škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid deneme talebi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar aracım eu5 1.2 tsi 105hp olanlarından. Merak ettiğim yeni 110luklar'ın nekadad farkettiğidir. Rolling tarzında sakin yollarda araçlarımızın hızlanmasını merak ediyorum. Katılmak isteyen kişiler olursa ben istan avrupa yakasındayım. Fabia rapid farketme dostça mini bi buluşma ve organizasyon tarzında denemeler yapabiliriz. Aracımı yılbaşından sonra yazılımla yükseltmeyi düşünüyorum hem farkı görmüş oluruz hep beraber.
Deneme nasıl olduğuyla alakalı örnek bir video.
http://youtu.be/ef4OMEGhYMs

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5 hp lik farkı kolay kolay fark edemezsiniz iyi bir sürücü bu farkı hissettirmez bile :) Yazılım yaptırdıktan sonra denemek daha mantıklı olur :)

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;536480
5 hp lik farkı kolay kolay fark edemezsiniz iyi bir sürücü bu farkı hissettirmez bile :) Yazılım yaptırdıktan sonra denemek daha mantıklı olur :)

Öncesi sonrası çok önemli kaç araba boyu farkediceğide önemli çünkü tr de hiç bir dyno testi sağlıklı değil desek yalan olmaz. Genelde yazılımcıların ellerinde makinalar ve kendi istedikleri vermek istedikleri değeri yazarlar verirler çok muammalı bir durum bu yüzden türk usulü kendi imkanlarımızla daha iyi olur. Fabia rapid farketmez 90lık 105lik 110luk dizel benzin herkesle dostane stres atabiliriz.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapidi bilmem ama 1.2 Tsı lar iyi yürüyor.Bende 1.8T 150 hp lik a4 kasa octavia var 1.2 tsi 105 lik golf7 ile ufak bi ışıklarda deneme yaptık 60 a kadar burun buruna yürüyor benimle daha sonra ben açıp gidiyorum ama şehir içinde düşük hızlar çok atak bu motor yazılımdan sonra dahada güzel olacaktır ama yüksek hızlarda hacimden dolayı turbonun soluğu kesilecektir ne kadar mantıklı olur yazılım yaptırmak o da sizin tercihiniz tabi :)

Dyno konusuna gelicek olursak haklısınız Tr deki birçok dyno bakımsız çok iyi dedikleri dynoların bile bakımlı oldukları şüpheli o yüzden yazılımı iyi bir yere yaptırmakta yarar var :)

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllardır jetta 1.2tsi lara yazılım yapıyorlar çokta sağlıklı kullananlar var. O yüzden biraZda eu6 almadım yeni greentec teknoloji yazılımla beni memnun etmeyebilir diye. Hazır yıllardır denenmiş 105lik almayı tercih ettim bende. Geçen ecufast konya bayısı arkadaşımla görüştüm 135hp sadece yazılımla alınıyor dedi. 125hp garanti olur gibi

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;536503
Yıllardır jetta 1.2tsi lara yazılım yapıyorlar çokta sağlıklı kullananlar var. O yüzden biraZda eu6 almadım yeni greentec teknoloji yazılımla beni memnun etmeyebilir diye. Hazır yıllardır denenmiş 105lik almayı tercih ettim bende. Geçen ecufast konya bayısı arkadaşımla görüştüm 135hp sadece yazılımla alınıyor dedi. 125hp garanti olur gibi

Aracınızı tam bilemedim 16v olandansa Hakan yaptırdı forumdan a7 1.2 tsia 140 civarı aldı sonra durbo cortlar gibi oldu sürekli safe moda düştü falan sildirdi geri

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;536525
Aracınızı tam bilemedim 16v olandansa Hakan yaptırdı forumdan a7 1.2 tsia 140 civarı aldı sonra durbo cortlar gibi oldu sürekli safe moda düştü falan sildirdi geri

8v benimkisi. 2015 lerde daha iyileştirilmiş turbo var geçen açıp baktık.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsı da 8v-16v farkı bile çok bariz hissediliyor.Denerseniz video isteriz.

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;536539
1.2 tsı da 8v-16v farkı bile çok bariz hissediliyor.Denerseniz video isteriz.

Ben zaten 8v oldugunu öğrenince şoka girdim ama maaşallah herşey yolunda memnun edici

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle dogana katiliyorum. 8v jettayi gecerken hakanin 16v sine geciliyordum. Yirtindim ettim ama olmadi yani bir tik iyi gidiyo 16v benden. Ama bende 8v den iyi gidiyorum falan filan :D

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;537023
Kesinlikle dogana katiliyorum. 8v jettayi gecerken hakanin 16v sine geciliyordum. Yirtindim ettim ama olmadi yani bir tik iyi gidiyo 16v benden. Ama bende 8v den iyi gidiyorum falan filan :D

Aslında bunları deneyebilsek ne hoş olur en azından eğlence olur.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle katiliyorum da istekli arac sahibi lazim bir de yakin olacak :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;537179
Aslında bunları deneyebilsek ne hoş olur en azından eğlence olur.

Vaktiniz ve naktiniz varsa Ankara buluşmalarına ve akabinindeki after partymize bekleriz ozman [emoji2]

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;537193
Vaktiniz ve naktiniz varsa Ankara buluşmalarına ve akabinindeki after partymize bekleriz ozman [emoji2]

Nakitten yana sıkıntı yokta vakitten yana büyük sıkıntı var katılmak isterim yoksa,,,