle katılıyorum hocam... Aerodinamiği, ağırlığı ve lastik ebatları çoook farklı... Benimki biraz latifeydi aslında...

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araç 1.2 tsi dsg 5 kişi vardı araçta. istanbul düzce git gel 500 km 180 tl yakıt tükettim. Genelde 120 yle gittim zaman zaman 140-160 lara cıktım. 7.5 litre yapıyor güncel benzin fiyatından bence makul değer 90 la gitsem 6 ları gorebilirdim. Ama yokuşlarda bile aracı devirden düşürmedim hızımı korudum.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde 850 km lik ortalamam 7.8 lt, ort.hız 23 km.

karyaz

• Ziyaretçi
1.6 tdi  130 HP , 295 TORK

175 tl.lik mazotla 705 km yol yaptım
 4.20 tl mazot lt fiyatı
 400 km uzun yolda
 305 km kısmıda şehir içinde
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2016, 13:47:29 Gönderen: karyaz »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelde kilometrede 25 kuruşla iyi bir tüketim. Benzinlide 38 kuruş.
fark 13 kuruş x 100 bin km = 13 bin TL. + fazladan bağlanılan paranın yıpranması + MTV farkı + bakım farkını da ekleyince çok km görünse de hem satarken dizelin farkının büyük bir kısmı geri alınırken dizel daha çok psikolojik rahatlık sağlamaktadır.

Bu yolu 10 senede yapabilecek olanlar için benzin iyidir, bir de pahalı olmasa!:o

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;597778
Bu yolu 10 senede yapabilecek olanlar için benzin iyidir, bir de pahalı olmasa!:o

3 senede 30.000 km sizin hesaba göre ben benzine devam :D. Dizel alsaymışım motor farkı anca kapanacakmış.