škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg mekatronik arızası

Captan · 39 · 33182

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Captan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,
2011 model skoda yeti aracım 65000 km de mekatronik arızası verdi, izmir vosmerde önce 8.000 hesap çıktı, iyiraz yazışma derken 5300 e düştü itiraza devam skoda merkez 4500 yaparız son nihai karar diye araç lazım o yüzden kabul ettim. Ancak inanılmaz kızgınım kronik bir arızayı kullanıcıya yıkmak kendisini büyük firma olarak lanse eden doğuşa diyecek bişey bulamıyorum. Ancak bu şikayet ve isyanım durmadan çığ gibi büyüyecek ben yandım başkaları yanmasın

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16513]Captan[/MENTION] aracınız garantili değil galiba birde sürekli servis bakımlı da değil sanırım ücretsiz değiştirtebilirsiniz ama yargı yolu uzun sürdüğü için firmalarda bunu bildiği için sizin hemen pes etmenize sebeb oluyorlar çok geçmiş olsun

Çevrimdışı Captan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;630666
[MENTION=16513]Captan[/MENTION] aracınız garantili değil galiba birde sürekli servis bakımlı da değil sanırım ücretsiz değiştirtebilirsiniz ama yargı yolu uzun sürdüğü için firmalarda bunu bildiği için sizin hemen pes etmenize sebeb oluyorlar çok geçmiş olsun

Garantisi bitti daha sonra bodrumdaki servisin anlaşması sona ermiş en yakın servis 250 kmde kaldıki bu sorun bir çok araçta meydana gelmiş, ödeyecegim rakam   çok yüksek

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16513]Captan[/MENTION] öncelikle tekrar geçmiş olsun ben sizden yanayım sadece bilgi olsun diye yazıyorum moralinizi bozmak için değil kesinlikle 250 km uzak bir mesafe mekatronik arızaları servislerde ücretsiz değişiyor periyodik bakımları yaparsanız iyi niyet garantisinden hallediyorlar adı üstünde iyi niyet oda bizim ülkede icat edilmiş bir servis müdürü akrabanız olsaydı hemen çözerdi işinizi ama böyle bir durumda her türlü size ödeme yaptırıyorlar, tekrar geçmiş olsun

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun öncelikle. Keşke dışarıda yaptırsaydınız, zaten bakımları da yetkili serviste yaptırmamışsınız.

Çevrimdışı Captan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;630670
[MENTION=16513]Captan[/MENTION] öncelikle tekrar geçmiş olsun ben sizden yanayım sadece bilgi olsun diye yazıyorum moralinizi bozmak için değil kesinlikle 250 km uzak bir mesafe mekatronik arızaları servislerde ücretsiz değişiyor periyodik bakımları yaparsanız iyi niyet garantisinden hallediyorlar adı üstünde iyi niyet oda bizim ülkede icat edilmiş bir servis müdürü akrabanız olsaydı hemen çözerdi işinizi ama böyle bir durumda her türlü size ödeme yaptırıyorlar, tekrar geçmiş olsun

Biliyorum teşekkür ederim, servis müdürüde tanıdık sözde, sanayide verilen fiyat 2.500 tl, en azından servis 2 yıl garanti veriyor satınca alan kişi sorun yaşamasın diye yaptırıyom. Zaten bidaha bu grubum araçlarına bulaşmam da bulaştırmamda

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=16513]Captan[/MENTION] öncelikle geçmiş olsun.

VAG grubunun, Amerika, Çin ve AB pazarlarında, DSG şanzıman için, 10 sene garanti süresi sunarken, Türkiye’ ye ayrımcılık yapmasını doğru bulmuyorum. Kendi aracımı almadan önce, bu konulara az daha vakıf olabilseydim, muhtemelen, ben de manuel şanzımanlı bir araç seçerdim.

Kapsamı ve süresi tamamen distribütörün insiyatifinde olan bir iyi niyet garantisi tanımının arkasında, pazarlama imajlarını düzgün tutmaya çalışıyorlar.

Aracınızı garanti kapsamına sokmadıkları için, şimdiki arızayı yetkili servis yolu ile çözümleseniz dahi, ileride aynı veya bir başka bir arıza durumunda, aracınızı rahatlıkla yine garanti dışında tutabilirler.

Bu sebeple, yetkili servis yerine, özel serviste size verilen makul fiyat çerçevesinde, sorununuzu çözmenizi tavsiye ederim nacizane.

Bir de, merakımı mazur görürseniz, 65000 km içerisinde, şanzımanınızın bir başka arızası olmuş muydu diye soracağım?

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun üstad. mekatronik arızasını serviste yaptırın, faturasını alın sonrasında doğuş'dan fatura bedelini yazılı olarak isteyin, doğuş vermeyecektir parayı, size verdikleri yanıt ile de tüketici mahkemesinde dava açın. Dava dilekçesinde DSG nin AB ülkelerindeki garanti süresini emsal gösterin.

