škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ZiyaBackir;639376
Arkadaşlar Merhaba ,
2016 1.4 dsg ile bayram tatil için İstanbul - Bursa - Foça Yolculuğu gerçekleştirdim.
Lastikleri Eko ayarında şişirdim ve yol boyu 90km/sa'ı geçmedim. Yolculuğa başlamadan önce yedek depo ve gırtlak dolum yaptım.  Haritanın verdiği süreden 45 dk lık gecikme yaşadım.
Keyifli Forumlarımız Olsun
 ][/URL]

ha gayret hocam 1lt e bişi kalmamış. bu nasıl rakam :)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;639391
ha gayret hocam 1lt e bişi kalmamış. bu nasıl rakam :)

araç dizel :D

Çevrimdışı Oswald

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;638940
hocam ben bu rakamı eyüpden başlayıp e5 üzerinden büyükdere caddesinden giderek sanayi arasında ulaşıyorum. sabahları bu rota 14dk ve ortalamam 5lt.
ama akşamleyin aynı rota 1.5 saat 11lt. dur kalk konusu mahvediyor.

Haklısın hocam dur kalk trafik tsi'ın en büyük düşmanı :)

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta Datça tatili yaptık 2016 1.2 Fabia dsg ile. Sabah Bostancı'da depoyu doldurduk, 4 kişi, bagaj ağzına kadar dolu ve yolda da hep klima açık. Muğla'da(yaklaşık 650km herhalde) tekrar benzin aldık, 221 liraya depo doldu. 35 litre gibi bir benzin almışız yani, ortalama 5.3 yapıyor. Bu kadar ağırlık ve klimayla fena değerler değil sanırım. Şehiriçi ve şehirlerarası da 5-6 arasında geziyor genelde ortalamalar.

Çevrimdışı sonadanalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kendi rekorumu egale ettim, 1.0 tsi motor aracımla İzmir-Bursa yolunda gidiş dönüş yarım depo ile 600 km yol yaptım, arabalarımız çok çok çok az yakıyor da... Maalesef benzin pahalı vergiler çok

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamemo;641482
Bugün kendi rekorumu kırdım :D
][/URL]

hocam motor rölantide zaten 0,6 yakıyor. kaçla gittin kaç km gittin bu nasıl rakamdır :)

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;641483
hocam motor rölantide zaten 0,6 yakıyor. kaçla gittin kaç km gittin bu nasıl rakamdır :)

Hocam yolun çoğu yokuş aşağıydı. Genellikle 70-80 ile gittim. Aslında kullanırken özellikle ortalamayı düşüreyim diye bir fikir yoktu aklımda, ortalamayı şöyle bir kontrol edeyim dedim 3.1'i görünce şok oldum.:)

Çevrimdışı sonadanalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamemo;641503
Hocam yolun çoğu yokuş aşağıydı. Genellikle 70-80 ile gittim. Aslında kullanırken özellikle ortalamayı düşüreyim diye bir fikir yoktu aklımda, ortalamayı şöyle bir kontrol edeyim dedim 3.1'i görünce şok oldum.:)

gittiğiniz yol kaç kilometreydi peki, bu rakam ancak anlık tüketimde görülür, muhteşem ortalama gerçekten

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/

Bu da benden olsun :) . Sadece araç hareket etsin diye 50mt gaza dokunmuşumdur. Sonra yaklaşık 1-2km rampadan indim o kadar.

Normalde hiç böyle bir hesaplama göreceğim aklımda yoktu. Baktım ortalama haberim olmadan diplere düşmüş. Bende geyiğine fotoğrafını çekeyim dedim :)

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sonadanalı;641504
gittiğiniz yol kaç kilometreydi peki, bu rakam ancak anlık tüketimde görülür, muhteşem ortalama gerçekten

Hocam inanın çok dikkat etmedim, ama tahminen 10-15 km yol yapmışımdır. Aracı kasıtlı olarak km düşürecek şekilde de kullanmamıştım. Ortalamayı kontrol edeyim dedim, 3.1'i görünce şok oldum.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Konya malum düzlük alan :) Düz alanda anca bu kadar düşük görebildim dün akşam. Her yerde EDS sistemi var. 70 i geçemiyorsun. Haliyle araba da tasarruf yapıyor :)

Konya'yı bilenler için; Dedeman'ın oradan Otogar'ın arkasına Yazır mahallesine gittim. Ve aynı yoldan geri döndüm. Araçta 2 yetişkin bir çocuk vardı. Kışlık Nokian WR D4 lastik takılı. En son Total'den yakıt almıştım. Yollar sakindi. 1 kez ışıkta durdum giderken de gelirken de.

Giderken

Dönerken

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ankaradan aydının bir ilçesine 550 km kadar yol yaptım. Lastikler nokian wr d4 kış lastiği. Ortalama suratım 100 ile 110 arasında idi. Ortalama 4.6 litre ile geldim ve yarım depodan biraz fazla yakıt gitti. Tek kişi ve az miktarda eşya vardı. Bana biraz fazla geldi sizin düşünceniz nedir. Ben 4.2 ler beklerdim.

Afyon tarafında dehşet bir yanal ve karşıdan gelen rüzgar vardı arabayi savuracak kadar güçlü idi.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozgurcollu;646875
Ankaradan aydının bir ilçesine 550 km kadar yol yaptım. Lastikler nokian wr d4 kış lastiği. Ortalama suratım 100 ile 110 arasında idi. Ortalama 4.6 litre ile geldim ve yarım depodan biraz fazla yakıt gitti. Tek kişi ve az miktarda eşya vardı. Bana biraz fazla geldi sizin düşünceniz nedir. Ben 4.2 ler beklerdim.

Afyon tarafında dehşet bir yanal ve karşıdan gelen rüzgar vardı arabayi savuracak kadar güçlü idi.

Arkadaşım, evvelki gün Konya-Ereğli arası yolculuk yaptım. Müthiş bi karşı rüzgar vardı. 120km civarında gittim. İnan’ın ekranda 6.1 / 6.5’leri gösteriyordu. Aynı gün Karaman’a dönüşümde rüzgar yoktu. Yolda çık sakindi. Aynı hızlarda 4.5/5.0 litre gösterdi. Diyeceğim kış lastiği, yolun durumu ve rüzgar ciddi şekilde yakıtı etkileyen faktörlerin başında geliyor.