škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bmw e39 5.20i alınır mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.1996 2000 model arası bmw e39 520i almayı düşünüyorum.Bu araca tavsiye edermisiniz.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12134]fb.samet[/MENTION] tavsiye etmem gerekçesi bakım maliyetleri yüksek oluyor ve usta değilsen sanayideki ustalara bel bağlıyorsun eski lüks araçlar daha zor oluyor ilgilenmek

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Metal yorgunlugu ve km.si de cabasi. Ayrica yeni 5 serisi de cikti, bayaa eski bir kasa almis olacaksiniz.

O fiyatlara daha guncel ve masrafsiz modeller alminiz mumkun olabilir

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
temizini bulsanız da alsanız keşke.
ben de 2-3 yılda bir arabamı satıp bmw alma rüzgarları eser :)

her baktığımda deli gibi vakit harcarım ama temiz mümkün değil bulamıyorsunuz. hele hele 2000 model civarlarında asla.

genelde çakalların elinde olan bu araçlar km'si düşürülmüş, sağı soluyla çokça oynanmış oluyor.

en güzel anımda 2005 bmw 3.20i'de oldu, araba 60.000km'de ve çok diri duruyordu, telefonda anlaştık almaya giderken bir sms attım, araba 550.000km'den düşürülmüştü :)

alacaksanız daha yeni model en az 2007 üzeri bakmanızı tavsiye ederim, yine de dikkatli olun.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;607332
temizini bulsanız da alsanız keşke.
ben de 2-3 yılda bir arabamı satıp bmw alma rüzgarları eser :)

her baktığımda deli gibi vakit harcarım ama temiz mümkün değil bulamıyorsunuz. hele hele 2000 model civarlarında asla.

genelde çakalların elinde olan bu araçlar km'si düşürülmüş, sağı soluyla çokça oynanmış oluyor.

en güzel anımda 2005 bmw 3.20i'de oldu, araba 60.000km'de ve çok diri duruyordu, telefonda anlaştık almaya giderken bir sms attım, araba 550.000km'den düşürülmüştü :)

alacaksanız daha yeni model en az 2007 üzeri bakmanızı tavsiye ederim, yine de dikkatli olun.

Aslında km sinden ziyade motora baktırmak önemli.kaç km bizi götürür yada yağ yakıyor mu.örneğin doğan,şahin alırken alan kişi hić bir zaman kmsine bakmaz.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;607304
[MENTION=12134]fb.samet[/MENTION] tavsiye etmem gerekçesi bakım maliyetleri yüksek oluyor ve usta değilsen sanayideki ustalara bel bağlıyorsun eski lüks araçlar daha zor oluyor ilgilenmek

Aracın motor bakımları araştırdığım kadarıyla uygun.tek sıkıntı araçta bir kaçtane kronik sorunları var.inşallah başımiza patlamaz.tabikide bozulan parçalar olması gerekenden pahalı

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;607334
Aslında km sinden ziyade motora baktırmak önemli.kaç km bizi götürür yada yağ yakıyor mu.örneğin doğan,şahin alırken alan kişi hić bir zaman kmsine bakmaz.

ben riske girmeyen biri olduğum için böyle bir bakış açısıyla hiç bakmadım tabi. ama doğan şahin parçaları arasında en pahalısı motor olduğu için motora bakıyor olabilirler. bmw'de elektronik pek çok aksam var. km'si de bu parçaların yıpranmasıyla doğru orantılıdır.

ha şuda var, bu arabalar bir şekilde satılır, biraz binip hevesinizi alıp satarsınız en kötü :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkes kendi bakış açışıyla değerlendirmiş bende bu gün araç alacak olsam 120 bin liraya sıfır araç yerine 2009 e class veya Audi a5 falan bakarım yine sizin bütçenize göre bmw 5 serisi Jaguar xtype ya da ya da 1996 2000 arası bir Mercedes yine tercihim olurdu sonuçta başka bir hayatımız yok ve risk almadan bazı konularda asla başarılı olamayız mümkün olduğunca en lüksünü almaya çalışırdım.

Çevrimdışı luicci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Temiz oynanmamışı yoksa alınabilir o arabalardaki işçilik ve kalite şimdiki hiç bir arabada maalesef yok

Çevrimdışı ottoman32

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
valla abi BMW'in bakımsızı adama incir ağaçı diktirir, bakımlısı kral eder :) cift vanoslu temiz güzel bi e39 bulsam şuan satarım superbyi ama 528 veya 530 için :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz Gökçen'e aldık yaklaşık 6 ay önce. 2001 Model 5.20i Business araç,orijinal 170 bin km de aldık,arabanın ufak tefek boyaları dışında hiç bir problemi yok,dipdiri bi araba. Şu an piyasada araba diye satılan bir çok arabadan çok daha iyi bir araba,özellikle sessizliği harika,bir tek eskiyen fitilleri dolayısıyla rüzgar sesi alıyor içeri. Onun haricinde yol sesini,motor sesini duymanız imkansız.

