škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç içi kamera testi MINI MD80

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba, nasiol uygulama videoları konusunda paylaştığım videoyu çektiğim kamera merak konusu olmuştu. Hatta toplu alım gibi fikirler ortaya atılmıştı. :)
Ben de, plansız olsa da kısa bir tanıtım yapayım istedim. Umarım almak isteyenlere yardımcı olur.
Kameramız çakma tabir edilen çin mallarından. Ekonomik değeri kargo dahil 10.95 $ = 19.10 Tl. Önemli bir rakam değil. Ben de merakımı gidermek için bu parayı heba ederim diyerek kamerayı almış oldum. :) Linkini de unutmadan vereyim.
http://www.buyincoins.com/details/mini-md80-sport-spy-camera-camcorder-dv-dvr-webcam-tf-card-product-1310.html

Gelelim incelemeye.
Kutu içinden 3 farklı bağlantı aparatı, 1 adet silikon koruma kabı, 1 adet taşıma ipi ve 1 adet usb kablosu çıkıyor. Çok kaliteli olmasalar da, iş görecek nitelikteler.

Araca nasıl monte edeceğimi düşünüyordum. Meğerse çözüm elimin altındaymış. :) Cep telefonu, bozuk para, anahtar vs. tutmak için üretilmiş kendinden yapışkanlı zamazingo'yu torpidonun cama yakın orta kısmına sabitledim, üzerine de kamerayı ilgili aparatla konuşlandırdım.

Hava çok soğuk olduğundan araç içinde çekim yapmaya üşendiğimden, çekimleri mutfak balkonunda hallettim. :)

Bir kaç denemeden sonra aracın içindeki yer ve açı net olarak ortaya çıkar. Bunun için kamerayı tutan kısımın vidasını hafif gevşek bırakarak ileri geri oynamalarla net açı bulunabilir. Tabi yanınızda dizüstü bilgisayar bulunursa her denemeden sonra görüntü kontrol edilerek, konum netleştirilir.
Bu kamera aynı zamanda webcam görevi de yapıyor. Olmadı, msn'de en fiyakalı görüntülerinizle sohbet edersiniz. :++:
Asıl görevini ortaya çıkarma zamanı geldi. Öncelikle kameraya mini sd kart takacaksınız. Ben 4 gb'lık kingston marka kart taktım. 8 gb'ta kadar kartları destekliyor.
Görüntüde hafif takılmalar oldu. Ama class değeri yüksek bir kart takılırsa bunun önüne geçilir diye düşünüyorum.
Yaptığım testte kamera hiç bir şekilde yapışkanlı aparattan ayrılmadı, düşmedi. 3.67 gb, 56 dakika kayıt yaptı ve şarj bitti. Oysa evin içinde sabit bir noktada ışık değişkenliği olmayan bir ortamda 1 saat 35 dakika kayıtı gördüm. Ama 1 saat gibi bir süre kayıt yapması da mükemmel denebilir.
Test videosuna geçmeden önce olumsuz yönlerini de yazmak istiyorum.
5.5 cm boyu, 2 cm eni, 1.5 cm derinliği olduğundan (mezuro ile ölçtüm hata olabilir) tuşlar üzerine minik şekilde konumlandırılmış. Dolayısıyla açma kapama veya mode tuşuna istemeden basabiliyorsunuz. Ayrıca kayıt sırasında ışıklar net görünmediğinden kayıtta mı? değil mi? endişesi yaşıyorsunuz. Mavi ışık ve kırmızı ışık sürekli yanarken kayıta hazır halde bulunuyor. Kayıt tuşuna bastığınızda kırmızı ışık yanıp sönmeye başlıyor. Ama arkadan bunu görmek mümkün değil, mutlaka kameraya üstten bakmak zorundasınız. Sanırım 20 liralık kamera için bu kadar laf ebeliği yeter. :)
Sıra videoyu izlemeye geldi. Tamamını koyamayacağım için editledim ve karizmatik sesimden dolayı yoğun bir hayran kitlesi oluşturmamak adına (tabii ki youtube'da burada kimse sallamaz ) beğendiğim bir müziği üzerine koyuverdim. Umarım telif hakkı filan demezler. :)
Bir de cam temiz olsaydı süper olacaktı. Dediğim gibi anlık bir kararla plansız gerçekleşti her şey. :++:

[YOUTUBE]jnatwo7hNrQ[/YOUTUBE]

06lkn66

• Ziyaretçi
anneme kodağın portatif video kamerasını almıştım bende onunla deneyim hd video çekebiliyo belki iş görür

opel33

• Ziyaretçi

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güzel bir fantazi,ama ben önce arka park sensörü zannetmiştim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sen arka park sensörü olarak kullan hocam. Ama önce bir dizüstü bilgisayar konuşlandır torpidonun üstüne. :++:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürekli kayıt edebilse güzel olurdu.Seyahat süresi boyunca kayıt yapsa güzel olabilir.Hatta gece açık bırakacaksın, arabaya yamuk yapacak olursa hersey kayıtta :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kameranın gece performansını test ettim. Çok iyi değil.

[YOUTUBE]dChqUnN6V1g[/YOUTUBE]