škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Egsozdan su puskurtme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mirac77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi akşamllar2005 model sedan facia arabam var son birkaç aydır  ileri geri manevra yaparken egsozdan su puskurtuyor. Aynı zamanda yağ ve suda eksiliyor. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarını bekliyorum

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 68hp mi yoksa 101hp mi?

Yag kapagini acip kapagin ic yuzeyine baktiginizda bal kopugu olusumu var mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Mirac77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bakmadım yarın bakarım inşallah conta gibimi gözüküyor

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araba özellikle LPG li ise egsozdan bir miktar su atar. Bunun bir sakıncası yok.

Ancak yağ ve soğutma sıvısı eksiltiyorsa conta olabilir. Yukarıda bahsedilen yağ kapağının köpüklenmesi %100 olmasa da conta yanığına işaret tabi ki.

Motor sıcakken genleşme kabının tahliye kısmında su damlacıkları olması gibi belirtiler , bunun dışından sıcak motorun soğuduktan hemen sonra genleşme kabının kapağı açıldığında kapak zorlanarak açılıyorsa , basınç varsa , soğutma sistemi boruları sertleşmiş ise conta yanığı veya ufakta olsa conta da bir kaçak olduğuna işaret oluyor...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mirac77;575771
Bakmadım yarın bakarım inşallah conta gibimi gözüküyor

Ikisinin de eksilmesi tuhagg. Bakalim asagi mj veriyor yukari mi? Kapak testiyle baslayin ne cikacak bakalim

Çevrimdışı Mirac77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle ilginiz için teşekkür ederim bu sabah arabanın yağ kapağına yanına ve su kabına baktık yağ eksik fakat herhangi bir bozulma yok. Araç 101 HP. Geçen yaz devirdim pompası değişmişti galiba ordan biraz su kaçırıyor fakat bunun egsozdan su puskurtme ile alakası varmı bilmiyorum .Ankara da iyi bir servis tavsiyeniz varmi

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mirac77;575829
Arkadaşlar öncelikle ilginiz için teşekkür ederim bu sabah arabanın yağ kapağına yanına ve su kabına baktık yağ eksik fakat herhangi bir bozulma yok. Araç 101 HP. Geçen yaz devirdim pompası değişmişti galiba ordan biraz su kaçırıyor fakat bunun egsozdan su puskurtme ile alakası varmı bilmiyorum .Ankara da iyi bir servis tavsiyeniz varmi

Öncelikle aracınızın devirdaimindeki sorunu giderirseniz daha doğru bir çözüme ulaşırsınız

Çevrimdışı Clausius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
egzost dan su atan araba iyi arabadır derler, ve emisyonu da ne kadar su atıyorsa o kadar az olur.
ancak sizdeki yağ ve su eksiltme durumu farklı, kapakta sübapların yanlarında çatlama var gibi. ustaya götürün bakalım ne diyecek. bizimle de paylaşırsanız seviniriz.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mirac77;575829
....... .Ankara da iyi bir servis tavsiyeniz varmi

Erciyes sanayiinde  Aydoğdu VW- Yahya Usta önerebilirim.
Adresini, telefonunu  googleden bulabilirsiniz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7485]Clausius[/MENTION] Tam bende motorun sağlamlığını yazacaktım siz benden önce yazmışsınız :)motor sağlam derler diye biliyorum bende :)

Çevrimdışı Mirac77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu durum enjektorle ilgili olabilirmi acaba biraz önce egsozun altına kağıt koyduk boşta gaza basınca kağıda su ve kurum geldi

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer araç su eksiltiyorsa sıkıntı. Eksiltme yok ise kafaya takılacak birşey değil. Benim fio da başıma geldi. Dizelde su ve kurum atıyordu. Hiç bir sıkıntı yok dediler serviste.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Mirac77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar arabamı ankarada Yahya ustaya gösterdim şu puskurtme normal dedi şu eksilme devir daimdenmis değiştirdiğim yere yaptırdım. yağ eksilmesin normal seviyede dedi conta yanığı yokmuş. Titreme sorunum gelince kimsedir testi yaptı iki si diğerlerinden düşük çıktı 1250 tl masrafı olur ve 2 gün süper dedi. Kafam biraz karıştığı için ne yapacağını sormadım acaba sekmanmi atacak