škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapı kromajı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kılıçaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün sürücü kapısını açtığımda kapı üst köşesi arka kapının üst krom çıtasına takıldı ve 15 santim kadar kalktı. Yerine taktım ama bakalım yine takılacak mı yada kendi kalkacak mı! Sen gel bu paraya superb sat, kapı kapıya takılsın.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benimkinde de aynısı oldu. Servise götürdüm, kronik sorun olduğu ve servis aksiyonun olduğunu söylediler. Şimdilik yapıştırdı ve ön-arka kromaj çıta siparişi verdi, gelince arayacaklar. Bilginiz olsun, can sıkmaya gerek yok.  :)

Bir de sağ ön cam fıskiyesinde sorun vardı, biraz dengesizdi. Onun da tanımlı servis aksiyonu olduğunu söyledi ve değiştirdikler.

Aracınız iyi bir araç bu değişimleri yaptırın ve keyfini çıkarmaya devam edin.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2016, 22:37:33 Gönderen: bilalduzenli »

Çevrimdışı Kılıçaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim. Bağışlayın tanımlı servis aksiyonu nedir ve tüm servislerde geçerli midir?

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla üretim sonrasında servise gelen hatalar ve onların sıklıkları sınıflandırılıyor. En çok karşılaşılan ortak üretim hataları için her servisin uyması gereken yönergeler oluşturuluyor. Mesela bir de BN97 kodlu mecburi bir servis aksiyonu vardı, elektrik aksamıyla ilgili. Gidince onu da çözümlediler.

Servisteki elemanın söylediğine göre kromaj açılması için skoda önce yapıştırın demiş, çözüm olmayınca yamulmalar vb. olunca değişim kararı vermiş. Bu bilgiyle giderseniz faydalı olabilir. İsterseniz servis adı da verebilirim.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende de aynı durum oldu, kronik bir durum olduğu, cam çıtalarının yapışma olmadığı, geçmeli olduğu söylendi. Çıtaları yerine oturtup, kapı ayarı yaparak sorunu düzelttiler. Şuan bir sıkıntı yok.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Benim aracımında kapı kromajında sıkıntı var. Henüz kalkma yapmadı ancak dokununca hafif oynama var. Biraz boşluk oluşmuş. Zamanla kalkma yapabilir. Ankaraya gittiğimde servise uğrayıp gösterebilirim.

Çevrimdışı ACS32

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün Çağ otomotiv Antalya'ya gittim. Kapı kromajı için aksiyon varmış.
Ön kapı lastiklerini söküp, lastikleri tutan yerleri özel bir yapıştırıcı ile sabitlediler. Bu uygulamanın yapılışını merkez önermiş. Eski Superblerde tırnak bölümleri olduğundan cam yukarı çıkarken sabit kalıyormuş. Yenilerinde bunun yerine 4-5 yerde 3 cm uzunluğunda yapıştırıcı ile sabitlemişler havalar ısınınca gevşiyor ve kapı lastiğini gevşetiyor, dolayısıyla ön kromajı arka kapınınki ile çarpışıyor ve kalkma meydana geliyor.
Sonuçta benim problem çözüldü. Servis süresi 2-3 saat arası ve hemen hemen satılan her arabaya bu uygulama yapılacak gibi görünüyor... maalesef
2016 2. çeyreğinden sonra üretilenlerde bu sorun çözülmüş dediler ama bilmiyorum son durum nedir. Garanti kapsamından çıksa bile bunu yapacaklarını belirttiler.
Bilginize

Çevrimdışı zaza12

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Kapı kromajları ve ayarları için serviste bir defa ayarları yaptırdım. Fakat yaklaşık 2 ay sonra sorun tekrar nüks edince bize de bir daha servis yolu göründü. Bu sefer servis tanımlı bir aksiyon olduğunu söyledi. Bu aksiyonu uyguladıkları araçlardan geri dönüş olmadığını ve sorunun çözüldüğünü söylediler.  benim de aracım 2. kere ayarlandıktan. Bilginize... Bu arada anladığım kadarıyla ile silikon ile müdahale edildi. Asıl sorun kapının kayması değilmiş. Asıl sorun camların her açılış ve kapanışında kapı fiillerinin kaymasıymış.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim iki ay önce çıta ayrılmıştı ve servis aksiyon var deyip yapıştırmıştı. Yeniden olmasını engelleyecek bir şey yapmışlar gibi gelmedi çünkü az da olsa ön kapı açılırken arka kapı fitiline sürtüyordu.

Nitekim dün akşam yine aynı yerden ayrıldı. Şimdi servise gidip ne söyleyeceğimi bilemiyorum. İşinizi tam yapın mi diyeceğim? 2 ayda bir çıta açılacaksa ve her seferinde servise gidip "aksiyon var" deyip yapıştırılacaksa araç bir süre sonra kendini sattırmak isteyecek. Kesin bir çözümü yok mudur bunun? En azından 2-3 sene idare etsin isterdim.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DEĞİştirecekler. bizimki de kalkmıştı. elle düzeltmeme rağmen kat yeri belli oluyordu. değiştirdiler.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kelebek camı ile birlikte komple değişim yaptılar. Bakalım bu sefer kalıcı olacak mı.

Çevrimdışı utkub

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bizimkide kalktı sol tarafdan bakıma götürünce yaptılar 5 6 ay oldu ve yine cıktı