škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 tdi titreme sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mfeker89

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhabalar arkadaşlar. 2011 octavia 1.6 tdi araç sahibiyim. Arabam isiklarda vs. 1-2 dklik duraklamalarda motor devrini yukseltip (1000-1100 rpm civari) titreme sorunu var. internetten araştirmalarim sonucu vw in urettiği 1.6 tdi motorlarda yazilim guncellemesi ile bu sorunun giderileceği ile ilgili yorumlar okudum. bu problemle daha once karşilasan oldu mu ? olduysa hangi yontemle problemi giderebildi, yazilimi illaki serviste mi guncellenebiliyor, yoksa ozel servislerde bu problemi giderebilir miyiz? cevaplariniz için şimdiden teşekkurler

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazılım şart. Ancak bulunduğunuz yerde ne özel nede genel servis yok. Kısaca ayvayi yemiş durumdasıniz. Ayrıca titremenin araçtan geldiğine eminmisiniz, yaşınız itibari ile siz kendiniz titriyor olmalısınız.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın DPF (Dizel Partikül Filtresi) belli bir doluluk oranına ulaştığında motor devrini yükselterek filtreyi ısıtır,ve içindeki kurumları yakarak dışarı atar. Bahsettiğiniz durumu farkettiğinizde durduğunuz zaman aracı stop etmeyin ve devrin normale düşmesini bekleyin,doluluk oranına göre bu süre 5 dakika ile 20 dakika arasında sürebilir. Eğer bunu yapmazsanız filtre bir süre sonra tamamen tıkanacak ve kimyasal temizlik yaptırmak zorunda kalacaksınız,onunda maliyeti 1.000 TL civarında.

Yetkili servise ya da herhangi bir Bosch servise gidip filtrenin doluluk durumuna baktırabilirsiniz cihaza bağlayarak..
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2017, 00:22:44 Gönderen: Can »

Çevrimdışı zodmanx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dpf temizliği 200 TL ye kadar düşmüş zaten en çok 300 verirsiniz. Sahibinden de dpf temizliği diye arayın İstanbul'da uygun fiyatlı yerler var yarım saat süren bir işlem .

Çevrimdışı mfeker89

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konuyu yeni okuyan arkadaslar için samsun skoda yetkili servisi asal otoda yazılım atıldı. Sorun çözüldü.

Çevrimdışı mart.pk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. 2010 1.6 TDI Octaviayı servisten arayarak ücretsiz egzoz yazılım olduğu söylendi götürdük yazılım yüklendi lakin bu yazılım sonrası aracın çalışması değişti titreyerek çalışıyor, yakıt tüketimi arttı, çekiş hızlanma düştü. Berbat bir hal aldı araç eski halinden eser yok . Aynı sorunu yaşayan var mı varsa çözüm nedir? Servise gidemedim henüz.

Çevrimdışı mart.pk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sanırım benim araca da yeni yazılım ya da eski yazılımı lazım

Çevrimdışı Octavia26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yazılım sonrası tekleme benim aracımda da başladı ayrıca gaz verdiğimde bir ıslık sesi gibi bir cırlama çıkartıyor. Servis enjektörleri kontrol etti tekleme sorunu bir miktar azaldı ancak cırlama devam ediyor.

Çevrimdışı oguz1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende yazılım yükletmeyi düşünüyordum, demekki yüklenen yazımda sıkıntı var eskiyle devam edelim.