škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;637506
Bahsettiklerinizin olması için aracı sürekli S modda kullanıyor olmanız lazım. Bende 1.0 TSI DSG Octavia var. 3.000 km oldu. Hep şehir içi kullanıldı. Şu an 7 litre ortalamam. 11 litre çok yüksek bir tüketim.

üstad istanbulu neresindesin, nereden nereye gidiyorsun :) saat kaçta yola çıkıyorsun :D:D

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;637530
üstad istanbulu neresindesin, nereden nereye gidiyorsun :) saat kaçta yola çıkıyorsun :D:D

Bostancı'dayım. Genelde aracın gittiği güzergahlar Bostancı - Kadıköy, Bostancı - Şişli, Bostancı - Kurtköy ve Bostancı - AHL. Daha şehir sınırları dışına çıkmadı araç. Çoğu zaman da sürekli dur kalk sabah, akşam ve hafta sonu trafiğinde kullanıldı. Şehirler arası yol yapsam eminim bu tüketim çok daha aşağı iner.

Çevrimdışı dadas15

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;637516
Benim şehir içi 6-7 litre  şehir dışı 4.5 civarında

Sizin vites S modda olabilir mi :D

hocam S modda değil özellikle kontrol ettim. göstergede D1  D2 yazıyor.
S modda olunca yine D mi yazar acaba?

birde vites geçişi cok geç oluyor. 3000 devir ve sonrasında oluyor

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dadas15;637538
hocam S modda değil özellikle kontrol ettim. göstergede D1  D2 yazıyor.
S modda olunca yine D mi yazar acaba?

birde vites geçişi cok geç oluyor. 3000 devir ve sonrasında oluyor

3000 devirde vites geçişi çok anormal bence. Düz yolda oluyor demi bu olay rampa çıkarken inerken falan değil.

Çevrimdışı dadas15

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;637551
3000 devirde vites geçişi çok anormal bence. Düz yolda oluyor demi bu olay rampa çıkarken inerken falan değil.

düz yolda oluyor

Çevrimdışı BahadirE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
7.500 km devirdim. Havaların düzelmesiyle birlikte şehir içi (İstanbul / Maslak-Bakırköy) 6 lt ile şehir dışı 5 lt ortalamaları yakalıyorum. Son yakıt aldığımdan bu yana sadece işe git gel yoğun trafikte kullandım, ortalamam 6,1 lt. Şehir içinde bir depoyla yaklaşık 700-750 km yol yapıyorum.

Bir de Google Car Play'de navigasyonu her seferinde kullanırım ve sürüş tekniği ve varış saati üzerine hesaplamalar yaptım. İstanbul içinde 1 saatlik bir sürüş yaptığınızda ve aracı seri kullandığınızda gideceğiniz yere maksimum 5 dk önce varıyorsunuz, ancak yakıt tüketimi bu durumda yani seri kullanımda 7 lt üzerine çok rahat çıkıyor.

Önünüzdeki araç durmuşsa gaza yüklenmeyin, yokuş aşağı gaz kullanmayın, hız limitlerine uyun maksimum 5 dk zararınız olacak (bir dal sigara içme süresi :) ). Trafik de çok yoksa 5-5.5 ortalamaları yakalarsınız. Standart trafikte ise 6 lt'yi geçmezsiniz. Kısaca olay biraz da size bağlı arkadaşlar.

