škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg mekatronik arızası

Captan · 39 · 33185

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dr.hsyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Doğru olan da yokuşta yüksek devirde vites atmaktır, manuelde de böyle yapılır, dsg nin yaptığı doğru.
Konuyu açan arkadaşa da geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim dediklerinize harfiyen katılmakla birlikte benim yokuştan kastım tahmin ettiğiniz anlamda bir yokuş değil :) eğim açısı çok düşük rsimsek hocam muhtemelen bilir üsküdardan bağlarbaşına çıkan ana caddede oluyor genelde bu problem yani caddeye yokuş bilen denmez hafif eğimli yol [emoji4] bir problem oldugu kesinde işte benden önceki ilk sahibi bayan son bakımları hep özelde yaptırmış [emoji16] servise gitsem hesap kabarık çıkar muhtemelen

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emrah kardeşim, tarif ettiğim şekilde deneyebildin mi? Belirtildiği üzere yokuş, sürekli gazla deviri artırarak ivmelenme devam ettikçe düz yolda normal şartlardaki devirdeki vites büyütmeyi beklememek lazım. DSG, çok beğendiğim ve severek kullandığım bir şanzıman olmakla beraber çok hassas olduğunu da unutmamalı. Ne kadar çok teknoloji o kadar çok hassasiyet ve zayıf nokta!

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;630847
Emrah kardeşim, tarif ettiğim şekilde deneyebildin mi? Belirtildiği üzere yokuş, sürekli gazla deviri artırarak ivmelenme devam ettikçe düz yolda normal şartlardaki devirdeki vites büyütmeyi beklememek lazım. DSG, çok beğendiğim ve severek kullandığım bir şanzıman olmakla beraber çok hassas olduğunu da unutmamalı. Ne kadar çok teknoloji o kadar çok hassasiyet ve zayıf nokta!

İlk fırsatta deneyeceğim abi tavsiyelerin için teşekkürler

Çevrimdışı Captan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhaba,
4500 tl ödemeyi kabul edip mekatroniği değiştirdi izmir vosmer, aracınız hazır ama kalkışlarda biraz titreme yapıyor ama korkmayın yolda kalmazsınız şeklinde haber veriyorlar. Ben aracı sadece ikaz beriyor diye servise götürdüö titreme gibi bir şikatim hiç olmadı, servis fiyat çalışması yapalım kavramayıda değiştirelim diyor, iyide benim böyle bi sorunum yoktu sorunumu giderin aracı öyle alırım exrada hiçbişey ödemem dedim merkezle görüşelim dediler hala haber bekliyorum.
65 binde dsg arızasınamı, verecegim 4,500 tl yemi,2 haftadır araçsız kaldığıma mı, sorununun geçecegine ilave sorunla aracı vermeye çalışmalarınamo, yaşadığım stresemi yanayım valla bilemedim.

Çevrimdışı Cripton

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cok gecmis olsun.otomatikte garantisiz arabaya hic binmek istemedim.bende 2. El aldim. 1.5 yillik araba. Km 115binde idi.kavrama volant vites topuzu degisti. Yaklasik 10bin fatura cikacakti garanti olmasaydi

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
yurt dışındaki özellikle ürün hatası ile ilgili uygulamaların türkiye de uygulanmaması tamamen firmaların ayıbı, ama bunun altında yatan temel neden 100 tllik bir bakım için 900-1000 tl gibi bir rakam alma ve parayı buradan kazanma ihtiyacı. Kendi adıma araçta ne oldu bittiyi bir sonraki satışımda rahat gösterebilmek, serviste bu gibi durumlarda bu sıkıntıyı yaşamamak için sürekli serviste aracıma bakım yaptırıyorum. (iyi niyet garantisi ile ilgili servisin çözüm sunduğu konum vardı arayarak bulabilirsiniz)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence asıl mesele şu arıza yaptı diyelim 4500 tl ne kardeşim arabayı altın mı kaplıyorsun asıl olay parçayı faiş fiyata satmaları ömürlü parça olabilir elbette fiyat makul oldukça değiştirip devam edersin yani sonuçta otomatik şanzıman bile bile ladestir keyfi iyidir ama bir yerde acısını çıkarır 2x2 = 4 .

Çevrimdışı Captan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İnsanlar Neden yetkile servise gitmiyo işte bu yüzden müşteriyi yolunacak kaz gibi görüyo bazı servisler

Çevrimdışı sarican52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Slm aynı titreme ve sarı ışık yanmasından ekim ayında bende ilk hafta kavramayı değiştirdiler yine sorun devam ettiği içn mekatronik deyip bir de onun için işçilik ve parça parası ve zoraki periodik bakım yaptırdılar araç ilk hafta çok güzel araç içi motor sesiyok fakat bir hafta sonra sanki kavrama sı değişen benim araba değilmiş vede çekişi zayıf bir araca dönüştü haliyle bende arabadan artık keyf alamaz oldum isteksiz bir şekilde araca binmek moralimi bozur sinirimden servisi de arayıp konuşmuyorumzaten oldum olası servis fikri bana ters ben titiz bir adamım arabaya ne yapıyorlar ustanın yanında olup soru sormak isterim sanayide ki ustalar servis ustalarından çok mu kötü asla o kadar güzel ustalar varki dürüst ve bilgili servistekileri görmüyoruz ki iyi mi kötü mü bilelim çok dertliyim  daha fazla uzatmayacağım servis mi artık 2 kere düşüneceğim

Çevrimdışı Captan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Umarım siz garantiden değiştirmişsinizdir, Servisin tek bildiği sök tak, doğuş gurubunun arabasını bidaha almamda aldırmamda

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16533]sarican52[/MENTION] hangi serviste yapıldı işlemler yüce otoyu arayın şikayet edin

Çevrimdışı Captan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;631391
[MENTION=16533]sarican52[/MENTION] hangi serviste yapıldı işlemler yüce otoyu arayın şikayet edin

İzmir vosmer skoda da yüceyi aradım sonuç yok maslesef al birini vur ötekine , tüketici hakem heyetine başvurup ödediğim mrkatronik parasını geri almaya çalışacağım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16513]Captan[/MENTION]

Benim araç 2013 model geçen yıl bu zamanlarda 30 bin km de iyi niyetten 600 tl karşılığı Vosmer'de kavrama değişti. Aslında ben şanzıman yağını değiştirmeye gitmiştim adaptasyon sırasında kavrama hatası vermiş ve değişmesi gerektiğini  söyleyince bende tamam dedim, zaten kalkışta ve 2 viteste titreme yapıyordu ama pek önemsemedim gittiği yere kadar dedik şimdilik sıkıntı yok ama ne kadar sürer meçhul. Önümüzdeki ay yine bakım var acaba servise devam etsem mi eğer mekatronikte sıkıntı olursa bunada iyi niyet uygulanır mı 5 yıl ile sınırlı olduğu söyleniyor yada servisle görüşüp bu tarz bir durumda şansımız ne olur diye konuşmak gerekiyor.

Çevrimdışı sarican52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar size sormak istediğim kavrama değiştiğinde motor sesi ve yakıt tüketimi nasıl etkilendi bende malesef değişen bir şey yok bu yüzden çok mutsuzum yakıt maşallah ortalamada 11-12 bu civarda