škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

45.000 km bakım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi günler. Yaz kampanyasında başlayan bakım indirimi ile ilgili bugün Mersin Kavi Skoda'dan ücret aldım. 940 TL olan ücret % 10 indirim ile 850 TL gibi bir rakama denk geliyor dediler. Eğer 45 bin bakımını yaptıran varsa görüşlerini paylaşabilir mi? Bu arada aracın 2 yıllık garantisi bittiği için İYİ NİYET Garantisinin devam edip etmeyeceğini sordum, bakımlar yetkili serviste yapılmaya devam ederse iyi niyetin devam edeceğini ifade ettiler.

Çevrimdışı Sutlage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben de 45k bakımı için skoda aykan a bıraktım dün aracımı. bir kaç sıkıntısı olduğundan beklemekteyim. bana da 925 tl dediler. indirimler ile dediğiniz fiyatlara geliyor. artı ön balataları da değiştireceklermiş. 430 tl gibi bir fiyatı varmış. aracı aldığımda yine yazarım.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iyi niyet garantisi için bakım atlamaların sorun olmayacağını söyleyenler de var. ama %10 indirim varsa yaptırılabilir. kesin balata değişimi derler bence balatayı serviste değiştirtmeyin.

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ön balatalardan frenleme esnasında çok hafif de olsa bir ses çıkıyor. Eğer servise gidersem balatalar hakkında ne diyeceklerini açıkça merak ediyorum.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende cakiroglu suktanbeyli  den randevu aldim. Arac 45 binde ama 30binde bujileri degistirtmemistim. Simdi bujilerle beraber 1085tl fiyat verdiler.

Bu arada ön balatalar disarda en fazla 200tl tutar. Garantiyede hicbir etkisi yok.

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
23 Haziran'da 45 bin bakımını Mersin Kavi'de yaptırdım. Normalde 940 TL olarak hesaplanan ücret 840 TL'ye düştü. Cam suyu istemedim fakat balata temizleme spreyi kullanılmış diye 836 TL ücret ödedim. Hava filtresi, polen filtresi, yağ filtresi, karter tapası, yağ değişti ve bütün kontroller yapıldı. Yağ için 288 TL faturalandırma yapılmış. Yani dışarı ile kıyaslandığında bayağı yüksek. Üstelik fıçı yağ.

Firmanın artılarına gelecek olursak, iletişim ve hoşgörü noktasında memnun kaldım. Şikayetlerimi dile getirdiğimde dikkate aldılar ve bakım sonunda bilgilendirdiler. Şu anda bakım sonrası için bakımdan kaynaklanan bir sorun yok. Garanti bittiği halde iyi niyet konusunda bazı parçalar için yardımcı olunabileceğini ifade ettiler.

Firmanın eksileri ise temizlik noktasında aracın iç tarafında yağlı parmak lekeleri var. Tabi iç döşemeler bej renginde olunca göze çarpıyor. Güya iç ve dış temizlik yapılmıştı ama torpido gözünün üzerindeki lekeyi fark etmemeleri garibime gitti.

Balatalar ile ilgili herhangi bir değişim gibi konu gündeme gelmedi. Sprey ile temizlenip bakıldığına göre değiştirilmesine gerek olmadığına karar verilmiş.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2018, 11:45:05 Gönderen: Özkan Demir »

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özkan Demir;639600
23 Haziran'da 45 bin bakımını Mersin Kavi'de yaptırdım. Normalde 940 TL olarak hesaplanan ücret 840 TL'ye düştü. Cam suyu istemedim fakat balata temizleme spreyi kullanılmış diye 836 TL ücret ödedim. Hava filtresi, polen filtresi, yağ filtresi, karter tapası, yağ değişti ve bütün kontroller yapıldı. Yağ için 288 TL faturalandırma yapılmış. Yani dışarı ile kıyaslandığında bayağı yüksek. Üstelik fıçı yağ.

Firmanın artılarına gelecek olursak, iletişim ve hoşgörü noktasında memnun kaldım. Şikayetlerimi dile getirdiğimde dikkate aldılar ve bakım sonunda bilgilendirdiler. Şu anda bakım sonrası için bakımdan kaynaklanan bir sorun yok. Garanti bittiği halde iyi niyet konusunda bazı parçalar için yardımcı olunabileceğini ifade ettiler.

Firmanın eksileri ise temizlik noktasında aracın iç tarafında yağlı parmak lekeleri var. Tabi iç döşemeler bej renginde olunca göze çarpıyor. Güya iç ve dış temizlik yapılmıştı ama torpido gözünün üzerindeki lekeyi fark etmemeleri garibime gitti.

Balatalar ile ilgili herhangi bir değişim gibi konu gündeme gelmedi. Sprey ile temizlenip bakıldığına göre değiştirilmesine gerek olmadığına karar verilmiş.

Hayırlı olsun bakımınız kazasız belasız sürüşler dilerim.Size verilen faturadaki değişim parçalarının içerisinde balatalar yok yani....

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün doğuş oto, avek ve alturdan aracın ikinci yılı dolduğundan bakım ücretini sordum, hepsi 1150 TL, kampanyalı 1050 TL fiyat verdi. Fiyat çok yüksek değil mi arkadaşlar. Fiyat sorduğumuz araç 2016 Octavia dır.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence çok yüksek, benim araç 33binde 45bin bakımı yaklaşıyor. ilk iki bakımı serviste yaptırmıştım ancak bunu dışarıda ucuza yaptıracağım.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13988]cenk_139[/MENTION] Buyuk ihtimal buji degisimide vardir. Bende 1080tl ye bugün teslim ettim aracimi.

Birde 45binde fren hidroligi degismesi gerekiyor dediler. 120tl miş, balansina bakicaz gerekliyse yapalimmi dediler 70tl de o tutacak.  Uretici firma motor ic temizligi tavsiye ediyor 150tl falan deyince yeter arkadas dedim:)

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler [MENTION=15294]Ercan87[/MENTION] yapacak birşey yok galiba

Çevrimdışı PolatA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba , benim de 2016 model aracimin 45 bin bakim zamani geldi , bosch Filtre Bakım Setini ve uygun yagi internetten kendim alsam ,istanbulda nerde taktirip yag degistirebilirim ? servis fiyatlari cok yuksek duruyor. Tavsiyeler icin simdiden tesekkurler