Çevrimdışı ESPoff

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu da benim 1.0 TSI’ in yakıt değerleri. (Şehiriçi Shell Nitro yakıt ile)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ceyupoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dadas15;637496
merhabalar,

aracı bir aydır kullanıyorum ve 11 litre yakıyor.
bendemi sorun var araçta mı anlamadım. 5-6 litreyi şehir içinde nasıl yakalıyorsunuz.
mümkünse tavsiye alabilirmiyim.
araç otomatik, 2015.
devir yaklaşık 4000 e vurduktan sonra vites atıyor.
bazen 5. 6. viteste 80 de gidiyorum.
aydınlatırsanız sevinirim

Dsg tamamen sizin gaza yüklenmenize göre vites değiştirir. Spor veya D modu farketmeksizin. Eğer gazı okşamak yerine gaza sert basıyorsanız vites 3000 de atar 3500 de atar. Gaza ayağınızın altında yumurta var gibi kırılcakmış gibi okşayarak basarsanız vites atış devri düşer. Az yakarsınız. Klima açık, yoğun trafik, araba da 6 kişi istanbul içi 9 litre gördüm bende. Aracı daha yeni aldım. Dikkat edildiği sürece daha az yakacağını düşünüyorum. 1.2 tsi dsg 110 hp 2017 model.

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ESPoff;637788
Bu da benim 1.0 TSI’ in yakıt değerleri. (Şehiriçi Shell Nitro yakıt ile)

Hocam bu değeri nasıl yakaladınız? Aracı sürüş tarzınız nasıl?

Çevrimdışı ESPoff

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamemo;638205
Hocam bu değeri nasıl yakaladınız? Aracı sürüş tarzınız nasıl?

Bildiginiz memur işi sürüş tarzı aslında. Ani hızlanmalardan kaçınıp yavaşlayacağım yere gelmeden makul bir mesafede kas gezme vs. ama bence en geçerli sebep tabii benim kendi düşüncem yorumum bu doğru da olmayabilir bir iki depo tasarruflu kullanma ve aracı buna alıştırmak

Çevrimdışı Oswald

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ataşehir / Tuzla sabah trafikte sol şeride nadiren geçerek kullanıyorum 1.2tsi yazılım var 17 jant var 215/40 r17 lastik var ortalama 5-5.3
Gece boş yolda aracın canını alacak gibi kullanıyorum 200-220 km/h ortalama 8.5-11

şehir içinde 11L nasıl yakalıyorsunuz yahu ? ekonomik araç kullanma kriterlerinden mi bi habersiniz :)

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Oswald;638935
Ataşehir / Tuzla sabah trafikte sol şeride nadiren geçerek kullanıyorum 1.2tsi yazılım var 17 jant var 215/40 r17 lastik var ortalama 5-5.3
Gece boş yolda aracın canını alacak gibi kullanıyorum 200-220 km/h ortalama 8.5-11

şehir içinde 11L nasıl yakalıyorsunuz yahu ? ekonomik araç kullanma kriterlerinden mi bi habersiniz :)

hocam ben bu rakamı eyüpden başlayıp e5 üzerinden büyükdere caddesinden giderek sanayi arasında ulaşıyorum. sabahları bu rota 14dk ve ortalamam 5lt.
ama akşamleyin aynı rota 1.5 saat 11lt. dur kalk konusu mahvediyor.

Çevrimdışı ceyupoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Bunlar da benim Hendek-İstanbul arası değerlerim. Tam park ederken 5.0 oldu. Daha uzun bir yol yapsam 4,5 lara kadar düşebilirim diye düşünüyorum.

1.2 tsi dsg. 2016 model. Klima açık. Bagajda mangal vs malzemeler. 2 yetişkin. Ayrıca 215-45-16 jant lastik orjinal.

« Son Düzenleme: 19 Haziran 2018, 11:41:55 Gönderen: ceyupoglu »

Çevrimdışı ZiyaBackir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba ,
2016 1.4 dsg ile bayram tatil için İstanbul - Bursa - Foça Yolculuğu gerçekleştirdim.
Lastikleri Eko ayarında şişirdim ve yol boyu 90km/sa'ı geçmedim. Yolculuğa başlamadan önce yedek depo ve gırtlak dolum yaptım.  Haritanın verdiği süreden 45 dk lık gecikme yaşadım.
Keyifli Forumlarımız Olsun
 ][/URL]