škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akü Şarj Etme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımda 2.5 yıllık delphi 60A lik akü var.15 gündür aracım yatıyor.Yeşil gösterge ışığı sönük siyah şekildeydi yazdan beridir.Fakat siyah olmasına rağmen çok iyi çeviriyordu marşı.Kış girdiğinden beri kendine hissettirmeye başladı ve marşta yavaşlama oldu.Genellikle kısa mesafe kullandığım için şarj da etmiyordu.Havalarda şu günlerde soğuktu bugün işim vardı çalıştırmaya çalıştım fakat çalışmadı.Takviye ettirdim.Yaklaşık 30-35 km yol yaptım.Aracın şarj dinamosunı kontrol ettirdim çok iyi dediler.Araç üstünde ne kadar yol yapılırsa akü normal duruma döner?Aküyü şarja vermek istemiyorum çünkü şarj ettirince hayır gelmiyor aküden araç üstünde yavaş yavaş şarj etmek istiyorum.

ali baba

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Sirius;310289
Aracımda 2.5 yıllık delphi 60A lik akü var.15 gündür aracım yatıyor.Yeşil gösterge ışığı sönük siyah şekildeydi yazdan beridir.Fakat siyah olmasına rağmen çok iyi çeviriyordu marşı.Kış girdiğinden beri kendine hissettirmeye başladı ve marşta yavaşlama oldu.Genellikle kısa mesafe kullandığım için şarj da etmiyordu.Havalarda şu günlerde soğuktu bugün işim vardı çalıştırmaya çalıştım fakat çalışmadı.Takviye ettirdim.Yaklaşık 30-35 km yol yaptım.Aracın şarj dinamosunı kontrol ettirdim çok iyi dediler.Araç üstünde ne kadar yol yapılırsa akü normal duruma döner?Aküyü şarja vermek istemiyorum çünkü şarj ettirince hayır gelmiyor aküden araç üstünde yavaş yavaş şarj etmek istiyorum.

kırmızı ile taradığım yerde yazılanın olabileceğini hiç zannetmiyorum...
yada,kullanılmaya kullanılmaya bitmiş akü araç üstünde şarj olmaz diye biliyorum..
mutlaka şarja bağlanıp 24 saate yakın şarjda kalmalı..
yoksa çöp..

Çevrimdışı nihatarsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim akü de uzun süredir gösterge camından siyah görüyordum 1 hafta önce sarj dinamosu arızalandı baştan aküye bir bakım yapayım dedim ve akünün üst kapaklarını söktüm ve sülfirik asit yogunlugunu ölçtüm çok düşük çıktı asit ilave ettim ve bir gece sarj da bıraktım şu an akü bomba gibi yeşil ışıgıda yanıyor beni uzunca bir süre idare eder sanıyorum

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Akü normale döndü gibi fakat yeşil ışığı yanmıyor.Marşı normale döndü.Biraz daha yol istiyor sanırım.Kapaklarını açıp bi kontrol edeyim asit seviyesini.Bu arada akü tamamen bitmiş değildi elektrikli aksamı çalıştırıyordu fakat marş basarken tek tur dönüp duruyordu.Sanırım geçen seneydi yine yeşil ışığı sönüktü siyah gözüküyordu 80-90 kmlik yol yapmıştım yeşil yanmıştı.Bu aralar çok kısa mesafe kullandım sanırım bundan kaynaklı bir sorun oldu ve aracımda anfi var.