škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tfsi araç alınır mı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tfsi motor arac onerir misiniz tfsi lpg lpdi uyumlu mudur bilgisi olan kullanan var mi lpg sistemsiz yakit tuketimi nasildir benzinde cok yakar mi

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;621465
Tfsi motor arac onerir misiniz tfsi lpg lpdi uyumlu mudur bilgisi olan kullanan var mi lpg sistemsiz yakit tuketimi nasildir benzinde cok yakar mi

5 yıl golf goal 2006 model fsi kullandım lpg olmadan Ankarada yoğun trafikte 8 lt  tüketim vardı lpg ye ihtiyaç duymadım. lpg lpdi motor kod numarasına göre takılabiliyor bazı kodlarda hiç takılamıyor.
Klasik lpg sistemleri olmuyor fsi tsi motorlarda lpg işi biraz sıkıntılı.
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2017, 19:42:40 Gönderen: Blue Rapid »

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Audi a4 tfsi dusunuluyor 2.0 sivi sistem lpdi princ in uyumlu diye duymustum acaba lpg siz cok mu yakar yoksa yakit makul mudur  2.0 200 hp arac icin benzinli bira z dusundurdu

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıvı sistemler yeni nesil tsi lar için uygundur.2.0 içinde aynısı geçerli.Tabi birde kit fiyatlarını araştırın derim en son 7500 tl civarındaydı.

Benzine gelecek olursak 2.0 TFSI araç şehir içi en fazla 11 lt yakar. Normal kullanımda 9-10 arası değişir.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
prince in lpdi sistemi var diye biiyorum atiker brc ve diger markaların da sanırım varmıs motor koduna gore tfsi motorlara uyumlu diye bir izlenim edindim alınacak arac 2.0 200 hplik bir arac yakıt olarak sehir içi 7 sehir dısı 5 6 litrelerden bahsedildi sahibi tarafınfan ama performanslı kullanımda artar denildi fabrıka verilerine bakıyorum sehir içi 11 lt sehir dısı 6 ortalama da 8 litre diyor model olarak 2005 2007 model araclar lpg gerektirir mi boyle bir durumda yoksa benzinli binmek ne kadara patlar karar vermek zor cunku lpdi sistem sordugumda 5000 lira civarı denildi bu durumda lpdi sistemi mi benzin mi
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2017, 11:37:44 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakittan once audi nin tfsi larindaki yag yakma sorununu dusundunuz mu

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kayinco icin arac bakiyoruz aslinda biraz arastirma yaptigimizda bu araclarin bazilarinda bu sorun olmasi bizimde kafamiza takıldı acaba tum tfsi lerde ayni sorun var midir yoksa audi tfsilerde mi genelde bu sorun var zira bu ara simdi de benden yola cikarak kayinco octavia rs tfsi uzerinde yogunlasiyor rs bambaska bir arac aslinda kullanan vazgecemiyor ama tfsi benzinli olmasi yakiti dusunduruyor rs tfsi lerde de bu sorun var midir

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim.bildigim 2007 2011 arasinda bu sorun yasandi. Genelde de Audi de goruldu. Sasirtici sekilde bu araclari servise cagirip sorunu duzeltmek yerine arac sahiplerinin sorunla ilgili basvurulari beklendi. Cogu kisiye Turbo motor bu yag yakar safsatisiyla hicbir islem yapilmadi.  

Alacaginuz aracin iyi niyet garantisi devam ediyorsa Dogus bu sorunu garantiden hallediyor. Ama tek bir bakim bile kacirmissa xebinizden oduyorsunuz. Durum o kadar ciddi ki sandik motor getirmeye kadar varabiliyor.

Ama skoda nin rs lerinde bu sorunu hic duymadim