škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Elektrikli bagaj

abeyy · 38 · 14571

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun lambalarda dururken yanlislikla elim bagaj dugmesine basti ve bagaj lambalarda acildi ne ettiysem bagaji icerden kapatamadim. Arabadan inip kapatmak zorunda kaldim. Kumandadan bagaj dugmesine basili tutunca bagaj kapaniyor ama bunu arac icinde yapmiyor. Iniyorum basiyorum kapaniyor. Ne ilginctir cami acip kumandayi disariya uzatip basiyorum yine kapamiyor illa beni disariya cikartiyor :) bunun cozumunu bulan oldumu?

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güvenlik nedeniyle bagaj kapağı, bagaj üzerindeki düğmeden veya 1 metre mesafe içindeyse kumandadan kapatılabiliyormuş. Yani herhalukarda inip kapatmak gerekiyor.

Belki vag-com kodlamasıyla birşeyler yapılıyor olabilir. Skoda dünyasında yeni olduğum için bu konuda bilgim bulunmuyor.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2015, 16:46:06 Gönderen: bilalduzenli »

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakikaten bu artık bir ihtiyaç. Buna çözüm bulmak lazım; bende araç içinde iken kumande ile kapatmaya çalıştım ama yemedi :)

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sacmalik bencede :) elektrikli bagajin mantigina aykiri neymis 2m yakinina gelmeden kapatmiyormus 50mden acabiliyorsa niye kapatmiyor 5. Kattan cocuk yanlislikla acarsa 5 kat asagiyami inecem :) hadi icerden kapamamasini anladim kontak icerdeyken kilitleme yapmamasi mantikli iyide elimi disari uzatiyorum gene kapatmiyo :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;542691
Sacmalik bencede :) elektrikli bagajin mantigina aykiri neymis 2m yakinina gelmeden kapatmiyormus 50mden acabiliyorsa niye kapatmiyor 5. Kattan cocuk yanlislikla acarsa 5 kat asagiyami inecem :) hadi icerden kapamamasini anladim kontak icerdeyken kilitleme yapmamasi mantikli iyide elimi disari uzatiyorum gene kapatmiyo :)

Hiç saçmalık değil. Vermeyeceksiniz çocuklara arabanın anahtarini. Oto anahtari oyuncak değil !
Bir de şöyle düşünün...... uzaktan açtınız bagaji ve arac görüşünüzün dışında, o anda bir çocuk atladı bagajın içine, sonra bagajı yine uzaktan kapattınız. Sonra ne olacağını siz düşünün.
En lüks araçlarda bile bu sistem boyle. Sirkette bir süre Bmw 7.35 kullandim, onda da uzaktan bagaj kapatılmiyordu.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Soylede dusunelim basmamasi lazim anahtar oyuncak degil ama cocuk basti asagiya inip bagaji elle kapatana kadar bagajdaki cantami laptobumu yoldan gecen biri alip kacarsa ne olacak :) bence sacmaligin daniskasi 2bin lirayi sadece acilsin diyemi verdik haa zaten hangimiz bagaji kumandadan aciyorki hala kapaktan aciyoruz dolayisiyla bu sacmalik

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsi kanaatim bu şekliyle de çok işe yaradığı yönünde. Yanlışlıkla açılma olayı çok sık yaşanan bir durum değil. AVM gibi yerlerde lpg kontrolü yapanlara da düğmeye basmasını söylerseniz sorun kalmıyor.

İçerken kapatmak güzel olurdur tabi ki. Bagaj kapanırken bir engelle karşılaşırsa geri açılıyor zaten. Dolayısıyla çok büyük bir güvenlik sorunu yok.

Vag-com olaylarını bilen arkadaşlar bir el atarsa belki bişeyler çıkabilir.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;542727
Hiç saçmalık değil. Vermeyeceksiniz çocuklara arabanın anahtarini. Oto anahtari oyuncak değil !
Bir de şöyle düşünün...... uzaktan açtınız bagaji ve arac görüşünüzün dışında, o anda bir çocuk atladı bagajın içine, sonra bagajı yine uzaktan kapattınız. Sonra ne olacağını siz düşünün.
En lüks araçlarda bile bu sistem boyle. Sirkette bir süre Bmw 7.35 kullandim, onda da uzaktan bagaj kapatılmiyordu.

En luks araclarda bu sistem.boyle dersen yalnis olur. 2014 model 5.30 xdrive olan aracta 70 metreden acip kapatabiliyorum. Bizim superb aracta 1 metreden kapatamiyorsun sacmaligin daniskasi bu. Bunun icin servise gitmeyi dusunuyordum ama ogrendimki uzaktan acabiliyorsun kapatmaya gelince arabaya sokulacaksin kapatmak ocon. Bunun bir mantikli aciklamasi olamaz. Kumandaya dahil baktirdim bu sorun icin.

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kumandaya 2 kez peşpeşe bas ve 2. basışında basılı tut. 100 metreden de kapandığını göreceksin.
İsyana gerek yok.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
deneyeyim bunu. dar kot vs giydiğimde bagaj açma düğmesi en kabarık olanı olduğu için bir kaç kez aracın bagajının açıldığına şahit oldum. arabanın yanına geri dönüp kapatmak zorunda kalmıştım.

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;618694
deneyeyim bunu. dar kot vs giydiğimde bagaj açma düğmesi en kabarık olanı olduğu için bir kaç kez aracın bagajının açıldığına şahit oldum. arabanın yanına geri dönüp kapatmak zorunda kalmıştım.

Ben genelde anlattığım şekilde kapatıyorum.
Biraz havalıda oluyor. :ok:

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hyayla24;618684
Kumandaya 2 kez peşpeşe bas ve 2. basışında basılı tut. 100 metreden de kapandığını göreceksin.
İsyana gerek yok.

risk alıp 6. kattan denedim çalışıyor :):):):gut:

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acaba içerdeki düğmeye de 2 kere hızlı basıp 2. De basılı tutsak kapanır mı deneyen olmamıştır hiç :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada "eğer yanlış hatırlamıyorsam" belirtilen özellik kessy olan araçlarda çalışıyor. Benimki gibi style kessy.siz araçlarda çalışmıyor.

Çevrimdışı sinanali59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hyayla24;618684
İsyana gerek yok.

Hocam çok güzel bir özellik. Kullanıcı kitabında dikkatimi çekmedi hiç.