Çevrimdışı Captan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar, daha önce hiç bir arıza vermedi, 2-3 haftadırgösterge panelinde vites işareti ile anahtar işareti yanıp sönmeye başladı kontagı kapatıp açınca normale dönüyofu bir süre ama artık daha sık yapmaya başladı,vites geçişlerinde falan hiç bir sıkıntı yoktu yolda kalmafan ysptırmak istedim

Çevrimdışı Captan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;630698
Geçmiş olsun üstad. mekatronik arızasını serviste yaptırın, faturasını alın sonrasında doğuş'dan fatura bedelini yazılı olarak isteyin, doğuş vermeyecektir parayı, size verdikleri yanıt ile de tüketici mahkemesinde dava açın. Dava dilekçesinde DSG nin AB ülkelerindeki garanti süresini emsal gösterin.

Teşekkür ederim bilgi için, bu şekilde dava kazanam varmı acaba, aslında bu sorunu yaşayan bütün arkadaşlarla bir olup dava açsak ses getirebiliriz diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Captan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=16513]Captan[/MENTION]

2012 sonrası yapılan güncelleme ve revizyonlarla, bizim araçlarda bulunan kuru tip 7 ileri vitesli (DQ200) şanzımanın sorunlarının azaldığı söyleniyor. Kendi gözlemlerim de buna paralel.

Halihazırda sıkıntı çıkarmaya devam eden bölüm, kavrama ünitesi olmakla beraber, bunu da aşınan parçalar sınıfında değerlendirmek mümkün. Düşük kilometrelerde de, artık pek fazla kavrama sorunu yaşanmıyor. Sorun olması durumunda, araç yetkili servis bakımlıysa, iyi niyet garantisini işletiyorlar.

Çevrimdışı Captan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;630725
[MENTION=16513]Captan[/MENTION]

2012 sonrası yapılan güncelleme ve revizyonlarla, bizim araçlarda bulunan kuru tip 7 ileri vitesli (DQ200) şanzımanın sorunlarının azaldığı söyleniyor. Kendi gözlemlerim de buna paralel.

Halihazırda sıkıntı çıkarmaya devam eden bölüm, kavrama ünitesi olmakla beraber, bunu da aşınan parçalar sınıfında değerlendirmek mümkün. Düşük kilometrelerde de, artık pek fazla kavrama sorunu yaşanmıyor. Sorun olması durumunda, araç yetkili servis bakımlıysa, iyi niyet garantisini işletiyorlar.

Selamlar,
Araç garanti süresi sonrası servis bakımlı değil, servis mekatronik arızası var diyor, ve tüm dsg lerde bu sorun var gibi gözüküyor forumlarda servis bakımlı olmayan araçlarda bazıları ücretsiz bazıları yüzde 30 nu ödeyerek yAptırmış. Yani benim anladıgım skoda yada doğuş tuttuğunu öpüyor gibi geldi,

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İyiniyet garanti saçmalığı tamamen bizim ülkemizde çıkarılmış bir zırvalıktan başka bişe değil dışarda polen filtresi değişmiş diye garanti kapsamını bozan ve mekatronik vs arızaları buna bağlayan bir zihniyet maalesef sadece bizim ülkemizde var önceki aracım 2011 golftü şimdiki sracım 2011 octavia 87 binde ikisinde de aynı sorun var.hafif yokuşlu yollarda giderken ilk iki viteste herdaim sorun yaşıyorum manuele çekip kendim vites değiştiriyorum yoksa arac 2 den 3 e 5000 deviri görmden geçmiyor düz yollarda hiç sıkıntı yok ama ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: e.atakan;630743
İyiniyet garanti saçmalığı tamamen bizim ülkemizde çıkarılmış bir zırvalıktan başka bişe değil ...

Aynen! Sorundan halen muzdarip olan birinin kronik bir sorun olduğunu bir şekilde tespit ettirmesi gerekiyor.

Alıntı yapılan: e.atakan;630743
... dışarda polen filtresi değişmiş diye garanti kapsamını bozan ve mekatronik vs arızaları buna bağlayan bir zihniyet maalesef sadece bizim ülkemizde var önceki aracım 2011 golftü şimdiki sracım 2011 octavia 87 binde ikisinde de aynı sorun var.hafif yokuşlu yollarda giderken ilk iki viteste herdaim sorun yaşıyorum manuele çekip kendim vites değiştiriyorum yoksa arac 2 den 3 e 5000 deviri görmrden geçmiyor düz yollarda hiç sıkıntı yok ama ..

Şöyle bir şeyi denemenizi önerebilirim; tüm otomatik şanzımanlarda olduğu gibi DSG'de de yokuşta ve aynı gazla ya da gazı artırarak araba ivmelendikçe motora binen yükten dolayı vites büyütmeyi geciktirecektir. Öyle zamanlarda yeterince hızlanıp yeterli devri geçtiğinizi düşünüyorsanız ayağınızı gazdan biraz çekerek motora binen yük azalacağından DSG'nin vitesi büyüttüğünü görürsünüz. Bu yöntemi eskiden beri 3 CVT'den sonra DSG'de de yeri geldikçe şanzımanın keyfine bırakmadan kullanırım.;)