Bizim aldığımız araç çok düzgün kullanılmış bir araç,patron aracı olduğu için ve yürürü biz almadan 3 ay önce komple Borusanda elden geçtiği için süzüle süzüle gidiyor adeta.

Yakıt olarak 10 litrenin altına indirmek zor,ama öyle anlatıldığı gibi 20 litre falan yaktığı yok,çift vanos 6 silindir yeni nesil motorun yakıtı o kasaya göre oldukça makul,en fazla 13 litreleri görüyorsunuz,gerçi bu motorun durumu sayesinde olabilir,yüksek kmli bir motor daha fazla yakıyordur onu bilemem. Arabanın benim hoşuma gitmeyen 2 tarafı var,biri şanzımanı diğeri ise direksiyonu. Şanzıman çok hantal,motorun gücünü kısıyor resmen,bayırlarda falan çok isteksiz hareket ediyor araba onun yüzünden,hani 6 silindir araba gibi değil gidişi. Ama 100 km/h den sonrada tuabilene aşk olsun,ciddi ciddi yürümeye başlıyor. Direksiyon konusunda da tek sorun aşırı sert olması,güven veriyor bu durum ama şehir içinde yoruyor. Bunlar haricinde sürüşüne laf yok,yaylana yaylana süzüle süzüle..

Bizim aldığımız araç çok temiz olmasına rağmen ayda bir yaşlılık belirlitelerini gösteriyor yalnız. Yok radyatör fanı kırıldı göbeği dağıldı,yok perdesi bozuldu derken ufak tefek bir şeyler çıkıyor,bu ufak tefek şeylerin maliyetide sıfır bir 5 serisinden ucuz değil onu göz önünde tutun.

Özetleyebildiğim kadarıyla araç böyle,Gökçen görünce daha detaylı yazacaktır. Ama eğer alacağınız araç cidden çok çok temiz bir araba değilse sakın bulaşmayın. İncir ağacını kendi elinizle dikersiniz.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni arabaya parasi olan her erkek binebilir, ancak eski arabaya ancak gercek erkekler binebilir ;)

Yazin bu sozumu bi koseye.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;607397
Yeni arabaya parasi olan her erkek binebilir, ancak eski arabaya ancak gercek erkekler binebilir ;)

Yazin bu sozumu bi koseye.

Biraz da vakit meselesi bu olay. Ben sabah okulda öğleden sonra işte olan bir insanım mesela,onun arızasıyla kılıyla tüyüyle uğraşmaya vaktim yok. Yoksa bozulanı tamir ettirmek ya da etmek çok eğlenceli iş,2 sene önceye kadar bayılırdım kırılanı döküleni toplamaya,o zaman hep bende böyle düşünen biriydim ama artık eski arabayla uğraşılmaz diye düşünüyorum,fikirler değişebiliyor zamanla. H100 12 yaşına geldi,her hafta bir yeri dökülmeye başladı,kafamı kaldırıp 500 metre ilerdeki sanayiye götüremiyorum,egzoz patladı 3 haftadır çınçınçın edip duruyordu,daha dün bi boşluk buldum götürdüm yaptırdım,he onun verdiği tadı 2016 model E den almıyorum ayrı konu :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;607399
Biraz da vakit meselesi bu olay. Ben sabah okulda öğleden sonra işte olan bir insanım mesela,onun arızasıyla kılıyla tüyüyle uğraşmaya vaktim yok. Yoksa bozulanı tamir ettirmek ya da etmek çok eğlenceli iş,2 sene önceye kadar bayılırdım kırılanı döküleni toplamaya,o zaman hep bende böyle düşünen biriydim ama artık eski arabayla uğraşılmaz diye düşünüyorum,fikirler değişebiliyor zamanla. H100 12 yaşına geldi,her hafta bir yeri dökülmeye başladı,kafamı kaldırıp 500 metre ilerdeki sanayiye götüremiyorum,egzoz patladı 3 haftadır çınçınçın edip duruyordu,daha dün bi boşluk buldum götürdüm yaptırdım,he onun verdiği tadı 2016 model E den almıyorum ayrı konu :D

Kankacim yok ya. Emin ol son 3 senedir bende o tempodayim benim de oyle elimin degmedigi bir cok yer var. ama vakit bulununca bulunuyo ;)