škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıfır superb tık tık sesi

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı bugün teslim aldım skoda genel merkezinden arayıp bir bakım hediye edip jest yapacaklarını söylediler yapılan işleme güvenmediğim için aracın garantisini uzatabilecekleri ricasinda bulundum kabul etmediler. Ben de bakımı almadım.
Aracimla tam 403 km test sürüşü yapmışlar bu normal mi arkadaşlar dolu depo verdiğim aracı boş depo teslim aldım bir tane muhatap yok kafayı yiycem. Başına böyle bir şey gelen var mı?

Serviste test amaçlı yapılan 403 km hiçbir şekilde normal değil. %100 emin iseniz, kanıtlayabileceğiniz bir durumsa servis müdürünün kapısına dayanın. Hesabını sorun. Test amaçlı en fazla 40-50 km yapılsın ki o bile çok tıkırtı testi için.

Çevrimdışı Wincheaster

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
403 km nedir yahu? Bayramda memlekete gitmişler sanki. Ses işi çözülmüş mü?
Aracı çok sürme fırsatı bulamadım ama kısa mesafede ses alamadim hafta sonu deniycem. Merkeze bildirdim km işini ne arayan ne soran var herhangi bir muhatap bulamıyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Test niyetiyle işlerini de görmüşler. Nasılsa araba sizden yakıt da sizden.:o

Çevrimdışı Wincheaster

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Test niyetiyle işlerini de görmüşler. Nasılsa araba sizden yakıt da sizden.:o
Servisle görüştüm sonuç yok skoda merkezi aradım dönüş yok avukatimla görüştüm yakıt ve kullanılan km ile orantılı amortisman gideri için sadece dava açabiliriz diyor sistemi öyle güzel ayarlamislarki sesimi kimseye duyuramiyorum. Haksızlığa uğramak enayi yerine koyulmak insanı yıpratıyor gerçekten.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
403 km deneme sürüşü hayatta duymadım. Onca mesafede aracın başına bir hal gelseydi ne diyeceklerdi? Tamir için bırakılan arabayı kendi işinde kullanırken kaza yapanlar yok değil! Uzun mesafede denemek istiyoruz bilginiz olsun ya da kabul ediyor musunuz diye sorulmalıydı diye düşünüyorum. Bence peşini bırakmayın. Kurumsal bir yer bunu yapıyorsa gerisini hesap et. Allah düzgün insanlarla karşılaştırsın inşallah!

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Servis kaydı açarken aracın km'si işlenir iş talep formuna, sorun servis müdürüne bence neden böyle olmuş

Çevrimdışı Wincheaster

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
403 km deneme sürüşü hayatta duymadım. Onca mesafede aracın başına bir hal gelseydi ne diyeceklerdi? Tamir için bırakılan arabayı kendi işinde kullanırken kaza yapanlar yok değil! Uzun mesafede denemek istiyoruz bilginiz olsun ya da kabul ediyor musunuz diye sorulmalıydı diye düşünüyorum. Bence peşini bırakmayın. Kurumsal bir yer bunu yapıyorsa gerisini hesap et. Allah düzgün insanlarla karşılaştırsın inşallah!

Genel merkezden aradılar. Zaten aracı bırakırken imzaladığımız  forumda test sürüşü yapılacağını kabul ettiğimi dile getirdiler. Onayladığım bir işlenmiş ve normalmiş ama servise tekrar gidersem soyleceklermis bir depo yakıt hediye edip jest yapacaklarmış. Kendi yakıtimi  harcayip benim paramla bana hediye veriyorlar. Skoda kurumsal bir yer değil arkadaşlar burası Türkiye hukukun korumadigini  biliyorlar sonuna kadar kullanıyorlar Allah bunların eline düşürmesin.

Çevrimdışı Wincheaster

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servis kaydı açarken aracın km'si işlenir iş talep formuna, sorun servis müdürüne bence neden böyle olmuş

İş talep formunu aldım hocam. Araca GPS ya da kamera vs koymak gerekiyor herkesin aklında olsun. Kimseye güvenmemek lazım. İş emrindeki elimde olan km görüntüsü.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Test sürüşünü kabul etmişsiniz demek, Türkiye turu atın anlamına mı geliyor? Yani denildiği gibi belli bir mesafe olur da, 403 km ne? Abes bir durum olmasaydı zaten yakıt, bakım falan hediye teklifinde bulunmazlardı! Test sürüşü altında bir işlerinde resmen habersiz aracı kullanmışlar. Bence aracın giriş çıkış kamera kayıtlarını da isteyin. Varsa etraftaki kameraları araştırın. Arabayı illegal bir işte kullanmadıklarını nereden bilelim?

Çevrimdışı Wincheaster

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Test sürüşünü kabul etmişsiniz demek, Türkiye turu atın anlamına mı geliyor? Yani denildiği gibi belli bir mesafe olur da, 403 km ne? Abes bir durum olmasaydı zaten yakıt, bakım falan hediye teklifinde bulunmazlardı! Test sürüşü altında bir işlerinde resmen habersiz aracı kullanmışlar. Bence aracın giriş çıkış kamera kayıtlarını da isteyin. Varsa etraftaki kameraları araştırın. Arabayı illegal bir işte kullanmadıklarını nereden bilelim?
Dava konusu olursa belki dedikleriniz araştırılır o da bir ihtimal avukatima danıştım benzin masrafları ve kullanılan oranda amortisman yıpranma payı hesaplanır dedi. Ugrasmama değecek bir dava olsa açarım uğraşırımda ama onca kavgaya ellerim bomboş kalacak öyle tahmin ediyorum.
Bence böyle tecrübeler önemli skoda dahil kurumsal firma artık kalmamış hepsi kapital düzende kârına bakıyor.
Ezcumle araba uzun süre kalacaksa GPS kamera gibi şeyler kesinlikle bırakılmalı araba sonra benim düştüğüm duruma düşmeleri içten bile değil.